Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért változott meg így a...

Miért változott meg így a barátnőm?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk barátok. Még suli alatt ismertük meg egymást. Tényleg minden jó volt eddig.

Nekem lett 2 gyerekem, imádja őket. Nem 1x volt, hogy pl ő vigyázott rájuk. Nem ragozom, igazi barátság volt, na.


8 hete szült. Már a terhesség alatt elkezett távolodni. Ha én nem kerestem, nem beszéltünk.

Viszont mióta szült, katasztrófa.

Sokszor kikéri a véleményem, tanácsot kér. Én leírom neki, majd kioktat.

Pl 8 hét alatt 3kg-t (!) Hízott a lánya. Szoptja, mellette tömi tápszerrel. Finoman célozram rá, hogy ez baromisok. Erre most én vagyok a szarszemét, mert "ledagattoztam a gyerekét".

50cm-el született, most azzal "poénkodik", hogy a 74es ruhák kicsik a gyerekre. Lányom 1 éves, most hord 74es ruhákat. Fiam, aki pufi volt, ő is 9-10 hónaposan, nem 8 hetesen.

Hogy az én lányom alultáplált azért. Hogy ő nem akar nagyon a fiammal találkozni, mert ovis, tuti elkap a gyereke valamit az enyémtől. És még sorolhatnám.


A háztartást nem hajlandó csinálni. Szó szerint semmit. Az anyja főt, a párja takarít 10óra munka után. Mert neki nincs kedve, nem ezért van otthon.

Az anyja és a párja is nagyon ki van rá.


Képes egész nap akár a plázát járni (holott gyerek elött rühellt bemenni is) és költeni egész nap.


Hogy fordulhatott ki ennyire magából? Én lassan ott tartok, 10ev barátság ide vagy oda, én erre nem vagyok kíváncsi.


2022. nov. 17. 13:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Lehet hogy kotnyeles vagy.Nem sok 2 hónap alatt a 3kg,és az én lányom is 68-as,74-es ruhákat hordott 3 hónapos korába.6 hónapos korig kizárólag anyatejet kapott.Most 7 hónapos,80-as ruhát hord,és 7.5 kg.Nem egyformán egyáltalán nem pufi, inkább hosszú.Most 74cm magas.Többihez nem tudok hozzászólni, nem tudom miért lehet,de ez az ő dolguk Mármint a főzés, háztartás.Te abba a részébe ne szólj bele.
2022. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

A hossz az genetika. Én fiam is kb ennyit hízott az elején, most 1 évesen 85 centi, tehát lassan a 92es ruhákat fogja hordani. 74est valamikor 7-8 hónaposan nőtte ki. Én és férjem is magasak vagyunk. Ebben nem látok furát, valószínűleg nagy gyerek ott is.

A 8 hetes gyerek mellett meg én se csináltam semmit, mert örültem, hogy élek. Most már oké, meg tudom oldani a dolgokat, de az elején rendeltem, meg ha nem csinálta meg férjem a házimunkát, akkor ott rohadt ránk. Kicsit se érdekelt, az első 3 hónapunk maga volt a pokol.

2022. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindenki bírja ha beleszólnak a dolgaiba. Pl en sem szeretem, ha okoskodnak a gyerekemmel kapcsolatban.

A méretekrol meg annyit, hogy az én lányom most múlt 1 éves és 86 cm, akár hiszed akár nem

2022. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen, 100%-osan megváltozott az élete, plusz őrjöngenek a hormonok. Igen, a nők ilyenkor kifordulnak magukból, sokuknak kihat a viselkedésére. Otthon bezarva erzi magát stb. Ez az óriasi felelőssége egyik pillanatrol a masikra, nem mindenki kepes azon nyomban adaptálódni hozzá. Hüledezés meg kritizálás helyett empatizalhatnál vele, vagy megkérdezhetnéd, milyen érzés, mik dúlnak benne most. Őszintén szólva nem vagy valami jó barát, nem kár érted.
2022. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem azért,de a súlyával kapcsolatban,meg a hosszával kapcsolatban neki van igaza.Egyrészt a születési súlyához képest nézik a hízást,nem a magasságához,ha eleve mondjuk 4-4,5 kg volt, akkor neki 6 hónaposan már 8kg felett kell lennie.A babák pufik ameddig nem mozognak,utána csökken a súlygyarapodás mértéke.Hosszra meg megint csak,azt tudom mondani,hogy a mi fiunk 2 éves,és 104-110-es ruhákat hord.101cm magas.Az apukája 2m5cm.Ez a méret van olyan webáruház,ahol 4 éves méret.Nemhogy nem pufi,hanem kis izmos,ha a mászókán húzza magát, akkor látszik a hasizma.Ezek alapján én meg mondhatom neked,hogy a te gyereked a túl pici.Ezekbe nem kellene észt osztanod.A gyerekorvos,meg a védőnő majd szól neki,ha nem jó valami.Az otthoni dolgokhoz semmi közöd megint.Ha a férje megcsinálja,az anyja segíti, akkor hála az égnek.Még gyermekágyas időszakban van.Én is pihentem,meg levegőztem mikor tehettem.Más kérdés,hogy nekem nem volt segítségem,csak a férjem,de kettőnkre nem is kellett naponta nagytakarítást csinálni.Ha eljár meg lehet azért van,mert kicsit esetleg babyblues-os,és nem akar otthon depizni.Gyerekruhát vásárolni meg én is imádok,pedig nem vagyok milliomos,meg pénzszórós,de a gyereknek bármikor tudnék vásárolni.Ha van rá keret, akkor hagy vásároljon.Picit igaza van abban is,hogy nem azért van otthon,hogy takarítson,azt eddig is,meg ezután is közösen kell csinálni.Ha visszamegy dolgozni, akkor senki sem csinálja majd?Vagy hogy lesz?
2022. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hosszra 54cm. Csak úgy mondom. Nem hosszú.


Egyaltalan nem vagyok kotnyeles. Nem oktatom ki, egyedül ezt jegyeztem meg, hogy sok.

2022. nov. 17. 14:40
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
És ezekhez neked mégis mi a bánat közöd van? Abban az egyben van igazad, hogy ne oktasson ki, ha segítséget kér, ebben neked adok igazat. Az, hogy nem csinálja a házimunkát elképesztő undorító volt. Nálunk a férjem 4 hónapig takarított egyedül, mert a gyerek csak rajtam aludt. Lehet azért járja a plázákat mert a baba csak a babakocsiban alszik és már töke kivan a parkokkal. Szerintem szégyelld magad mélységesen, szerintem oka van, hogy leráz téged, nekem sem kéne egy ilyen ember barátnak.
2022. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Komolyan ilyen válaszokat...

Leírtam, hogy ő kéri ki a véleményem, utana kioktat, hogy hülye vagyok.

Hol lennék kotnyeles?!

Szültem én is 2x. Tudom milyen, ha mibdenki okosabb akar lenni, pont ezért nem is tanacsolok semmit. Kivéve ezt az 1 súly kerdést. 3cm plusz meg 3 kiló. Ránézesre is sok.


Gyerek elött sem dolgotott. Így nqgy változás nincs az életeben.

Fizikailag nem viselte meg a szülés/gyerekagyas idő. Még ő poénkodott vele, higy nem tudja én mibe akartam belehalni. Nem ez miatt nem csinál semmit.

2022. nov. 17. 14:55
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Az én barátnőmnek is volt már 2 amikor én szültem. Nekem nagyon sokat segít, hogy ő nem az a szemellenzős anyuka, hogy az ő gyerekei tökéletesek és mindent a nagykönyv szerint és így a jó meg úgy a jó, hanem két külön emberi lényként kezeli őket elismerve minden hibájukat, közte a sajátjait is és pont ugyan ilyen “tárgyilagos” az én fiammal is. Így az emberben nincs is olyan érzés vele szemben, hogy neki is tökéletesnek kellene beállítania a gyerekét és szembe menni a tanácsaival. Pl. nem baj ha nem fordul meg hamar, XY csinálta mert merevek voltak az izmai… YX mintha kancsal lenne, megyünk a szemorvoshoz… Minél később nő be a kutacsa annál jobb, XY-nak túl hamar benőtt, nézni is kellett, hogy ne legyen nagy a feje stb… nehéz így leírni de a lényeg szerintem átmegy.
2022. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ácsi. Baba nélkül csavarog nem a babával.

Illetve azért tettem fel a kérdést, mert segíteni akarunk neki. Mert látjuk hogy nem önmaga. Én is, anyja is, párja is.


Nem unalomból, okoskodásból talalom ki ezt az egészet.

2022. nov. 17. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!