Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm már 1 hónapja nem...

A barátnőm már 1 hónapja nem beszél velem, megharagudott rám. Engedjem el a barátságot ha úgy érzem nem én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyorsan felvázolom a szitut. 25 éves vagyok nincs túl sok barátnőm, akiről szó lesz, legyen Lilla, személyesen vele tudtam a legtöbbet találkozni, régi gimis barátnő. Tudni kell róla, hogy bár emberileg bírom, meg jó vele lógni, a kora ellenére kicsit éretlenül fogja fel a dolgokat (pedig 26 éves), pl. olyanokban is megmutatkozik hogy nem tervez otthonról elköltözni, nem volt még kapcsolata, de pl bulis, jól lehet vele szórakozni, programozni, benne van külföldi utazásokban - tehát vannak olyan oldalai ami miatt én jól érzem magam vele.

Viszont. Borzasztóan sértődős, ha csak 1 rossz szót is mondok mindig úgy forgatódik az egész hogy én voltam a bántó, és a rossz a sztoriban és akárhányszor összevesztünk eddigi életünkben, mindig elérte hogy én legyek az akinek béktíenie kell őt. Eddig mindig beadtam a derekam, meghunyászkodtam és olyan szitukban is bocsánatot kértem amikben szerintem nem nekem kellett volna, de inkább megtettem, csak hogy béke legyen. Sztori röviden:

Lillának van 1 öccse, 1 évvel fiatalbb tőlünk, de kicsit ez a szerencsétlenebb típus, volt 1 barátnője, de azóta hogy szakított a lánnyal (1,5 éve), Lilla minden barátnős programunkra magával hozza, mondván hogy a srácnak nincsenek barátai, egyedül van, magányos, ő is akar enni, mozizni stb. Pár program még azt gondolom oké, de nekem nem a barátom , tehát mint ember nincs vele bajom, de nem érzem azt hogy minden barátnős programon ott a helye a srácnak(nekem van párom, de őt se hozom minden csajos eseményre).

Főleg Lilla mindig azt csinálja h a lebeszélt program előtt kb 1 órával bejelenti hogy: nem gond ha öcsém csatlakozik? Meg hogy könnyen beérnek ide oda , mert az öccsének kocsija van.


Legutóbb történt hogy egy régi barátnőmmel elmentem vacsorázni, és ez a régi bnő ismerte Lillát, meg még egy lányt Edinát régebbről -

így mondta hogy ők is csatlakozzanak. Persze a csajoknak továbbítottam ezt és Lilla megint bejátszotta aznap , kb a találkozó előtt 2 órával hogy hát neki fáj a lába és az öccse esetleg szeretne jönni, kocsival jönnének nem gond e. És megmondtam neki hogy figyelj ne haragudj de most kérlek ő ne, nem jó ötlet szerintem mert ezt az eseményt a régi bnő szervezte aki nem is ismeri a tesód, meg ez egy csajos, "nosztalgiázós" tali lenne, és most ezt így beszéltük le. Ment a hiszti h de az öccse csak enni jönne, meg h akkor ha ő az öccse nélkül jönne nem érne be időben , és megjegyeztem h nem szép h a kocsi miatt hívja a tesóját. Na ezen olyan sérelem lett, hogy hogy feltételezem ezt hogy a srácot emiatt hívja hogy a kocsi miatt, hogy konk rám tette a kegylót, és else jött a találkozóra.

A másik lány Edina - ő a legjobb barátnője most Lillának - totál ellenem fordult hogy mekkora bunkó voltam, és gondolkozzak el milyen barát vagyok, mert ha fontos nekem Lilla , engedtem volna hogy a tesója is jöjjön. (Megjegyzem a régi barátnőnk aki kezdeményezte az egészet ő elmondta h nem akarta volna h plusz fő jöjjön, pláne srác.tök magán dolgokról volt szó)- ezeket is mondtam a lányoknak de totál nem érdekelte őket, azóta fújnak rám. Lillának írtam messengeren egy kifejtett levelet hogy értse meg engem ez miért zavart, vagy zavar úgy amúgy és h nekem a tesója nem a barátom, nem zavar ha néha jön de már szinte ez állandó. és hogy nem akarok haragot ebből és remélem sikerül beszélni. leláttamozta, eltelt 1 hónap, és azóta se írt, de Edina sem keres, ő is fúj rám. A környezetemben akiknek elmeséltem, szerintük nem az én gondolkodásom a rossz, hanem a lányok éretlenek (de én se bírom felfogni hogy 26 évesen h lehet így kezelni ezeket).. az a rossz hogy pl edina is úgy állította be hogy én csúnyán beszéltem lillával, holott ez nem igaz, egy picit felhúzott igen, de kb ő volt támadó a dologban hogy nem jöhet a tesó. Az a baj hogy van még 1 közös barátnő, Anita, és Lilla meg Anita elég jóban vannak és félek hogy neki is úgy meséli vissza az egészet hogy én legyek ebben a rossz, mert tudom hogy találkoztak de azóta Anita is kerül..


Nem értem, tényleg ilyen rosszat tettem volna? Szerintem Lilla viselkedése volt a pofátlan és tapintatlan hogy minden programra elrángatja az öccsét. Edina meg szereti a tesót, és őt ezért nem zavarja, de nekem meg néha szükségem van a magán, csajos beszélgetésekre.


Az a baj hogy nem akartam volna totál elvágni ezt az egészet,

mert kb ők az egyetlen helybeni barátnőim akikkel kimozdulhatok, de így van értelme fenntartani ha így állnak hozzám? Az a baj h Lilla olyan szinten bevan sértődve , hogy ő tuti nem fog keresni, így veszett el egy barátnőnkkel is a kapcsolata. Túl büszke..de szerintem nem nekem kéne keresnem.


Mit gondoltok? Csak közben rossz, egyedül se akarok maradni...


2022. nov. 29. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy megszabadultál tőle. Mi a lóf*sznak kérdezi meg, hogy "nem gond e", ha egyszerűen gond?


Keress egy normális barátnőt, más társaságot. Ennek így nem volt sok értelme.

2022. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Jaj, mgé mindig?

Az alapszit felváázolásához elég lett volna belinkelni az előző kérdést a témában:D


Én általában szarok a büszkeségre. Kezdeményezzen az, akinek fontosabb a barátság.

Azt mondod Lilla túl büszke hozzá. De valójában... te is, hisz te is azzal jössz, hogy nem neked kéne lépni.

Francba az egésszel, ha fontos a barátsg, akkor lépj.

2022. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nekem ez full mérgező és frusztráló kapcsolatnak tűnik. Itt nem is az a kérdés, hogy ő mennyire fontos neked, hanem fordítva. Annyira nem méltat téged a csaj, hogy sértődés nélkül, normálisan hajlandó legyen veled megbeszélni a problémát a kapcsolatotok megmentése érdekében. Innentől kezdve ez ennyi, szerintem. Legyen méltóságod és ne hódolj be neki, keress inkább normális barátnőket.
2022. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: oké de hogy szerezzen az ember új barátokat?

nem olyan könnyű igaz barátságokra szert tenni, 25 felett már- nem járok egyetemre, dolgozom de ott is idősebbek vannak, max ilyen felületes jóbanléti kapcsolatok köttetnek ilyenkor


2-es: én már írtam neki..leláttamozta nem reagál. még hívogassam vagy mi többet tegyek? szerintem megtettem a kezdőlépést. igen megtehetném hogy felhívom, és a nyakára járok de szerintem ez tényleg kicsit önalázás..


utolsó: ugyanez a probléma h hol keressek normális barátnőket, nem olyan egyszerű..ráadásul azt látom mindenütt hogy az emberek csak önmagukkal vannak elfoglalva, nincs idő a tartalmas, baráti kapcsolatokra.

2022. nov. 29. 14:17
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

"oké de hogy szerezzen az ember új barátokat?"

. Úgy, hogy nincs más választásod.


Egyébként is 30-hoz közel az embereknek már az aktuális partnerre kerül nagyobb hangsúly, de amúgy a párod révén, az ő társaságát megismered, többet jártok el ketten, ott megismertek valakit stb.

2022. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4, ez egy baráti kör, nem?

Hát szervezzetek Kancatalit, amikor ő is meg te is jelen vagytok. Elsősroban úgy, hogy egy harmadik személy, a társaságból valaki más szervezi meg.

És akkor így szépen ő is jelen lesz, meg te is. Meeeeg esélyesen az öccse is, dehát ez van.

2022. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös: a párom baráti társasága olyan hogy 2 pár már lebabázott, alig mozdíthatók, a többiek meg nem olyan kimozdulósak programokra- sajnos a barátom sem örül hogy az ő társasága is így alakul..

de am igen ketten szeretünk programozni a párommal, csak néha igénylem azt a csajos kimozdulást.


utolsó: igen 4-en, amiből most Lilla és Edina is fúj rám, és szerintem Anita is meg lett győzve hogy én szemét módon nem engedtem hogy az öccs is jöjjön. így aligha hiszem hogy velem tervezne bárki is összejövetelt.


Az igaz hogy én is büszke vagyok, de szerintem ha már 1x írtam neki, megadtam a kezdő lépést, igaz telefonon kellett volna.. vagy tegyek többet az ügy érdekében?

2022. nov. 29. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Hátttttt akkor csúnyán kiszorulhatsz az egész társaságból, szóval én javaslom igen, tegyél többet az ügy érdekében:D

De akkor próbálkozz a többieknél.

Chaten írni nem egy nagy dolog. Őszintén sok súlya nincs. Ezért is mondom, hogy élő találkozót kellene összehozni.

És miután az a tét, hogy te elbukszz 4 barátnőt, szerintem békélj meg a gondolattal, hogy öcsike is ott lesz. Mi a jobb, ha ott vagyok 4en az öcsivel, vagy ha ők ott vannak 3an az öcsivle, te meg otthon?

2022. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Itt tartasz még, nem ott, hogy változtass. Nincs ezzel gond.
2022. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem értem..és mit kéne tennem? Bocsánatot kérnem egy olyan dologért , ami egyértelmű hülyeség? tehát még egyszer röviden: itt azért ment a kiborulás, mert egy olyan program amit még csak nem is én szerveztem, hanem egy régi barátnőnk (lányos programot szervezett) javasoltam h inkább most ne jöjjön a tesó. ezért utál mindenki. szerintem ez érthető hogy egy lányos , magántalira ne jöjjön már csak azért mert kaja van..én továbbra is azt érzem, h ez a bunkó dolog, a baráti kapcsolatok 0 értékelése, hogy itt az étel a lényeg, nem az emberi kapcsolat, és ez a srác tesz rá ha mi csajos,magán talit akarunk. Szerintem ez tapintatlan és nem akarok olyat beismerni ami szerintem hülyeség.:/
2022. nov. 29. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!