Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért utáljátok ti az embereket?

Miért utáljátok ti az embereket?

Figyelt kérdés

Én a következők miatt:

-mert intoleránsak, aki más azt nem tudják elfogadni

-mert rosszindulatúak, élveznek másnak kárt és bosszúságot okozni

-mert ítélkezők

-mert felszínesek és buták

-mert irigyek másokra

-mert folyton hazudnak

-mert agresszívek erőszakosak


2022. dec. 30. 18:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezért.
2022. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Hű, kérdező, te egyszerre vagy intoleráns, rosszindulatú, ítélkező, felszínes, buta, irigykedő, hazug és agresszív? Mert ugye nem hiszed, hogy te kivétel vagy? :D
2022. dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2


De igen, hiszem, hogy kivétel vagyok.

Nem kell ugyanolyannak lenni, hogy észrevedd milyenek az emberek.

2022. dec. 30. 18:07
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

Érdekesnek tartom, hogy akik állandóan panaszkodnak, azok mindig azt hiszik, hogy ők sokkal jobbak, holott valószínűleg pont az ellenkezője igaz.

Például a kérdésed alapján kérdező, nem gondolod, hogy felszínes és általánosító jellem vagy? Mert nekem annak tűnsz.

2022. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyarlók és képesek megbetegíteni a másik embert lelkileg. Szennyezik a természetet, élősködnek, képesek kínozni egy másik élőlényt gonoszságból. Az ember öntudatra ébredése az evolúció egyik legnagyobb hibája volt. Túlságosan is öntudatosak lettünk. A természet olyat teremtett, amit elkülönített magától. Annak az illúziója alatt sínylődünk, hogy van saját identitásunk....úgy vagyunk programozva, hogy azt higgyük, mindenki lehet valaki, pedig valójában mindenki egy senki.
2022. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4


Valószínűleg…pont ennyit ér a hozzászólásod is.

2022. dec. 30. 18:14
 7/18 A kérdező kommentje:

5


Az a bizonyos ego amit mindenki úgy véd és védelme érdekében képes lemenni állatba is és feladni minden emberit.

Ez a legnagyobb baj, az ego.

A kedvességet ugye gyengeségnek tekintik.

Emiatt is látom reménytelennek esetnek ezt a fajt. Mint egy időzített bomba, csak idő kérdése, hogy kiirtsa önmagát. Amit mondjuk nem bánnék, viszont azzal együtt sajnos a természetet is tönkre teszik.

2022. dec. 30. 18:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én legfőképp azért, mert a megszégyenítés korában élünk, ezt pedig rengetegen ki is használják.
2022. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem kicsit fekete-fehér gondolkodás. Az átlagember normális, de vannak olyanok, akik ebbe a halmazba nem tartoznak bele: ilyenek legtöbbször a traumatizált, a nárcisztikus, személyiségzavaros emberek és így tovább. A rossz jellem nem általános, de tény, hogy nagyon sok ilyen lénybe fut bele az ember az élete során.


Nem tudom, hogy hány éves vagy, de feltételezem valahol a serdülő és fiatal felnőtt kor között vagy, így még nincs sok tapasztalatod.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne keresd mindenkiben szándékosan a hibát, aki viszont ilyen jellem, azt kerüld el messziről és barátkozz normális emberekkel. Vannak ilyenek. Tudod, nem hiába mondják azt, hogy minden áldozat keresi a gyilkosát.

2022. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9


35 vagyok és igen, nagyon sok ilyen emberbe futottam bele, az alapján meg többségben vannak.


Egyébként a normális is relatív, a legtöbb ember normálisnak tartotta magát, az én normáimba meg nem fért bele a viselkedésük.

Tehát az emberek nem is látják önmagukat mert ha hasonló értékrendű társaságban vannak akkor validálják egymást és meg is nyugtatják egymást arról, hogy jó és etikus emberek, a viselkedésük csak jogos bosszú volt például, vagy megelőző csapás, és így normalizálnak erkölcstelen viselkedésformákat mint a kibeszélés, összefogás valaki ellen a háta mögött, csoportos kiközösítés, ignorálás és folytathatnám.

A gond tehát az, hogy sok valójában erkölcstelen ember tartja magát normálisnak és ha megjelenik egy valóban erkölcsös és korrekt személy aki rávilágít a hibáikra akkor örök ellenségként fognak arra tekinteni mert ugye ő sodorta veszélybe a törékeny kis önképüket miszerint semmi baj velük.

2022. dec. 30. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!