Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért szorulok ki mindig a...

Miért szorulok ki mindig a barátságokból?

Figyelt kérdés
Nem értem hogyan történhet meg velem mindig hogy rossz embereket választok barátnak. Mikor anno elkezdtük a gimit jóba lettem egy lánnyal. Azt hittem végre lesz egy állandó barátnőm, de 2 hét után összehaverkodott egy másik osztálytársunkkal aki csatlakozott a párosunkhoz. Vele is jóban voltam nem próbáltam kitúrni meg semmi de ahogy telt az idő ő ketten lassan kiszorítottak. Programokat csináltak amikre nem hívtak stb. Mondjuk nem volt utána annyira vészes a helyzet mert voltak más barátaim is az osztályban így nem maradtam egyedül de azért szarul esett. Aztán jött az egyetem és szinte teljesen ugyanígy jártam. Összehaverkodtam egy lánnyal az egyik elöadáson. Sokat lógtunk együtt közösen tanultunk, stb. Erre a gyakorlatos csoportjában összebarátkozott egy másik lánnyal is. Nekem megint nem volt bajom azzal hogy bővülünk sőt kifejezetten bírtam (és bírom most is) azt a lányt. De teljesen ugyanúgy jártam mint gimiben mert megint sokkal jobb a kapcsolatuk. Pedig nem húztam ki magam a programok alól amiket szerveztek, nem akaszkottam rájuk sem, szóval nem érzem hogy összességében bármi rosszat tettem volna. Ők viszont totál kihagynak, alig hívnak valahova, már nem szólnak ha tanulni mennek, vagy inni, vagy kávézni vagy bármi. Emiatt rohadtul magányosnak érzem magam mivel az egyetemen nem igazán sikerült rajtuk kívül barátokat szereznem. Mit lehet ezzel csinálni? Van még esélyem közelebb kerülni hozzájuk vagy biztosan harmadik kerék maradok? Van egyébként bármi mód arra hogy ne járjak mindig így?

2022. dec. 8. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Nohát, szegénykém. Hát, vagy nem a megfelelő emberekkel találkoztál, vagy van valami nyomasztó a viselkedésedben, esetleg???

A barátságok mindig változnak, ahogy én tapasztalom, egy ideig tök jó, aztán sok esetben másfelé fejlődtünk és eltávolodtunk a legjobb barátaimmal is...

50f

2022. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút átérzem a helyzetedet, én is mindig így járok. Viszont már valamivel idősebb vagyok, mint te, volt időm sokat agyalni ezen az egészen, és elmondom, mire jutottam. Most magamról fogok írni, mert azt nem tudhatom, hogy nálad ez miért van, de szerintem nagyon hasonló okok miatt, mint nálam.

Nálam az a fő probléma, hogy alapvetően bizonylatanul kötődöm az emberekhez. Képes vagyok több emberrel jóban lenni egyszerre, de nagy szükségem van valakire, aki a biztos pont egy adott helyen, és akivel kölcsönösen a legfontosabbak vagyunk egymásnak. Viszont ha találok ilyet, akkor nagyon hamar elkezdek félni attól, hogy mi van, ha ő ejt engem valaki másért, és ha mással is jóban lesz utánam, azonnal a vetélytársat látom benne, és féltékeny leszek. Van annyi eszem, hogy ezt ne mutassam ki, meg ne sértődjek meg látványosan, de az nagyon gyakori, hogy dacosan úgy döntök egy idő után, hogy jó, akkor én ide nem kellek, és kvázi magamat közösítem ki közülük.

Ironikus módon magamnak "természetesen" fenntartom a jogot arra, hogy több "legjobb" barátom is legyen egyszerre, és kiakadnék, ha mások ezt szóvá tennék. Ezért is tudom, hogy ahogy ezekre a dolgokra reagálok, az gáz, igazságtalan, próbálok is tenni ellene, de az érzéseknek nem mindig lehet tudatosan parancsolni.

A jelenség amúgy nagyon gyakori, szorongó-ambivalens kötődési mintának hívják.

2022. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
41%
Lány vagy te is? Lehet, neked nincs annyi hasonló témád, mint a másik kettőnek. Olyanokkal barátkozzál, akikkel nagyon jól megy a beszélgetés, minden téren (még politikában is, ez nagyon fontos!!!) egy véleményen vagytok, és te is hívjad azt a másik lányt, ne várd, hogy csak ő hívjon, és figyelj a problémáira.
2022. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!