Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátságban mennyi ideig...

Egy barátságban mennyi ideig elfogadott, hogy a másik nem ír vissza?

Figyelt kérdés
Ha elég jóban van két ember, szerintetek mennyi az az idő ami még úgymond elfogadott hogy meg sem nézi és vissza sem ír a másiknak, esetleg csak megnézi a másik üzeneteit? Véleményetek szerint mennyi idő után bunkóság illetve jele annak hogy lesz#rja a másikat?

2022. nov. 29. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
3-4 nap után azért már sértésnek szoktam venni ha látta, de nincs válasz. Egy hét nem látta, de utána válaszol még belefér. Biztos dolga volt.. rossz passzban volt stb.. nem mindenki telefonozik állandóan. Persze mindenkinek más fér bele.
2022. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor pár óra esetleg 1 nap még semmi?
2022. nov. 29. 08:28
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Lehet dolga van.. 1 nap nem a világ vége.
2022. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Itt is megkérdezném. Míg nem volt net, hogyan kommunikáltak az emberek?

Mármint, akik tényleg barátok voltak. Ezek nem barátságok. A barátságban megkérdezed a másiktól, hogy mi az oka annak, hogy nem válaszol, mert neked ez rosszul esik. Nem kiírod gyakorira, hogy más fejtse meg, meg tippelje meg, hogy mennyi a normális idő, míg nem írunk.

2022. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
#4: most végignyargalsz összes kérdésen, hogy megkérdezd, miért kérdeznek?
2022. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Talán 1 nap után már érdemes elgondolkozni hogy a másik személyt nem erdekled igazán.
2022. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Igen, ez a tervem.
2022. nov. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Vannak olyan barátaim, akikkel ha nem találkozunk, akkor messengeren írunk szinte minden egyes nap. Ha több, mint két napra eltűnnek, akkor annak mindig oka van, és jelzünk is egymásnak, hogy pl. kirándulni mentem, a szüleimmel vagyok stb.

Vannak olyan barátaim, akikkel nem találkozunk gyakran, és nem is írunk minden egyes nap, de mindig számíthatunk egymásra, csak valamiért nincs igényünk arra, hogy napi szinten cseteljünk vagy telefonáljunk. Viszont minden gond nélkül meg tudnám velük beszélni azt, ami zavar, mert megbízunk egymásban.

És vannak azok, akikkel felszínesen jóban vagyunk, ritkán találkozunk, írunk, de nincs olyan szoros kötelék és barátság köztünk, hogy számon kérjem őket arra, hogy miért nem válaszolnak és mi tart ennyi ideig? Nem is igazán tudom, hogy mivel telnek a mindennapjaik. Ők nem igazi barátok, inkább csak haverok vagy felszínes barátságok.

A kérdésedből az utóbbira tippelek, ugyanis ha igazi barátok lennétek, akkor nem félnél feltenni az illetőnek ezt a kérdést.

2022. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ameddig Te elfogadod!:) Nekem is volt az összes felsoroltadra esetem, és kénytelen voltam elfogadni, mert különben állandóan harcban állhatnék valakivel. Én volt, hogy szóltam miatta, nem is egynek, hogy legalább egy "később jövök", vagy "holnap írok", vagy bármi, vmi...tartott két hétig (és elismerték, igazam van, bunkók voltak)... Nagyon fura volt megszoknom, hogy ez sokaknál nem alap, hogy vmit odabökjenek. Azóta ha nagyon szeretnék vmit, és nem akarom magam felbosszantani, telefonálok. Bár arról is tudnék mesélni, hogy 2 hívás,aztán hagyom, és úgy 3 nap múlva visszahív...(el voltam havazva, általában ez a szokásos szöveg :D) Megfigyeltem, hogy a "nem barátok" (haver, ismerős, stb.) sokszor hamarabb írnak vissza, és a barátok azok, akik inkább nem jeleznek, gondolván, hogy úgyis megbocsátok! És van benne valami! :D Viszont mióta elmondtam mindegyik legjobbnak, hogy ez roppant dühítő, azóta nem húzom fel magam ha nem írnak csak pár nap után, VISZONT odanyomnak egy jelet, ennyit azért ért a kiosztás! :D
2022. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

TÖBB nap. Talán egy hét.

Bár, ha egy hétig látta, és nem válaszol, akkor én először arra tippelnék, hogy megynytitotta, megnézte, "majd a buszon visszaírok" címszóval lehúzta, és elfelejtette.

Pár óra, az lófaß. A legjobb barátom üzenetére épp most válaszoltam, legalább 48 óra után. Mert tegnap nem voltam abban a hangulatban, ma meg rengeteg dolgom volt. Nem a ház égett nála, vagy ilyesmi, megérti. Én is megértem, ha napokig nem ír. Nem véletlenül a legjobb barátom.

2022. nov. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!