Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az angolok miért csodálkoznak...

Az angolok miért csodálkoznak ha agresszívan reagál egy bevándorló arra, ha ők lekezelően kommunikálnak?

Figyelt kérdés

Szerintem természetes reakció. Nem kell csak azért meghunyászkodni mert az ő országukban dolgozol.


Nyugaton azt hiszik, hogy a kelet-európai, afrikai stb bevándorlók állatok?


Emlékszem egy haverom mesélte, hogy Svájcban dolgozott állatfarmon és az ottani állatokkal jobban bántak mint velük.


2022. dec. 7. 11:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért, Magyarországon mit hisznek a bevándorlókról?


2. Nyugaton élek. Nagyon ritkán tapasztalom, hogy lekezelően bánnának velem

2022. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én Franciaországban dolgozok. Soha nem tapasztaltam hasonlót. Előtte 3 évig Londonban dolgoztam, ott sem volt jellemző, hogy "lekezelően" beszélnének valakivel csak azért, mert bevándorló.
2022. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

1


Függ, hogy melyik országban. Angolszász nyelvterületen gyakoribb, spanyolok például toleránsabbak, az embert tekintik nem a származást. A franciák bár arrogánsak ők is nyitottabbak idegen kultúrák felé. Szóval ez függ attól, hogy hol vagy.

2022. dec. 7. 11:48
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

Megint valami UL-alapú általánosítás, vagy mi alapján írod ezt???


Mi is éltünk Németországban meg Ausztriában is (férjem egyetemi kutatóként/oktatóként), abszolút semmi lekezelést nem éreztem.

2022. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

4


Pont az osztrákok nem lenézőek a magyarral. Ez vicces. Sok helyre ki van írva: Magyar ne lopj!

2022. dec. 7. 11:50
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
5: én Németországban élek, és jellemzően nem lekezelőek. Elég sokat járok Ausztriában és az általad említett kiírást is csak a legendákban hallottam, sehol nem láttam.
2022. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

5: Bakker, te sem jártál még Ausztriában, lefogadom.

Hanem ilyen nyugatifos meg olkt oldalakról szedsz össze full bornírt álhíreket..


LOL

2022. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

6: hopsz, már te is megelőztél...


Igen, ez a gorenje-korszakban talán előfordult 1x, valami határmenti helyen.... De lehet, hogy már akkor is photoshop volt... :-D


És ezt mantrázzák egyesek azóta is, meg virítják az előbb említett agyhalott fakenews portálokon. :-DDD

2022. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Na, a szokásos anglofób kérdés.

Bár a fentiek alapján nem is az angolokkal van bajod, hanem ez valami kisebbrendűségi komplexus.

2022. dec. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdés azután született, hogy a szomszédos irodában egyik angol panaszkodott, hogy milyen kellemetlen egyik afrikai személyzettag, nem kicsit agresszív stb. Holott ezt a személyt nagyon is udvariasnak ismerem és nem tudom elképzelni róla, hogy provokálatlan agresszív lenne. Csak akkor ha hozzám hasonlóan beszélnek vele.
2022. dec. 7. 12:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!