Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol lehet vagy érdemes megisme...

Hol lehet vagy érdemes megismerni embereket, szert tenni új tartós barátságokra ? 22F

Figyelt kérdés

Szívesen megismernék új embereket és szereznék még barátokat de nem vagyok az a könnyen barátkozó fajta. Nem vagyok magányos van egy nagy baráti köröm de sajnos a felnőtté válás útján nagyon szétszéledtünk. Keveset tudunk találkozni... van hogy csak 1-2 emberrel tudok rendszeresen összejárni a társaságból és kicsit egyedül érzem magam néha.Főleg itt Budapesten ami vidékről nekem elég nagy "világváros".


Persze ott az egyetem de a szakomról már akivel lehet azokkal megismerkedtem(kis szak vagyunk nagyon). Van egy-két órám ahol teljesen idegenekkel vagyok mert csak oda tudtam felvenni a tárgyat de ott meg nem tudom, hogy vagy mivel menjek oda, mindenféle előismeret és előzmény nélkül.. "olyan gáznak érződik a szituáció." Ugyan az mondjuk szórakozóhelyen vagy egy pubban nincs képem ismeretlenekhez "csak úgy" odamenni hacsak nem látom valami jelét hogy szeretnének társalogni. Vagy nincs ebben semmi rossz és simán menjek csak oda ?


Egy igényes kocsmában/borozóban dolgozok pultosként és ott szoktam próbálni ismerkedni de ezek nagyon felszínesek és egyoldalúvá válnak. Nem keresnek vagy egyszerűen csak azt érzem rajtuk, hogy mintha nem akarnának velem beszélgetni vagy teher vagyok ilyesmi. Ilyenkor általában mindig úgy érzem ha egy idegennel beszélek, hogy nem érdeklődik irántam, ezért én is elbizonytalanodok és nem is keresem többet az adott illetőt. Vagy ettől függetlenül, hogy nem érdeklődnek egyből még van esélyem valami alakítani belőle ?


2022. szept. 11. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon is van esélyed.

Egy olyat próbálhatsz, hogy rendkívül alaposan összeírod: milyen témák érdekelnek, mikrőlb eszélgetnél ha lennének barátok, lenne társaság.

Átgondolod a hobbikat, bármit ami iránt érdeklődsz, akár író, akár könyvsorozat, akár a főzés-sütés, akár a festészet-horgászat, bármi (példákat írtam).

Elkezdesz a környékeden érdeklődésednek megfelelő csoportokat-fórumokat keresni, ismerkedsz az ottaniakkal. Közös érdeklődés jó alap lehet hogy elinduljon a beszélgetés, találkozás is lehet belőle, közös programok...

2022. szept. 11. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vendéglátó iparban amikor pultnál dolgozik valaki, felületesen szokták kezelni a vendégek a pultosok által kezdeményezett személyes jelleggel indított kommunikációt, mert az vendégek túlnyomó hányada - nem is alaptalanul - azt feltételezi, hogy a "jópofizást" csak az üzlet fenntartása, elmélyítése érdekében, szimpátia keresés érdekében indította a pultos. -Ez a legtöbb esetben igaz is. A barátkozásra irányuló kommunikációt ki kellene vinned a munkahelyről, - egyértelműen érezhető és látható legyen, hogy az emberi kapcsolat megteremtésére tett kísérleted nem a munkáról szól!

Van még egy építő jellegű észrevételem:

Inkább legyen kettő-három olyan barátod, akikre bármilyen helyzetben számíthatsz és jól is tudod érezni magad, mint számolatlan felületes, megbízhatatlan, felületes, a valódi barátsággal köszönőviszonyba sem hozható emberi kapcsolatod! Ha nem érted, mire gondolok, akkor majd az élet fog erre megtanítani, - amikor valódi válsághelyzetbe kerülsz!

Az már csak egy adalék, hogy a jó barátságok a kölcsönösség medrében csordogálnak, - ha csak az egyik irányba is torzulnak, csorbulnak az érdekek, nem lesz hosszú barátságod senkivel. Taszító tud lenni a kelletlen erőszakosság is!

2022. szept. 11. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A mai világban ki kell mondani,hogy olyan új barátságot építeni,ami kölcsönösségen alapul szinte lehetetlen. Akire számítani lehet,azt pedig nagyon ki kell ismerni,hogy tényleg ilyen -e,mert sokan kihasználják a másikat,sajnos.

Ha az egyik barátnak párkapcsolata van, vagy lesz,az is egy távolító tényező, ezt átéltem, mert minden barátságom akkor ért véget,amikor párja lett a barátomnak. Nekem,mikor párom volt, maximálisan egyensúlyoztam és ebből nekem semmi gond nem is volt.Ezt sajnos mások nem így gondolták,először ritkultak,majd megszűntek a beszélgetések,találkozások. Most már ott tartunk,hogy alkalomadtán egy sorban írnak,pl névnapra és ennyi.

Itt,Budapesten sem lehet ismerkedni, munkahelyen mindenki elvan,utána rohan haza. Vagy a telefonját nyomkodja.Ezt látom mindenhol,minden korosztálynál.

Itteni ismerkedési próbálkozások kilőve, eltűnnek, találkozni nem akarnak.


Nemhogy kettő-három,de egy igazi barátot sem lehet találni. Havert,ivócimborát igen -de ez nekem nem kell. Így senkim nincs :)

Megszoktam ,elvagyok - ezt dobta a gép:)

2022. szept. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hat igen krva nehéz
2022. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszi ezek hasznosak :D !


#2 Igen amit mondasz az igaz a vendéglátásról. De amikor mondjuk egy vendég leül a pulthoz a bárszékre és elkezdünk beszélgetni akkor azok általában tök jó hangvételűek szoktak lenni és sokszor előfordul, hogy az én korosztályomból valókkal beszélgetek csak nem tudom hogy alakítsam tovább, hogy esetleg megbeszélünk egy időpontot és akkor összefutunk melón kívül vagy ilyesmi. Kérjek facebook elérhetőséget egyből ?.

A minőség kontra mennyiség észrevételeddel kapcsolatban: Igen erről én is így gondolkodok csak jobban érezném magam ha lenne itt Pesten is 2-3 olyan ember akivel tényleg jól érzem magam bármikor és számíthatok rájuk. Ilyen felületes ismeretségem van rengeteg és valóban kb annyiból áll hogy párszor összefutunk akkor így eldumálunk de semmi olyan ami nyomot hagyna... ilyet nem is keresek.


#3 Igen a párkapcsolat belerondíthat a képletbe. Bár szerencsére ilyet egyszer tapasztaltam csak.

2022. szept. 11. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyi művelődési házba is elmehetsz téged érdeklő programokra, művelődési házakban szoktak lenni csoportos programok.
2022. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!