Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felkeresnétek egy régi legjobb...

Felkeresnétek egy régi legjobb barátot?

Figyelt kérdés

Most vagyok 20 és van egy régi legjobb barátom akivel már 5 éve nem beszéltem. Nagyon jóban voltunk de ő jobban hajlott az új barátok felé és akármennyire akartam vele barátkozni ő inkább az ujjakkal lógott és mivel külön suliba mentünk tovább és esélyünk sem volt össze kovácsolódni újra megszakadt a kapcsolatunk. Eleinte ilyen semmilyenek voltunk, leginkább én dobtam mert elegem lett abból hogy elhanyagol és ignoralni kezdtem durván, ő pedig egy darabig még ha pl az utcán össze futottunk beszélgetni kezdett de nem igazán hagytam neki és tovább mentem inkább. Most ott vagyunk hogy 5 éve nem beszéltünk, de hiányzik nekem.


Magányos vagyok és egyre többet gondolok rá, benne megvolt minden ami kell, vadság,törődés, tudott hülye is lenni és komoly is, benne volt a hülyeségekben de ha kellett ki is rángatott. Nem volt azóta olyan barátom aki annyira törődött volna velem mint ő és akivel olyna jól el tudtam volna szórakozni.


Az utóbbi két évben kétszer találkoztam vele, egyszer kedvesen rám köszönt és látszólag örült nekem, de tovább ment, másodszorra pedig én ignoraltam, mert olyan kedvem volt és nem is köszönt, csak a közelembe ült és a szemem sarkából láttam hogy engem figyel végig.


Szerintetek felkeressem? Vagy hagyjam ami már a múlté?


Még annyi, hogy ő extrovertáltabb, mint valaha én meg introvertáltabb és félénkebb vagyok, mint anno. Úgy tűnik a social média platformjain hogy van sok barátja, de olyan mintha egyik sem lenne olyan jó barátja aki kiemelkedő. Nem tudom mit számít ez a tény, de gondoltam leirom.


Mindketten 20 l vagyunk



2022. nov. 22. 01:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi ilyen kérdés lehet, lehet én vagyok a milliomodik aki megkerdezi, ha így is van elnézést kérek. Nem tudok azonosulni mások helyzetével, nekem kell, hogy valaki ekmondja ő mit tenne vagy ha valaki volt már ilyen helyzetben.
2022. nov. 22. 01:42
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Én az ilyen régi barátos találkozókban mindig csalódtam, teljesen elidegenedtünk, és ez még a régi emlékeket is tönkretette.
2022. nov. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Megpróbálhatod, de ne arra számíts, ami 5 éve volt. Lehet rég semmi közös nincs bennetek, és egy beszélgetést, találkozót él meg a dolog.
2022. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ismerkedned kellene

Keress új barátokat. Legyél nyitott.

Kaposzkodsz egy régi "barátságba "amikor igazából csak jó osztálytarsak voltatok kB stb

5 éve nem beszéltek, tehát 15 éves korodtól.

13-14 évesen voltatok elmondásod szerint a "legjobb " barátnők.

Azóta "felnőttetek"

20 éves korára mindenki megvaltozik. Lesz egy kialakult élete, új barátai,társasága stb

Én magamból indulok ki, ha engem keresne meg egy régi barátom 15 éves korom előttről,valószínűleg örülnék neki,kíváncsi lennék mivan vele azóta stb , de kB ennyi

Nyilván nem tudnám onnan folytatni ahol ez abbamaradt

Főleg hogy gyerekek voltunk még

" szia, mi újság veled azóta?" Kb ennyi lenne a beszélgetés...

Főleg hogy más világ vagytok

Ő társasági ember , te abszolút nem...

Szerintem ezt engedd el

2022. nov. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem, semmi értelme. Egyébként ahogy látom itt inkább te vagy a hunyó abban, hogy megszakadt a barátság.
2022. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyit megtehetsz, hogy ráírsz Messengeren, hogy "Szia, rég találkoztunk, mi újság veled?". És ha közlékeny felvetheted, hogy találkozhatnátok. Akár még jól is érezhetitek magatokat egy pár órás találkozón, de igazuk van az előttem szólóknak, egy gyerekkori barátságot ekkora szünet után felnőttként már nem lehet ugyanott folytatni.
2022. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, inkább akkor elengedem és megpróbálok újakat keresni a későbbiekben.


#5: így voltunk:én ott akartam lenni neki de ő mindig másokat tett előbbre és mások felé húzott inkább. Aztán utána újra törődni kezdett velem de mire összeforrtunk volna újra külön suliba mentünk, ott meg több új barátja lett és akkor megint elhanyagolt teljesen és nem is írt vissza meg stb (pedig ő nagyon sírt anno, hogy nem akarja hogy mi bármikor külön váljunk). Aztán én ezt meguntam és töröltem mindenhonnan hogy na akkor nekem ebből elegem van, le se szar, akkor játszunk így és utána már jött hogy pl ha meglatott bárhol beszélgessenek de már nem érdekelt

2022. nov. 22. 22:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Beszélgessen * meg üldözött hogy miért nem erdeklem már.
2022. nov. 22. 22:10
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

"Az utóbbi két évben kétszer találkoztam vele"


Volt erre két lehetőségetek és egyikőtök sem lépett, akkor mi jót vársz ettől a barátságtól?

Engedd el és lépj tovább. Én ezt tenném.

2022. nov. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne egyszer kétszer azért ráirni érdeklődni. De ne reménykedj sokat. Csak mert eltávolodtatok, fellehetne megint venni a kapcsolatot.

De bizony fontos lenne a mostani élethelyzetedbe is ismerkedned, barátkoznod a környezetedben lévőkkel, bár tudom felnőttként sokkal nehezebb.

2022. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!