Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jól tettem vagy nem?

Jól tettem vagy nem?

Figyelt kérdés

Mai nappal megszakítottam az osztálytársaimmal kapcsolatot. 12. osztályosok voltunk. Szerintem manipuláltak. Nyilvan Ti nem láttok rá a helyzetre, lehet tévedek, de van egy kívülálló az osztályból, aki nagyon jól ismeri a helyzetet és ő bátorított arra, hogy do it.

Az egész úgy kezdődött, hogy 9. osztályban egy baráti társaságot alakítottunk ki, de 10. évvégén az egyik srác nagyon erőszakos lett velem. Sajnos a rákövetkező nyáron megszakítottam velük a kapcsolatot mert az a srác nagyon durván bántott ők meg beálltak a srác mellé, amikor számon kértem őket, hogy engem miért nem vesznek emberszámba, akkor azt kaptam, hogy az a srác elhívja őket saját pénzéből hajózni, engem ugye nem hívott nem értettem, ezután szakítottam meg velük a nyárra a kapcsolatot.

11. évfolyam már sokkal durvább volt, rendesen vert a srác oknélkül, bocsánatot kért minden verés után ami szintén nagyon fura volt. A barátok ekkor már leszartak, nevettek rajtam, manipuláltak. Már sajnos ekkor is többször viccet csináltam magamból hogy figyeljenek rám.

A nyár előtt egy durva dolog történt, úgy megvert a srác hogy lila foltok jelentek meg a szememnél. Ez sulin kívül volt és ketten voltunk. Amikor megkérdetem (amúgy mivel baráti társaság voltunk így őt is barátomnak tekintettem többször bántott oknélkül nem értettem) azt mondta mert utál és irritálom, amikor látszott szintén bocsánatot kért hogy ne mondjam el senkinek. Hazaértem, apa észrevette, akitől szintén kaptam hogy nem szóltam neki milyen gyerek.. Apa szólt az osztályfőnöknek aki szintén vétkes volt, mert tudott mindenről, aztán leültünk 4esben, én apa, ofő, gyerek apja. Kiderült hogy a srác beteg mentálisan és egész pontosan május óta kap pszichés segítsegeket. Ezt azért írtam le mert szerintem tudják a többiek is, akkor emiatt nem álltak ki mellettem? Ez elfogadható? Szerintem nem.


Pénteken elmondtam nekik hogy vége. Nem akarok velük baratkozni. Habár idén már nem bánt senki de ugyanúgy viccet csinálnak belőlem, a magányomból, és manipulálnak, cserben hagynak. Jól tettem? Így egyedül maradtam az osztályban....



2022. dec. 12. 17:26
A kérdező szavazást indított:
Jól tetted
Rosszul tetted
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
És hogy szakítod meg azokkal a kapcsolatot akikkel még 6 hónapig naponta egy légtérben vagytok?
2022. dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem állok velük szóba
2022. dec. 12. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy jellem vagy. Jól tetted! Mindenki egyedül van abban az osztályban, de magányosabbak nálad, mert nekik nincs lelkiismeretük. Tehát kuss van a fejükben. Én szeretlek mar ennyiert is, amit leírtál, ha ez vigasztal valamelyest. Gratulalok az öntudatosságodért! Próbálj ki új hobbit, az lefoglal, esetleg barátságokat hoz. A közös erdeklődésből jobb baratságok fakadnak, mint egy egykori osztálykiodztásból hogy melyik gyerek melxim osztalyba kerül ez szinte véletlen. Ez csak ennyi. Nem kotelező azert baratoknak lenni, mert egykor egyazon osztalyba kerültetek.
2022. dec. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 💙💙💙
2022. dec. 15. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, te Hős! 💞 Kitartás!
2022. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!