Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire van értelme az életnek?

Mennyire van értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Olyan munkahelyem van, amit rendben van, mert kedvelem a kollégákat és a szakmám is. Van rengeteg home office, be se kell mennem minden nap (ami lehet esetemben inkább hátrány). Külön élek a szüleimtől is, viszonylag fiatal is vagyok, előttem az élet. Van hobbim is. Elvileg nem kéne az életemet értelmetlennek látni, én mégis ezt érzem.


Barátaim soha se voltak, 1 embert kivéve, de ő se volt annak mondható. Nem tudok barátkozni nagyon. És mivel lassan 3-4 éve egyedül élek, a magány miatt kezdek kicsit szellemileg is leépülni. Nem megy már olyan gördülékenyen a beszélgetés, mint régen, és sokszor megszólalni sincs kedvem. Itt is lehetne chatelni valakivel, de már nem érzek rá késztetést. Néha a gondolataim is már kuszák, stb.


Az utóbbi 2 évben elkezdtem a munkába, tanulásba és a hobbiba temetkezni, szinte önkizsákmányolóan csinálom ezeket. Semmi pihenést nem engedek magamnak kb, mert amikor elkezdek mondjuk számitógépes játékokkal játszani, akkor az egész életemet értelmetlennek látom kb. Nagyon szörnyű érzés. A munka és a folyamatos otthon döglés értelmetlen. Annyi a szerencsém, hogy néha az agyam egy ideje lekapcsol, és akkor minden rossz érzés megszűnik.


Szóval... Mennyire normális, hogy nem látom szokszor értelmét az életemnek, és mivel lehetne ezen változtatni?


2022. jún. 25. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert magányos vagy. Ismerkedni kell, semmi nem jön magától.
2022. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Járj el otthonról.
2022. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segítene, ha elkezdenél ismerkedni, szerintem minden problémád a magányból indul. Ha nem is megy egyből emberekkel, kezdheted úgy is hogy magadhoz veszel egy kutyát. Ő késztetni fog arra, hogy foglalkozz vele, gondoskodj róla, valakihez kötődni fogsz, aki szintén kötődik hozzád. Aztán idővel nyiss az emberek felé is. Mint írtad, előtted az élet, addig próbálj meg élni, vagy változtatni ezen a helyzeten amíg még tudsz (most még tudsz, mert észre veszed a problémát)
2022. jún. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerezz egy kutyát vagy macskát!
2022. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Moldova György írta: az élet értelme sánta veréb elől elrúgni a lószxart :)

Persze viccből mondta, én is viccből idéztem :)

2022. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sokat gondolkodtam ezen a kérdésen és arra jutottam, hogy:


NEM LÉTEZIK OLYAN, HOGY "ÉLET ÉRTELME"

Nincs olyan dolog ami miatt itt vagyunk, bármennyit kereshetjük mi is lehet az élet értelme egyszerűen nincs erre válasz. Csak akkor van ilyen ha te magad mondod, hogy valami az életed értelme és azért vagy itt.

2022. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nekem a cicám az életem értelme.
2022. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!