Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mentsem meg a...

Szerintetek mentsem meg a barátságot, és írjak neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden a sztori, van egy barátnőm, 10 éve vagyunk azok - sajnos hiába 25 mint én, a kora ellenére mindig is kicsit éretlenebb volt, nem igen tudja jól kezelni a konfliktusokat - ha valami összeveszés, nézeteltérés van, annyira makacs és büszke hogy sose hajlandó ő beismerni, és bocsánatot kérni, megmarad inkább sértettként - eddig mindig ha történt ilyen inkább meghunyászkodtam és bocsánatot kértem, hogy béke legyen.

Viszont történt egy olyan eset ahol nekem betelt a pohár, és megmondtam a véleményem - annyi csak hogy van egy öccse, tőlünk 3 évvel fiatalabb és azóta hogy a srác szakított a barátnőjével hozza a barátnőm minden programra- mondván hogy a srácnak nincsenek barátnői, egyedül van stb.

Szerveztem kifejezetten barátnős találkozót, ahova más barátnő ismerősömet is meghívtam - és persze jött megint a dolog hogy a srác is had jöhessen, és hát lehet bántóan de már nem tudtam hogy de megkértem hogy ne hozza, és utána persze sértődés lett, és én lettem a rossz arc, még egy másik barátnőm szerint is és kb ez a két barátnőm ellenem fordult.

Ennek 2 hónapja azóta nem beszélnek velem, annak ellenére hogy annak a barátnőmnek akit megbántott írtam, de nem bocsánatot csak leírtam hogy mik az érzéseim- hogy nekem az öccse nem barátom, és nem érzem azt h minden lányos programunkra kéne hívni mert régen nem így volt.

Láttamozta és nem válaszol, azóta storykba meg nyomatják ki hogy ide oda mennek programozni és szarnak a fejemre.

Pár ismerősömnek meg a páromnak elmondtam szerintük nekem van igazam, és mindenki azt gondolja hogy gyerekesen kezeli a két barátnőm a konfliktust és hogy ilyenekkel inkább ne béküljek ki.

Gondolkoztam hogy írjak-e annyit neki így ünnepek tájékán hogy nem szeretné-e megbeszélni, de közben az van bennem hogy szerintem nem nekem kéne kezdeményeznem. De ő tuti nem fog mert ő úgy áll hozzá hogy kínos lenne mivel ennyi ideje nem beszéltünk.

Ugyanakkor nem tudom mennyire lenne már fontos ez a barátság, csak rossz mert a városomban ők ketten vannak, akikkel ide oda elmentem, a többi barátnőm vidéki és nagyon egyedül érzem így magam.

Az is zavar hogy én nem szeretem megbeszéletlenül hagyni a dolgokat, vagy most véget vetni örökre ennek a 10 éves barátságnak egy hülyeség miatt.


Mi lenne a jó döntés? Közben meghunyászkodni se akarok megint.


2022. dec. 22. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Jaj, már megint? Az első bekezdésig olvastam, de tudom ki vagy, a többi kérdésedre is írtam már:D

Igen, mentsd meg, teljesen értelmetlen ezen rugózni ennyit. Neked mi a fontosabb? A barátságotok, vagy az igazad az öccse kapcsán?

2022. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fölösleges mentegetni egy olyan barátságot, ami rajtad kívül senkit nem érdekel.
2022. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te is ugyanúgy rugózol azon, hogy írnod kellene-e neki, mint ahogy ő is rugózik rajta, hogy már “kínos lenne-e” írni ennyi idő után.

Ha meg zavar, írj neki.

2022. dec. 23. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Miért írnál?

Ha rosszul erzed magad barmilyen kapcsolatban akar baratiban/csaladiban, es kilepsz belole akkor miert akarsz visszalepni?

2022. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!