Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyenek barátaim?

Hogyan legyenek barátaim?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre egy ideig elvagyok emberekkel, én keresem őket, de senkiben nem ragadok meg annyira hogy keressen vagy hosszútávú barátság kialakuljon.

Akik megérdemlik azokhoz kedves, segítőkész vagyok.

Van amikor sokat piszkálódok, oltogatok amikor természetesen a másik fél megérdemli.

Ok nélkül nem vagyok bunkó.

Úgy érzem bármiről eltudok beszélgetni, nyitott vagyok és barátkozó típus.

Mégsincs kivel beszélgetnem, pedig személyesen is és neten is próbálkozom folyamat barátkozni, beszélgetni, de egyoldalú ak érzem mindig a dolgokat.

Eléggé unalmasnak érzem így az életem, szeretnék barátokat találni, beszélgetni, játszani velük és találkozni velük amint az idő engedi.

Mivel felnőtt ember vagyok már, így próbáltam munkahelyen is kialakítani barátságot és egyéb kis körökben, ami egy ideig sikerült, legalábbis azt hittem aztán mindenki leszar.

Nem tudom hogy mi a probléma de nagyon szeretnék változtatni ezen, bármivel is próbálkoztam vagy nem próbálkoztam sikertelen volt.

Nekem pedig elég nagy vágyam hosszú évek óta, hogy legyenek barátaim, legyen egy jó közösség amiben benne vagyok.

L


2022. nov. 29. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nagyon nehéz manapság hogy egy jó közösség kialakuljon, a legtöbb barátság a iskola évekből marad meg. Ha az elkopik szerintem nagyon nehéz újakat kialakítani, én is ebben a cipőben vagyok, szóval én szívesen beszélgetek veled.
2022. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok. Rengeteg ismerősöm volt, sőt barátaim is, de valahogy hosszútávon mindig olyan vagyok, mint a fociban egy kispados játékos. Akkor vesznek elő, ha a kulcsemberek nem elérhetők.más esetben nem számítanak rám. Pedig elvileg érdekesnek tartanak, bírják a humorom, sőt, ha véletlen össze futok velük, mindig kedvesen fogadnak, még sem számoltak velem sem ha buli volt, a találkozókat is rendre kifogásokkal próbáltak megúszni. Talán pont azért, mert túl jó voltam. Megértő, aki meghallgatta a lelki gondjaikat, ezzel éltek vissza.
2022. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előzőből kimaradt, 2-es vagyok: Idősebb korban már nehezebb barátokat szerezni. Nekem sem sikerül a mai napig. Sok embernek már megvan a saját élete, feleség, férj, gyerekek, család. Idejük sem lenne új barátokat szerezni a napi munka, család mellett. Ezek az emberek a régi barátaikkal sem igazán találkoznak, idő hiányában.

A munkahely, iskola teljesen más. Ott rá van utalva az ember a másik társaságára, mivel együtt kell dolgozni, ugyanazon emberekkel vagyunk napi szinten, de attól az esetek nagy többségében soha nem lesznek ezek a kollégák barátok. Élő példa erre egyik középkorú nő ismerősöm, aki tényleg bárkivel elbeszélget, értelmes, okos, kedveli mindenki, jó társaság. Barátai még sincsenek, rendre egyedül tölti magában a négy fal között a hétvégéket, a szabadnapokat, nem jár senki hozzá és ő sem megy sehová. Pont azért, mert a kollegáiknak van családja, őket helyezik nyilvánvalóan előtérbe, hiszen ilyenkor láthatják normálisan a gyerekeiket, tudnak velük foglalkozni, akik pl több műszakban dolgoznak, ez teljesen természetes dolog.

2022. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!