Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátba viszonzatlan...

Legjobb barátba viszonzatlan szerelem (szeretet)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem. Több éve megismertem egy nőt, aki egy-két hónap elteltével már egyértelművé tette, hogy nem szeretne tőlem többet barátságnál, és ezt azóta többször is, több módon kifejezte. Akkor azt mondta, hogy hagyjuk az egész haverkodást, mert reménytelen szerelmet táplálni nem szabad, és nagy felelőtlenség. Viszont rendkívüli módon passzoltunk, a világlátásunk, és főleg a lelki alkatunk. Így végül ez a kötelék erősebbnek bizonyult, és egy nagyon jó barátság lett belőle. Hozzátartozik, hogy mindketten eléggé különcök vagyunk, és egyébként sincs kifejezetten sok kapcsolatunk, ezért is értékelődhetett fel ennyire. Gyakorlatilag napi szinten beszélünk, gyakran egész estéket. Közben ő is próbált ismerkedni mással, én is, sikertelenül. Én egyébként sokszor éreztem bűntudatot, hogy egy-egy ismerkedéssel elárulom a szeretetem, de ennek ellenére próbálkoztam.

Ez a helyzet egészen addig többé-kevésbé kezelhető volt, amíg nem volt senkije, viszont most összeismerkedett valakivel, aki korban is passzol (ő ugyanis idősebb nálam), és úgy tűnik, a kémia is megvan.

Alkalmazkodnom kellene az új helyzethez, és támogatóan hozzáállni, de egyszerűen nem megy. Bár teljes a bizalom köztünk, ha erről beszélnék, annak beláthatatlan következményei lennének, és más megoldást nem ismerek, eddig minden problémát vagy nézeteltérést így rendeztünk. Kerültetek már hasonló helyzetbe, és ha igen, hogyan sikerült úrrá lenni rajta?



2022. okt. 21. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgy hogy elengedtem teljesen. Ismerem magam, és tudom hogy bármennyire is kedvelem az adott nőt, sosem tudnám elviselni hogy valaki mással van. És azt sem tudnám megállni hogy szóvá tegyem a dolgot, ezzel pedig belerondítsak a saját, és a párjával meglévő kapcsolatba. Nem az ő hibája hogy szeretem, és ezért nem érdemli meg hogy szívjon miatta, szóval bermennyire is voltunk jó barátok, inkább megszakítottam vele a kapcsolatot mert ez járt mindenkinek a kevesebb fájdalommal.
2022. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze, megesik.. mar reg tavolodnod kelett vna tole mert csak magadat szivatod.
2022. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ilyen barátságot egyszer dobnak egy életben, és ezt nem a rózsaszín köd mondatja velem, sőt, az már nincs is, minden hibájával tisztában vagyok, és abszolút nem látom tökéletesnek, se semmi. Persze tudom, hogy ilyenkor ez az általános tanács, de próbálnám menteni, ami menthető. Annyit épített rajtam, mint senki más, nem érdemelné meg ezt. Ráadásul a haveri körünk is részben azonos, fogalmam sincs, hogy oldanám meg a távolságot.
2022. okt. 21. 09:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom kérdező, de nem kaphat meg mindent az ember. Ez egy olyan helyzet hogy nem úszhatod meg a sérülést, azt viszont csak te tudhatod hogy melyik jövőkép jár számodra kevesebb fájdalommal.


1. A közelébe maradni, és elviselni hogy nem te vagy vele.


2. Feladni a kapcsolatot, és valamilyen módon megpróbálni továbblépni.


Erre mi itt nem tudunk választ adni mert nem ismerünk.

2022. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es, persze, nem is a tökéletes megoldást keresem, inkább sztorikat, ki hogy járt ezzel ha fenntartotta, és ha nem, ki hogy tudta kommunikálni stb.
2022. okt. 21. 10:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én ezért nem hiszek a férfi-női barátságban.

Előbb vagy utóbb az egyik fél többet akar. Nálatok is ez volt a felállás, hogy te többet akartál, ő meg nem.

Már alapból ha tetszik a másik, van kémia, szexuális vonzalom, akkor nem barátkoznék vele, mert csak az ilyen szituációk fognak ismétlődni, amit te is leírtál.

Legfeljebb csak olyan emberek (férfi-nő jelen példában) között lehet barátság akik esetleg párkapcsolatban vannak és kicsit sem tartják vonzónak a másikat. És ennek igaznak kellene lennie mindkét félre. Különben csak az van, hogy az egyik fájdítja a szívét, mert végig kell asszisztálnia a másik szerelmi életét. Szerintem esetedben is jobb ha hagyod a csajt, és keresel olyat aki a párod is lenne meg a lelki társad is egyben.

Nekem is van olyan ember az életemben akivel jóban vagyok (nem vesztünk össze), volt közünk egymáshoz, de évek óta nem beszélek vele, mert nem vagyok kíváncsi az aktuális nőjére és az azzal kapcsolatos részletekre. Persze ezért ő sem keres engem, és ez így van jól, pedig mi is tudunk egy "húron pendülni", ha akarunk.

De ha az egyik nem akarja, akkor a másik egyedül kevés ehhez.... :(

2022. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Ugyanigy ereztem enis.. h lega baratkent maradjon meg vhogy.. de ugy nehez ha o jar a fejedbe meg szetbsz az ideg ha massal van. Utolag visszagondolva a rozsaszin kod emelte ot feljebb a szemembe emberileg.. mar nem hianyzik.
2022. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsd meg barátnak, ha már ennyire fantasztikus annak. Az meg, hogy nem kaphatunk meg mindig mindent, az élet rendje. Ha jóban vagytok és épített rajtad, én nem dobnám ki az életemből.
2022. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!