Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire változtat meg egy...

Mennyire változtat meg egy barátságot ha a barátnő férjhez megy és gyereket vár a másik pedig egyedülálló?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Miért kellene, hogy megváltozzon a barátság? Konkrét ok van?
2023. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Csak kérdezem,időtöltés,programok,stb.szempontjàból
2023. jan. 6. 12:54
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Az én és az egyik legjobb barátnőm kapcsolatán egyáltalán nem változtatott. Végig kísértem a várandósságát, abban az időben inkább sykpe-on tartottuk a kapcsolatot, amíg a kislánya pici volt, de rendszeresen beszéltünk és most már, hogy nagyobb, ugyan úgy mennek a közös programok. Sőt, most én várok gyereket, így most Ő fog "asszisztálni" nekem. :-)
2023. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%
Amíg őszintén tudnak kommunikálni, addig nincs változás.
2023. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

Nem a barátságot változtatja meg hanem a lehetőségeket hogy ugyanúgy legyenek a barátok együtt, mint előtte.

Akinek gyereke lesz annak onnantól mások lesznek a kötelezettségei, más lesz az amire az idejét kell és akarja fordítani és más lesz az amit fontosnak tart majd. Nem lehet ugyanúgy elmenni közös programra egy csecsemővel, mint nélküle, nem lehet ugyanúgy vendégségbe járni, étterembe menni vagy éppen sportolni. Ahogy nő a gyerek - főleg ha testvére is lesz - egyre több időt is igényel és a magához illő programokra vágyik majd.

A barátságot ez nem befolyásolja, csak az együtt töltött időt. Mintha másik városba költözne a barát. Attól mert nem ér rá ugyanúgy mint korábban nem szűnik meg barátnak lenni, nem fog kevésbé szeretni és nem fog kevésbé figyelni rád - csak az ideje lesz erre kevesebb.

2023. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

#5 “nem fog kevésbé figyelni rád”


Ideális esetben ja, de a valóságban sok kisgyerekes nő semmi másról nem tud beszélni és semmi más nem érdekli, csak a gyerektéma. Ez pedig egy idő után nagyon irritáló lesz a gyerektelennek.

2023. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

#6 Igen. És mit jelent ez: hogy valójában nem is voltak igazán barátok.

mert akkor az egyik nem csak a maga által kedvelt dolgokkal, a saját életével traktálná a másikat - a másik meg nem lenne ezen annyira kiakadva.

Az, hogy egy kisgyerekes másképp éli az életét ez ott is nagy különbség ha a másiknak is vannak gyerekei csak más korúak. A testvéreimmel nekem sok éves különbséggel vannak gyerekeink a köztünk is meglévő korkülönbség miatt. amikor nekem voltak kisgyerekeim akkor ők még nem is értették ez milyen helyzet és nem is érdekelte őket ez a dolog - természetes módon. Magyarázni sem magyarázgattam róla nekik, hiszen nem is tudták volna megérteni és tudtam amint nekik is lesz saját családjuk akkor meg már majd nem is kell, érteni fogják nélküle is. Most, hogy az én gyerekeim már szinte felnőttek és náluk vannak kisgyerekek és vagyok az akinek érdektelen sokszor a téma, hiszen már tőlem is messze van a pelenkázás, óvodába járás. ha korábban én vagy most ők csak erről beszéltünk volna akkor az tényleg pont olyan rossz lett volna, mint amit te is leírtál. Az agyára megy a másiknak az ami nem is érdekli de csak ezt hallja.

Ezért mondtam azt hogy más lesz a kapcsolat. Ha tényleg barátok akkor a barátságukon nem fog változtatni, az együtt töltött időn, programokon viszont igen.

2023. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
megváltoztathatja. ha csak simán szerelmes az egyikük az is. mert egy ideig nagyon beszívják az ilyen dolgok az ember figyelmét. ilyenkor türelmesnek kell lenni. meg van amúgy aki teljesen beleveszik ezekbe.
2023. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
szóval lehet, hogy továbbra is nagyon kedveli a másikat csak a figyelme soha nem tud odajutni, mert folyton a közvetlen környezetében rángatja azt valaki :)
2023. jan. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen valoszinu a kismama baratno nem tudna ugy eljutni szinhazba,koncertekre,meg baratnos osszejovetelekre,kiruccanasokra mint maskor.Meg a hazassag is valtoztat valamit a baratsagokon lehet az egyeni baratsagok jobban hatterbe szorulnak es a kozos csaladi baratokkal megy majd jobban a programozas,meg gyerek szuletesnapok,gyerekes szulokkel valo kapcsolattartas,stb.

Pl.egy baratnom multkor szeretett volna nehany baratnovel hogy elmenjunk kirandulni de a ferje azt szerette volna ha a kozos barataikkal mennek es igy is lett.Mondta sajnalja o szerette volna de a ferjet is megerti,mivel most a baratno most terepen dolgozik kevesebbet vannak egyutt igy az szeretne ha a szabadidejuket egyutt toltenek.Mondta ha nem lenne a terep munka mindenhova erkezne.

2023. jan. 6. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!