Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet, hogy meghalt az egykori...

Lehet, hogy meghalt az egykori legjobb barátnőm? Miért érzek hiányérzetet, ha már hat éve nem igazán beszéltünk? 20l

Figyelt kérdés

Általánosban volt egy hármas barátságunk. Ahogy lenni szokott, mindig van valaki, aki csak harmadik. Én voltam az, ők ketten ovi óta jóban voltak, én hatodikban kerültem bele ebbe a barátságba, mint legjobb barát. Gimiben mind a hárman máshová kerültünk, ők ketten tartották a kapcsolatot (legalábbis az incidensig biztosan). Velem fokozatosan leépült. Csak akkor volt üzenetváltás, ha én kezdeményeztem, személyesen csak az egyikükkel beszéltem (=hallgattam a panaszkodását a egyoldalúan), éppen akkor amikor együtt vonatoztunk, ezt persze a covid, online oktatás megszakította. Aztán elkezdtem nem keresni őket, hogy na vajon fognak -e engem keresni, ha én nem keresem őket. Hát nem.

A faluban őket tök sokszor láttam együtt az évek alatt, amikor otthon tartózkodtam, köszöntünk is egymásnak mindig, de ennyi. Amikor aktívan barátok voltunk, nekik sokszor volt kettesben programjuk, nélkülem, míg velem kettesben soha senkinek, max ha valamelyikőjüket nem engedték el a szülei.

Hétfőn viszont volt egy autóbaleset, az egyikük benne ült az autóban (nem az, akivel együtt vonatoztam, és ezáltal tovább tartott a kapcsolat), súlyos fejsérüléssel kórházba került, élet-halál közti állapot. Ennyit tudok biztosan.

A másik csajjal snapen szoktunk streaket küldeni egymásnak, de csak olyanokat, ami nem személyes, hanem mindenkinek jellegű. Neki a balesef napja után pár nappal volt egy olyan megjegyzés a képen, hogy "Rögtön hívnálak, de nem tudlak, mert már nem vagy", vagy valami ilyesmi. Nekem gyanús, hogy arról a lányról van szó, mert ők gyerekkoruk óta legjobb barátok. Gyanús, hogy arról a lányról van szó, tuti nem vesztek össze, vasárnap még láttam őket, szóval a "nem vagy" részről arra tudok következtetni, hogy.... Viszont a további snapeken a csaj tök happy dolgokat küld, bulizgat, ami elég fura, ha tényleg meghalt a legjobb barátnője, szóval nem tudom. Akiket kérdeztem, otthoni emberek annyit tudnak pont, mint én. Nem tudom, hogy deríthetném ki, hogy mi történt. Gondolom furcsa lenne ezért felvenni bárkivel is a kapcsolatot, hat év után, na meg nem tudom hogyan. Viszont ha arra gondolok, hogy halott, furcsa hiányérzet fog el, valahol bánom, hogy megszakadt anno a kapcsolat, holott csak így alakult, nem egészen rajtam múlt.


2022. nov. 26. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Gyászjelentéseket meg tudod nezni a helyi fütyfürütty online verziójában. Szülei, tesója fb profiljára is ránézhetnél (igen, az boomer, de a szülők már csak ilyenek), ott feketére szokták állítani a profilképet azok, akiknél haláleset történt.

Nem tudom, miért érzel hiányerzetet: talán magányos vagy, nosztalgia tört rád, vagy csak úgy tűnik, életed egy megszokott darabja eltűnhet - fogalmam sincs. Jobbulást neki, neked meg jobb, igazabb barátokat.

2022. nov. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hozzátartozók profiljait néztem, de semmi

A helyi újság oldalán az elmúlt pár hónapi száma nincs fent, abba szokott lenni gyászjelentés.

2022. nov. 27. 00:09
 3/7 Noren1989 ***** válasza:
91%
Rokonoknál egy érdeklődő üzenet, btw?
2022. nov. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Csak a fp kérdésre válaszolva: mert ismerted vallamennyire, tudod ki ő, együtt éltetek át dolgokat, tapasztaltatok dolgokat, stb.
2022. nov. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem kérdezed meg a másik csajt? Hogy hallottad xy balesetet szenvedett, tud-e róla valamit.
2022. nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meghalt volna, arról tudnál. Egy faluban gyorsan terjednek a hírek, ha nem neked, akkor anyukádnak biztos, hogy mondta volna valakim
2022. nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3 #5 Furcsának érzem, hogy azután, hogy hat éve kb semmilyen kapcsolatom nincs vele, csak köszönés, csak ezért írjak.

#6 Anyu zárkózottabb, én meg 2-3 hetente járok haza, konkrétan anyu nélkül engem már csomóan nem is ismernek meg.

2022. nov. 27. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!