Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valaki nagyon sokszor nem...

Ha valaki nagyon sokszor nem tudja betartani, amit ígér, miért sértődik meg, ha utána nem számítok rá bizonyos helyzetekben?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki nagyon gyakran késik, fél-másfél órát kell rá sokszor várni, és már egyszerűen nem tudom megbízhatónak tartani.

És a legrosszabb, hogy 10-ből 8x biztos, hogy nem jelzi sehogy, hogy késni fog. Ha én hívom fel/írok rá, hogy hol van, akkor mondja csak.

El akart ma jönni velem vásárolni, de mondta, hogy előtte más dolga van, de legyek ott a plazaban 4-kor.Én meg modtam, hogy inkább nem várnék rá, elmegyek egyedül vásárolni. Erre megsértődött, hogy nem bízok benne. Hát mégis hogy bíznék, ha szinte sosem tud pontosan érkezni?

Lehet, hogy nem tehet róla, de egyszerűen már nem tudok elmenni amellett, hogy a tervezett programjaim miatta lesznek 1-2 órával hosszabbak,miközben van más dolgom is.



2022. nov. 13. 10:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy olyan is volt már, hogy nekem kellett mások előtt mentegetőznöm, én kerültem kellemetlen helyzetbe az ő kései miatt.
2022. nov. 13. 10:36
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem szeret a hibáival szembesülni, és máshogyan is reagál, amint szembe kerül velük. Te pedig (jogosan és helyesen!) elmondtad neki, hogy nem szavahihető, nem lehet bízni benne, viszont neki erre a sértődés volt a reakció, ahelyett, hogy amúgy meg elgondolkodott volna rajta.

Vannak, akik inkább sértődnek és/vagy támadnak ilyen helyzetben, önvédelemből, ezek alapján ő is ilyen.

2022. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 he84 ***** válasza:
Úgy néz ki, hogy ez a barátod sajnos olyan típus, aki inkább megijed és menekül, nem látja be, hogy ez nem jó és változtatnia kéne, legalább meg kéne próbálnia. Ha jól sejtem, akkor még egyszer se próbálkozott, vagy ha igen, akkor alig és nem szólt róla neked kérdező. És teljesen érthető, hogy ilyen téren már nem igazén bízol benne. Próbáld meg vele újra megbeszélni ezt őszintén és kérd meg, hogy inkább próbáljon ezen változtatni, mert a megsértődés nem segít, hanem azt súgja, hogy ő ettől fél és nem érfekli.
2022. nov. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 he84 ***** válasza:
Szerencsére az én barátom olyan, hogyha valamiben hibázik, akkor nem sértődik meg és igyekszik rajta változtatni, ami néha sikerül is neki. Persze attól is függ, hogy miről van szó.
2022. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!