Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vigasztaljam meg jobban?

Hogyan vigasztaljam meg jobban?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm sokszor depizik a kinézete miatt és ilyenkor semmi értelmeset nem tudok mondani. Próbálom meggyőzni az ellenkezőjéről, hogy nem ronda(mert tényleg ezt is gondolom) de ilyenkor a folytonos ellentmondás zavarja, hogy miért kell beleállnom és még nekem is csesztetnem. Közben meg csak a véleményemet mondom el, és ezzel igenis tagadom azt, hogy egy nyomorék, ocsmány ember lenne, akit senki se szeret. Mert ezt gondolja.

Akármit mondok, az úgy jön le, hogy "jaj csak azért mondja mert nem akar megbántani" Mindig is rossz voltam az ilyenekben, a motiválásban, a gondolataim normális megfogalmazásában. Tudom, hogy ti nem ismeritek a helyzetet és így nem nagyon lehet jó választ adni, de mégis: van ilyenkor valami olyasmi amivel segíthetnék? Nagyon szeretem és ő is nagyon sokat segített amikor én padlón voltam.



2022. nov. 30. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ti nem ismeritek a helyzetet és így nem nagyon lehet jó választ adni, de mégis: van ilyenkor valami olyasmi amivel segíthetnék?"


Áh, nem, végülis ilyen ismerőse senkinek nincs legalább egy, dehogy.


A külsejében mi zavarja? Változtatható, vagy nem változtatható dolog?


Ha kövér, ha sovány, azon igenis lehet javítani. Fogyjon le, éljen egészségesen, vagy hízzon, diétázzon, sportoljon stb.


Ha az arca, a magassága, vagy testi fogyatékossága van, azon nem tud változtatni. DE! Javítani igenis tud rajta!

Külsőleg: váltson stílust, hordjon szép ruhát, csináltasson új frizurát. Menjen el egy normális fodrászhoz, kozmetikushoz, aki segít kitalálni, mi állna jól neki. Mi az ami kiemeli a szép jegyeit, mi az, ami elfedi a csúnyácskábbakat.

Olyan ruhákat hordjon, amit szintén kiemelik a jó részeit!


Belsőleg: ajánlok önfejlesztő könyveket, előadásokat, pszichológust (nem kell betegnek lenni ahhoz, hogy pszichológushoz menjünk! Van olyan, aki csak beszélgetni jár szakemberhez, pont azért, hogy megelőzze a problémát, még mielőtt kialakulna a fejében), szóval fejlessze önmagát.

Keressen olyan hobbit, elfoglaltságot, ami színt visz az életében. Találja meg, miben érzi jól magát, mit szeret csinálni. Ha fejben rendben lesz, akkor sokkal büszkébben fog magára is tekinteni. Azt mondja, "hé, talán nem vagyok mindenben tökéletes, de nem érdekel"


Rakjon rendet a toronyban, ehhez viszont az kell, hogy hajlandóságot mutasson arra, hogy igenis változtatni akar.

Nem sajnáltatnia kellene magát és hisztizni, hanem tenni valamit.


Na hajrá.

2022. nov. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak azert mondogatja, hogy dicsergessek? Eleg sok csaj csinalja. Am sztem hanyagold.. ha mindig csak ezen tud rinyalni nem lehet tul elvezetes a tarsasaga
2022. nov. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!