Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetünk barátok vagy hagyjam...

Lehetünk barátok vagy hagyjam az egészet a fenébe? Szerintetek érdeklek neki?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, hogy instán megismerkedtem egy pár évvel idősebb sráccal.

Tudom b*zisan hangzik de olyan mintha a lelkitársam lenne, és hiányzik. 3x találkoztunk már.

Én Győrben lakom ő Budapest mellett, de ez a távolság igazából nem sokáig marad fel mert decemberbe sulit váltok és apámhoz megyek Budapestre.

Én 18 éves vagyok ő 22.


Találkozásaink több órát felöleltek rengeteget beszéltünk. Netes térben a storymat például mindig megnézi, írni ritkábban szokott. Én szoktam kezdeményezni.

Többször őszintén beszéltünk az érzéseinkről és ő leírta hogy nagyon örül hogy megismert engem, nyilván én is. Ez a barátság nem olyan régóta tart, kb június óta.


Lelkitárs szó pedig... Nagyon durván sok a közös pont bennünk. Az érdeklődési körtől kezdve a gondolkodásmódon át a véleményeinken keresztül nagyjából minden. Én ilyet nem láttam.


Iszonyatosan félek az elvesztésétől mert barátaim nem nagyon voltak. Hangsúlyozom, én nem vagyok meleg. Az benne van a pakliban hogy ő lehet az de az az ő dolga.


Kérdés igazából arra irányul, hogy szerintetek? Mert tényleg javarészt én kezdeményezek, aztán az más kérdés hogy órákat végig beszélünk és beszélgetés végére szemmel láthatóan boldogabb, valamint találkozásokat is én kezdeményezem az meg már megint más kérdés, hogy ő egy délutánt betud magunknak tervezni és pont nekem személyreszabva.

Nyilván korkülönbség van, neki is megvannak a barátai de azt mondta hogy ő velük nem tud egyről a kettőre jutni.



2022. okt. 10. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Lehet a barátod
Nem lesz a barátod
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

"Az benne van a pakliban hogy ő lehet az de az az ő dolga."


Ha ő többet lát bele ebbe a kapcsolatba, többet akar idővel, akkor az már nem csak az ő dolga.

Ha ezzel együtt is vállalod, akkor menj bele. Ha nem, ne húzd az idejét.

(Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy lesz is valami, de benne van a pakliban.)

2022. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól még barátok lehetünk..
2022. okt. 10. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem, ha az egyik fél többet akar, abból nem lesz tartós barátság. (hetero vonalon se)
2022. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a szorosabb férfi barátságok ugyanúgy természetesek /vagy kéne lenniük/ mint a nőiek. Mindig jó, ha az embernek van egy olyan barátja akivel tud nyíltan beszélni az érzéseiről stb. Nem kell ahhoz mindjárt melegnek lenni. Ha tényleg megtaláltad benne a lelkitársad akkor szerencsés vagy!!

(Itt megjegyezném, van olyan barátnőm akinek a legjobb haverja szerelmet vallott és miután elutasította kisebb kihagyással de vissza tudtak térni a régi barátsághoz, szóval szerintem az miatt se emészd magad, ha többet akarna. Ha igazán szeret mint barát, akkor tovább tud lépni.)


Az, hogy nem igazán kezdeményez találkozást stb. nem furcsa. Én sem szeretek kezdeményezni, olyankor tapadósnak érzem magam, de imádok időt tölteni a barátaimmal és jól esik, ha találkozni akarnak. Nem hiszem hogy azért nem keres mert nem akar veled lenni.



A korkülönbség megint egy olyan dolog ami nem áll egy barátság útjába szerintem, főleg ha röpke négy évről van szò. Nekem vannak nagyon közeli 26-28 éves barátaim/haverjaim is akikkel ugyanúgy megértjük egymást.


20L

2022. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ❤️❤️❤️
2022. okt. 15. 19:32
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Végre egy olyan srác, aki nem fél ezeket leírni v beismerni. Nekem lányként (22 vagyok) tök normális az, hogy azt mondom a lány barátaimra (is), hogy szeretem őket. Hetero vagyok. Nem szerelemről van szó, hanem emberi szeretetről. Embereket szeretni jó dolog és természetes, akkor is ha nem szerelemről beszélünk. A lelki társ sem kell, hogy a párod legyen. Hányan mondják azt az aktuális parjukra, hogy lelkitárs aztán szétmennek pár év múlva? Akkor miről beszélük:D

A legjobb barátnőmet én is lelkitársnak érzem és ő is engem, mert a gondolataim nagyon nagy részét ő is átéli, úgy erzi stb. De nem vonzódom hozzá.


Szóval igen férfik közt is normális, ha barátként szeretik egymást.:) és nem kéne cikinek tartani elmondani/leírni. Nem b*zis. Aki szerint az, azzal gondok vannak.


Egy valami fontos: érthető ha fontos neked, de ne rettegj. A rettegéssel csak tönkreteszed a kapcsolatot. Élvezd és ápold:)

2022. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon osztom.. Teljesen igazad van. Szerintem nem csak testvériség hanem lélektestvériség is van.
2022. okt. 16. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!