Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért annyira ritka az olyan...

Miért annyira ritka az olyan ember mint én aki mindenkit egyformán kezel külsőtől, anyagi helyzettől, státusztól, hatalomtól független és csupán jellem alapján ítél?

Figyelt kérdés
Emiatt úgy érzem rossz bolygóra születtem, idegen vagyok.
2022. okt. 31. 12:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%
Saját felmérés vagy KSH-s adatok?
2022. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Az x faktorban volt az a "minden ember egyenlő" srác is, már ketten vagytok!
2022. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%

Mert egy korcs társadalomban élünk. Láthatod az első választ, máris érvénytelenít, szakért.

Amúgy üdv, én is ilyen vagyok. Azért vannak sorstársak. Kb. az ország 10%-a.

2022. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

3


A 10 % talán erős.


Itt a liberalizálódott és materializálódott Nyugaton még kisebb. Itt minden a külső/ pénz/ szociális státusz/származás.


Hányingerkeltő. És még azt teszik meg gonosznak aki nem hasonlóképp osztályoz és gondolkodik, mert erőből úgyis el lehet nyomni könnyen azt a maroknyi normális gondolkodású embert.

2022. okt. 31. 12:28
 5/33 anonim ***** válasza:
84%

#3: Te is a kérdezőt cáfolod. Azért 10-ből 1 ember messze nem ritka. (Ennyi erővel ritka Magyarországon a 25 év alatti ember)


Egyébként ez van: szeretem a tényeket, szemben a szubjektív megérzéseken alapuló általánosítással. Ha ezért így leszólsz, akkor ki is a felszínes?

2022. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

2

Tehát világodban nem minden ember egyenlő?

2022. okt. 31. 12:29
 7/33 A kérdező kommentje:

5


Ne haragudj meg de hogyan várhatsz olyasmire statisztikát amire nincs, nem készítenek?

2022. okt. 31. 12:30
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a liberalizmus arról szól, hogy az ember alapvetően jó, ha szabad, nincsenek felesleges korlátok, státuszból stb. eredő akadályok, akkor jót cselekszik.


Ezek szerint Te ezzel nem értesz egyet. Mégis azt vallod az embereket pusztán jellemük alapján kell megítélni?

2022. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ne haragudj meg de hogyan várhatsz olyasmire statisztikát amire nincs, nem készítenek?"

. Ne haragudj, de hogyan tehetsz olyan kijelentést, aminek az igazságában Te sem vagy biztos?


Nekem az egészből az jön le, hogy Te és a hozzád hasonló, magasztos, lesajnáló szólamokat puffogtató emberek az igazán felszínesek, mert nem csak egy-egy embert, de szinte kollektíven egy társadalmat leszóltok.

2022. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Metionin ***** válasza:
100%
Mert sajnos nagyon nehéz előítélet-mentesnek lenni. Főleg ha folyamatosan csalódsz, valahányszor megteszed. Én alapvetően igyekszem mindenkit a tettei, jelleme alapján megítélni de amikor közeledik a tipikus kötekedős aggyegycigit buszjegyre kinézetű egyén, az eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy mire elkezdenék a kis jellemével foglalkozni, már lába kelt a pénztárcámnak. Előítéletes vagyok, ha ránézés alapján már kerülöm? Igen. A saját érdekemben, jó okkal teszem? Naná.
2022. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!