Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azt hiszem, szerelmes vagyok...

Azt hiszem, szerelmes vagyok az egyik legjobb barátnőmbe. Mit tegyek? 19/L

Figyelt kérdés

Már majdnem 3 éve az egyik legjobb barátnőm, de az utóbbi pár hónapban egyre többször jut eszembe, hogy meg szeretném csókolni és amikor vele vagyok, valahogy könnyebbnek és szebbnek tűnik az élet. Viszont teljesen összezavar, mert amióta elkezdtem ezt érezni, észreveszek utalásokat, hogy talán ő is szeretne valamit, meg régebbre visszagondolva is eszembe jutottak kétes értelmű mondatok, de mivel én szeretnék, ezért nem tudom, nem csak bebeszélem-e magamnak. Plusz egy éve együtt van a fiújával és amikor együtt látom őket, annyira szépek együtt, hogy lelkiismeretfurdalásom támad az érzéseim miatt. Mindketten olyan odaadóan szeretik egymást és inkább talán jobb lenne, ha sose fedném fel, mi jár a fejemben. A lánynak a személyisége is olyan csodálatos, a fiú pedig illik hozzá, nem is tudnék felérni én hozzá a határozatlanságommal, szorongásommal, önbizalomhiányommal. Nekem még nem volt párkapcsolatom, ezért arra is gondoltam, hogy mivel ez a lány sokszor ölel meg, megsimogatja a karom vagy a lábam, amikor mellettem ül, néha még puszit is ad az arcomra, nem-e lehet, hogy csak azért ébredt fel bennem valami vágy, mert a vele való kapcsolatomban van megengedve a legtöbb érintés.

Van, amikor egész elvielhető a gondolat, hogy nem csókolhatom meg, de amikor megint mond valamit, amiből nekem az jön le, hogy ő is szeretne valamit, akkor az felzaklat, mert reményt ébreszt. De aztán azt se szeretném, hogy kezdeményezzek, aztán kiderül, hogy félreértettem az egészet és tönkre megy a barátságunk. Nem hiszem, hogy homofób, egyszer beszélgettünk róla, hogy jelenleg mindketten biszexnek tartjuk magunkat, szóval nem hiszem, hogy ellökne, ha kijelenteném, hogy szerelmes vagyok egy lányba, de nem tudom, hogy fogadná, ha ő lenne az.

Nem tudom, mit tegyek, mert tényleg nem akarom elvenni őt a barátjától és én sem akarom elveszíteni, de néha úgy érzem, megőrülök az érzésektől.



2022. okt. 27. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Keress egy fiút. Mindhárom szereplőnek ez lesz a legjobb.
2022. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Menj pszichológushoz
2022. okt. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Jó a sztori. Sajnállak, te lány
2022. okt. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem te is bejössz neki, ha simogatja a lábad meg puszit ad, ráadásul mondta is, hogy biszex. Szerintem elmondhatod neki, hogy bejön, aztán legfeljebb nevettek egyet rajta.
2022. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Vagy nem mondod el, és fokozatosan közeledni hozzá mélyebb szorosabb ölelések, "finomabb,belsőségesebb" puszik stb...Csak nem túl tiszteletre méltó a barátjára nézve, de ha nem lenne barátja akkor így fokozatosan "elmélyülhetnetek" egymásban.
2022. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Először is beszélj neki az érzéseidről, mert ezzel a lelkednek is jót teszel, és megkönnyebbülést fogsz ezután érezni.

Nem hinném, hogy rosszul fogadná ezt, mert írtad, hogy már 3 éve ismered őt, és valamifajta bizalom úgyis kialakulhatott már köztetek.

2022. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindig elfelejtem, hogy miért is utálok itt kérdezni. Nem értem, miért pazarolják egyesek az idejüket arra, hogy teljesen felesleges válaszokat írjanak, amivel nem segítenek, sőt akár ártanak (köszi, Első).


Utolsó háromnak viszont köszi a választ. Azt hiszem, egyszer majd beszélni fogok vele, de megfelelő alkalmat akarok majd találni.

2022. okt. 27. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehetséges hogy ő már rég tudja azt amit te még csak bevallani szeretnél? :)

Ha benne is van vonzalom a saját neme iránt (ahogy írtad) és ilyen jeleket tapasztalsz,..mi lehet a legrosszabb ami történhet?

Néha csak a saját félelmünk választ el a boldogságtól.

2022. okt. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%

van barátja, szépek is együtt, jövőjük is van, te meg mindenáron tönkre akarsz tenni mindent köztük meg köztetek is, mert worst case scenario, elveszít téged meg a párját is, de mit érdekel az téged? ez nem szeretet, legjobb esetben is önzés.

mondom ezt úgy hogy igen, biszex vagyok, igen, volt egy legjobb barátnőm, igen, beleszerettem, igen, évekig úgy voltam vele, hogy nem számít mit érzek, csak maradjunk meg barátokként, és igen, valami mondvacsinált indokkal végül összevesztem vele és elköltöztem két országnyival odébb, hogy ő abban a tudatban élhessen a valódi indok nélkül, hogy a volt legjobb barátnője egy sggfej, de így megmaradt a párkapcsolata, a barátai, a szülei, és nem utolsó sorban biztonságban van odahaza magyarországon. ha megkérdezem őt, ha igent mond, ha baja esik énmiattam, hogy nézzek az apja szemébe, mit mondjak a fiúnak?

voltam ott ahol most te, én is írtam gyanúsan ugyanilyen kérdést valamikor régen, és hiába fáj még évekkel később is egy kicsit, ha visszamehetnék se döntenék máshogy.

2022. okt. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, hogy leírtad, mit gondolsz, de azt hiszem, tévedsz velem kapcsolatban. Nem áll szándékomban tönkretenni a kapcsolatukat. Minden vágyam, hogy ez a helyzet maradjon, ami most van, csak az érzéseim nélkül. Én nem akarom ezt érezni, sokkal egyszerűbb lenne nélküle, de ez van. Nem érzem önzőnek magam azért, mert könnyíteni akarok a lelkemen. Ne hidd, hogy nem érdekelnek a következmények, de én most úgy látom, jobb, ha majd beszélek vele. A lány mindig nagyon elfogadó volt velem, már így is tud pár olyan dologról, amiről senki más és egy kicsit sem akart távolodni, de ha esetleg ellökne, akkor is legalább tettem valamit. Hangsúlyozom, hogy nem akarom őket szétszakítani, csak közölni akarom vele, hogy mi a helyzet és esetleg megkérem, hogy kevesebb fizikai kontakt legyen köztünk. Igazából bármit el tudok képzelni kimenetelnek, de amíg nem tudja, addig úgy érzem, kicsit becsapom, mert az emberi kapcsolataiban neki és nekem is fontos, hogy meg tudjuk beszélni a problémákat, hogy közösen tudjunk aztán rajta dolgozni. Én meg nem közöltem vele, hogy nem vagyok teljesen felszabadult mellette, mert van ez a dolog. Nagyjából meg akarom majd tervezni, mit mondok, mert tényleg nem akarom, hogy bármi félreértés legyen.

Azt viszont én nem tartom megfelelő megoldásnak, hogy elmenekülök előle. Tudom, milyen, amikor évekig őröl a fájdalom, de az egy másik sztori. Köszönöm, hogy elmondtad a történeted, de a szavaidból azt érzékelem, hogy benned is sok fájdalom maradt az eset után és azzal próbálod megnyugtatni magad, hogy bár feláldoztál mindent, neki legalább jó élete lett. Pedig lehet, hogy hiányzol neki és sok kérdőjel maradt benne, hogy vajon miért szakadtatok el.

2022. okt. 30. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!