Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ennek mi értelme volt? Miért...

Ennek mi értelme volt? Miért bünteti a többieket?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm (bár lehet, hogy csak volt). Egy éve ismerjük egymást, a többi barátommal össze szoktunk néha ülni társasozni, van egy sorozatunk is, amit csak közösen nézünk. Az egyik ilyen alkalmon, még október végén eléggé nyúzta az egyik srác meg ő a kutyánkat. Semmi extra, de igazából visszatérő a probléma, hogy a kutya odamegy hozzájuk, ők elkezdik babusgatni, aztán mikor menne tovább a dolgára, lefogják, visszahozzák magukhoz meg rángatják meg erőszakkal ott tartják. A többiek nem, csak ők ketten. Egyrészt unalmas volt, hogy a kutyával civakodás miatt nem a sztorira figyelünk, másrészt akkor basztam fel magam, mikor a barátnőm a kutyát a két mellső lábánál fogva húzta az ölébe, az meg felnyüszített, mert valami fájt neki. Akkor erélyesebben odaszóltam, hogy jó most már fejezzétek be.


Véget ért a rész, a társaság fele elindult haza, a másik fele (köztük barátnőm is) maradt. Beszélgettünk, hogy mit csináljunk a hosszú hétvégén, de nem nagyon volt még meg a terv, ekkor jegyeztem meg, hogy ha a kutyának nincs nyugta, amíg nálunk vannak, akkor nem fogunk többet hozzánk jönni ilyen alkalmakkor (egyébként a szomszéd utcákban laknak ők is). És ez rá (a lányra) is vonatkozik. Ezen teljesen besértődött, hogy már hozzá sem érhet a kutyához meg minden. És egy szó nélkül hazament.


Nos, azóta nem nagyon beszéltünk. A hosszú hétvégén végül nem csináltunk semmit, mert nem lett konszenzus, hogy ki hogyan ér rá és inkább hazament a két vidéki srác. Akkor írt a lány a közös beszélgetésbe (2 nap némaság után), hogy de pedig ő készült erre. Mondtam neki, hogy ott volt az alkalom, hogy megbeszéljük, csak nem így kellett volna konfliktust kezelni... És utána többet nem írt. Egyáltalán, sehova, még privátban sem a többi barátomnak.


Nem értem, miért kell ezt csinálni? Lehet, hogy egy bunkó szar voltam, de miért nem lehet az arcomba mondani? A többiek persze próbálták felvenni vele a kapcsolatot, de senkinek sem válaszol. Nem értem, ha velem van baja, miért bünteti őket is ezzel?



Az összes barátnőm szétsértődve, csenddel verve/ghostolva távozott az életemből. Miért olyan nehéz megmondani, hogy hülye voltál, oké, te is, túltárgyaltuk. Vagy bármit! A srácok simán az arcomba mondják, ha nem értenek egyet, megbeszéljük, mert fontosabb a barátság és az élet megy tovább. Nem érzem úgy, hogy jogos lenne ez az egész dráma, épp ezért nem is érzem úgy, hogy nekem kellene kezdeményeznem a békülést, miközben semmi durvát nem mondtam. Mit gondoltok?


2022. nov. 14. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Hát... miért kell ebből így ügyet cisnálni?

Mármint... ha látom, hogy nyúzzák a kutyámat, akkor megállítom a filmet, felállok, megfogom a kutyát és kiviszem, visszaülök és megy tovább a film.

Ha eszkalálom az ügyet, akkor az bizony eszkalálva lesz. Elefántot cisnáltál belőle és most elefántként kezelik.

Szervezd meg a kövi alkalmat és annyi.

2022. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Éretlen, ennyi.


Csináljatok nélküle programot.

2022. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Basszus, szegény állat nem játék. Ha ezt nem értik meg, ne menjenek oda. A kutya fontosabb.
2022. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Azért szerintem a második beszólásod után érthető a reakciója. De az elején is amikor a kutya miatt rájuk szóltál akkor sem kell volna ennyire durvának lenned, egy asszertív "kérlek ne nyúzzátok a kutyát, mert nem esik jól neki" is megtette volna. Szóval ha egy bunkó f*sz vagy akkor ne csodálkozz, hogy minden barátnőd lelép az életedből. A másik meg, hogy nem értem, hogy egyáltalán mi közöd van ahhoz, hogy kivel beszél utána a lány és kivel nem. Te vagy a f*sz és még számon is kérnéd utána? Kicsit el vagy tévedve :D
2022. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Rosszul látod. A hisztis és gusztustalan viselkedésével nem büntet titeket. Szívességet tesz nektek, felnyitja a szemeteket arra, hogy ilyen hulladékokkal ne barátkozzatok. Ne keresse senki, soha többet, az lesz a legjobb mindenkinek.
2022. nov. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te egyenes és kemény ember vagy. Így kell csinálni, rendesen őszintén. Az, h lelépnek csak és leszarják egy jel neked hogy ezeknek nem elég fontos a barátság.
2022. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsétek el, hogy ez nem egyszeri eset volt, hanem folyamatos probléma. Márpedig, ha a szép szóból nem értenek, akkor szól az ember csúnyán.


A kutya nem plüss, hanem élő-érző lény. És a gazdi felelőssége, hogy a kutyát és a körülötte lévőket is biztonságban tartsa.

1. A kutya udvariasan kisebb jelzésekkel kommunikálja, ha sok neki valami (szemfehérje mutogatása, ajak nyalogatása - ha nem szomjas, fej elfordítása, test elfordítása, mancsolás - kutyafüggő stb.). Sajnos ezeket a jelzéseket nagyon sok kutyás sem érti és veszi figyelembe, nemhogy kutyátlan, normál földi halandó.

2. Az egy baromi határozott NEM, ha elmegy (azaz kiveszi magát a szituációból). Az nagyjából ovis szintű tudás, hogy "ha elmegy, nem piszkálom", normáliséknál egészen pici korától ezt tanulja a gyerek.

3. Ha a kutya ennél egyértelműbben kommunikálja, hogy eddig és ne tovább, annak általában hatalmas felháborodása a vége... ugyanis a kutya morog, vicsorog, odacsíp. Ugye senki nem gondolja, hogy ezt meg kellene várni? Még a legtürelmesebb, legjobban képzett kutyának is megvannak a határai.


Más: ha nekem fontos valami, akkor teszek érte. Ez a lány napokig-hetekig a tökeit vakarászta, holott akár kérdezhetett is volna, ne adj isten szervezhetett volna programot. Tehát vagy mégsem volt olyan fontos neki, vagy hisztizni akart.

¯\_(ツ)_/¯



Tudom, hogy most nagyon rossz, hogy "mindenki" elpárolgott mellőled, de nem biztos, hogy ez az emberi minőség az, amivel hosszú távon körbe szeretnéd venni magad.

2022. nov. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!