Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet a vígasztalásban...

Hogyan lehet a vígasztalásban fejlődni?

Figyelt kérdés
Amikor nem ebédeltem, egy nővér nekem azt mondta, hogy kicsi áldozatokat kell hozni, pl, úgy lehet magadat megtagadni, hogy egy perccel később iszol, vagy egy izgalmas regényt leteszel.

#szeretet #megbocsájtás #kedvesség #vigasztal #Jót tenni mással #Nem elfáradni
2022. nov. 22. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az egyetlen, aki nem látja az összefüggést? Csak kérdezem.
2022. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen, én már jelentettem "A kérdésből nem derül ki, mi a kérdés" címszóval.
2022. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem. De várok még, hátha veszi a fáradtságot és elmagyarázza.
2022. nov. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, de én átolvastam és nekem az az összefüggés, hogy önmegtartóztatás segít, hogy magunkat fejlesszük és így nagyobb gonddal tudunk mások felé odafordulni
2022. nov. 22. 16:47
 5/7 Noren1989 ***** válasza:
100%

Nyilvàn az fejleszti az empàtiakézségedet, igen.


Hogyne.

2022. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki elsírja neked a bánatát, hogyan vigasztalod? Mondjuk, ha szakít valakivel a párja?
2022. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az önmegtartóztatás pont nem segít, mert feszültté tesz, és türelmetlenné válsz, mindenki az idegeidre megy, a végén már az is idegesít ha valaki levegőt vesz melletted, és sokkal kevésbé leszel empatikus. Plusz így majd (tudatosan, vagy tudat alatt) elvárod, hogy hálálkodjanak, milyen jó ember vagy, mennyit segítesz, stb merthát áldozatot hozol értük, ismerjék már el. És így már nem is szívből fogod csinálni a végén, hanem hogy fenntartsd a "de önzetlen és empatikus ember vagyok" képet.
2022. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!