Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megérné visszaküzdeni magam...

Megérné visszaküzdeni magam hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem a lehető legrövidebbre összefoglalni a dolgot, de épp úgy, hogy benne legyen minden, aminek benne kell lennie.



Általános iskolai barátságról van szó. Már elsős kislány korunkban nagyon jó barátnők voltunk, ahogy idősödtünk egyre közelebb kerültünk egymáshoz. Bármi volt, megbeszéltük a másikkal, lelkileg, vagy tanácsokkal láttuk el egymást a kamaszodó éveink nehézségeiben, főleg ha a családjával akadtak nehézségei. A szülei elváltak. Az anyukája engem nagyon nem kedvet, úgy vélte, hogy ellene beszélem a lányát, miközben ez természetesen nem így volt.


Sokszor mentünk el együtt a városba, amikor semmi dolgunk nem volt, iskolában, iskolai programokon is sülve-főve együtt voltunk, tipikusan azok az idegesítő barátnők voltunk, akikről mindenki tudta, hogy együtt tanulnak tovább, majd közös albérlet, ugyanaz az egyetem, más szak, stb…


A probléma ott jött, ahol megbukott a tervünk első pontja. Közösen jelentkeztünk a gimibe, ahova menni szerettem volna (neki szinte mindegy volt, csak mehessen utána tovább tanulni) és… engem felvettek. Őt meg nem.


Mondhatni bepánikolt, hogy mi lesz ezek után. Megígértem neki, hogy minden rendben lesz és a barátságunk megmarad olyannak, ahogy szeretnénk, csupán kevesebbet fogunk találkozni.


Nyáron szokásosan kevesebbet láttuk a másikat, ő az apjánál volt, én táboroztam, táboroztattam, stb.


Elkezdődött a suli, ,,havonta 1-1* biztos találkozunk” megígértük egymásnak. Csak ez elmaradt.


Neki lett egy új barátnője, nekem pedig rengeteg dolgom. Tanultam, edzésre jártam és sorban vissza mondtam a találkozókat. Tényleg nem tudtam megoldani.


Vége lett a rohanós időszakomnak, újra sok időt töltöttünk együtt, aminek nagyon örültem.


Eltelt még egy nyár, egyre kevesebbet keresett. Hibáztatott mindenért, hogy megromlott a kapcsolatunk és egyebek. Többször akartam vele találkozni, hibáztatott. ,,Miért nem szóltam hamarabb”


És mára már elmaradtak az üzenetek. Nem beszélünk…


Viszont nagyon elkezdett hiányozni. Komolyodott ő is végre, én pedig szeretnék vele találkozni, de mindenki azt mondja, hogy hagyjam. Toxikusnak ítélik őt is és az egészet.


Ennek ellenére megpróbáljam újra kezdeni vele a barátságot? Ha igen, mégis hogyan?


17/L és ő pedig 16/L


2022. dec. 29. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol már küzdeni kell azért, hogy valaki a barátod legyen, ott már régen rossz a dolog. Talán csak a szám nagy, de én hagynám.
2022. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene sülve-főve együtt lenni? Barátokkal simán van olyan, hogy másik életszakaszba kerülnek, másik suli, majd párjuk lesz, gyerekük, költöznek... Ettől még nem sértődünk meg egymásra. Lehet nagyokat beszélgetni telefonon. Ennyi.
2022. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Mit kellene ezen küzdeni?


13 évesen ritkán maradnak meg a barátságok, mindenki megváltozik, új iskola, barátok, ez természetes. Eltavolodtatok.

2022. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha fontosak vagytok egymásnak, keresitek egymást és együtt lesztek, ennyi.
2022. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ez egy egészséges, hagyományos barátság, akkor lényegtelen, hogy ki hol tanul, hol dolgozik, hol él. Akikngontosak egymásnak, megtalálják egymást.
2023. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jav: akik fontosak egymásnak
2023. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!