Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Irigy vagyok a legjobb barátnő...

Irigy vagyok a legjobb barátnőmre, mert gazdag családba házasodott, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A férje eltartja, nem dolgozik. OKJ képzéseket csinál sorban, de egyikkel sem dolgozik,mert mindig jön egy ami jobban tetszik neki.

Nem szépítem a magam részét, csóró vagyok, egyedül élek, albérletet fizetek, és néha igenis rossz nézni, hogy amíg én számolgatom a pénzt hó végén, ő egy álomvilágban él.


2022. nov. 4. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerű: házasodj te is gazdag családba.
2022. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Talán érd el, hogy ne a pénzt kelljen számolgatni hó végén: építs fel tudatosan egy karriert, lépj előre. És akkor Te is kb. ugyanott leszel, csak neked nem kell félned, hogy lecserélnek egyszer, aztán költözhetsz haza.
2022. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Vagy követed a példáját, vagy keresel valami jobban fizető állást, és onnantól magaddal foglalkozol, annak örülsz, amid van.
2022. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Neked egy-két évtized múlva lesz valami saját kis lakhatásod. A barátnődnek nagy eséllyel nem fognak semmit se a nevére adni, csak eltartják, és használhat mindent, ki lesz szolgáltatva a családjának, és idővel még jobban ki lesz. Az ilyen gazdag családok általában aláíratnak házassági szerződéseket is a beházasodott csóró feleséggel, így aztán ha válik a férje keresetéből se fog kapni semmit. Az emberi természet meg olyan, hogy visszaél a hatalmával, a pasija nézd majd meg, néhány év múlva hogy fog vele bánni - felmosórongyként. Ja, és nyugdíjat se fog kapni, mert nem dolgozik, reménykedhet, hogy a gazdag családja majd akkor is eltartja.

Remélem, sikerült elvennem a kedved a gazdag családoktól :)

2022. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem egyszerű, és valahol ezért alakul ki, hogy az emberek a magukkal hasonló társadalmi és anyagi szinten lévő emberekkel barátkoznak inkább.
2022. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy ha teszel magadért és látod az eredményét, az valamennyit segít ezen az érzésen, helyzeten.
2022. nov. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Most a kérdést figyelmen kívül hagyva, pont tegnap beszélgettünk egy ismerősömmel arról, hogy egy faszi (építőiparban dolgozunk) vett 100 millióért Veszprémben egy házat, befektetésként.


Azt beszéltük, hogy mennyire el van csúszva a társadalom és hogy azért ez valahol k.rva szomorú jelenség... Azért akinek van 100 milliója csak így beleverni egy házba amibe nem is fog lakni, hanem csak a pénze áll benne, más meg az életét ledolgozza tényleg, szó szerint, dolgozol reggeltől estig, aztán még 1 patkánylyukat sem tudsz venni a panel 8.-on 20 éves hitel nélkül... Akinek a mai világban nincs segítsége, az dolgozhat akármennyit, nem fogja semmire sem vinni.


De persze nem sajnálom senkitől, sikeres emberek, legyen neki 3 is! De az az aránytalanság ami a mai világban van, szerintem rettentő elszomorító.

2022. nov. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
7: Valójában ez a különbség semmi, régebben másoknak több falunyi birtokuk volt, másnak meg semmi.
2022. nov. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

#8 Igazad van.


Egyszeri emberek között is könnyen össze jöhet hatalmas élet színvonalbeli különbség.


Ha csak magamat nézem, lakást, támogatást nem kaptam, átlagos melóm van, alacsony bejelentett jövedelem, mellette boríték, se párom, se senkim.


Haverom más területen dolgozik, sokkal jobb előrelépési lehetőségei voltak, saját lakást is kapott, magas fizetése van, mind bejelentve, és most új építésű, Dunára néző teraszos lakást vásárolnak a feleségével.


De ha csak magamat nézem, ha lett volna párom akinek szintén van pénze esetleg ingatlanja ahol el tudunk lakni, babaváró, csok, ketten jobb hitelfeltételekkel én sem panelban laknék, hanem sokkal jobb lehetőségeim lennének.

2022. nov. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg képezni magad. Gondolkodk vállakozási ötletekben, írd össze őket. Menj ki külföldre, tanulj nyelvet, valószínűleg jó nyelvtudással jobb munkához jutsz stb-stb..


23F

2022. nov. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!