Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Honnan tudjam mikor lehetek...

Honnan tudjam mikor lehetek őszinte?

Figyelt kérdés
Gyakran előfordul, hogy megbántom valamelyik barátomat azzal, hogy őszinte vagyok, és azt mondják nem kell mindig. De honnan kellene tudnom mikor hazudjak?

2022. okt. 24. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az őszinteség a legfontosabb dolog egy kapcsolat során. Ha valakinek ez nem tetszik, az elég gáz.
2022. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az lehet a baj, hogy néha túl csúnyán fogalmazol. Ez nem azt jelenti hogy direkt gonosz akarsz lenni, csak hamarabb beszélsz mint hogy gondolkodnál, ezért így sokszor nem tudod magad kedvesen kifejezni.


Mondok egy példát:

Az egyik barátod vett egy új cipőt magának, és ezzel eldicsekszik neked.

Viszont szerinted az a cipő borzalmasan ronda. Ezt meg is mondod neki szó szerint így.


Ezen ő megbántódik mert bár lehet hogy tényleg ronda a cipő, de attól még ezt talán nem így kellene közölni vele. Hanem mondjuk így: Figyelj, ha te örülsz ennek a cipőnek,akkor én örülök annak hogy te örülsz. Bár, nekem annyira nem tetszik a színe...


Hogyha nem akarsz gorombán hangzani, akkor úgy kezded a mondatot hogy előbb a jó dolgokat hangsúlyozod ki. Így ez úgymond ellensúlyozza az az után következő kritikát.


Fontos hogy tudasd a barátaiddal hogy te tiszteletben tartod a véleményüket, de azért te is szeretnéd elmondani a sajátodat.



Remélem tudtam segíteni

2022. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen!! Bár nekem fura, hogy valakinek a második módszer jobban bejön. De fontosak nekem szóval igyekezni fogok!!
2022. okt. 24. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hazugság és a kíméletesség között elég nagy a különbség. Ne hazudj, csak ne legyél nyers.
2022. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Asszertiv kommunikacio
2022. okt. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig és minden szituációban kíváncsiak az emberek a véleményedre, ennyit kéne tudomásul venned, és ahol nem fontos, hogy közöld a meglátásaidat, vagy nem szólítottak fel kifejezetten, hogy őszinte legyél, vagy nem akarja nagyon ráderőltetni a másik fél az ő álláspontját, inkább tartsd meg magadnak a véleményed, hidd el a másiknak is van.
2022. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz őszinteseg alatt? Gyakori hiba hogy azt hiszik, az az őszinteség, hogy mindent kimondunk, hangosan vélemenyezünk.

Nem. Akkor kell őszintén felelni A BARÁTODNAK, ha megkérdez! :)

Könyörületesség. Szép erény.

2022. dec. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!