Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezek után ti még barátkoznátok...

Ezek után ti még barátkoznátok vele?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm akivel általanosban lettem jóban és gimiben is tartottuk a kapcsolatot. Idén nyár elején kezdtek megromlani a dolgok. Azzal kezdődött, hogy megbeszéltük, hogy együtt megyünk keringőruhát bérelni, aztán ő az utolsó pillanatban írt, hogy hívták az osztálytarsai is és inkább velük menne. Aztán kitaláltuk, hogy pályázzunk meg egy ösztöndíjat egy külfödi útra. Amikor legközelebb szóba jött, mondta, hogy ja bocsi, már megpályázta massal. Aztán suli időb rendszeresen lemondta a találkozókat, amiket gyakran ő javasolt. A szülinapjára sem hívott meg. Aztán én megmondtam neki, hogy hagyjuk inkább, ennek így semmi értelme. Ezekután sírva látogatott meg, hogy mennyire sajnálja és hogy tudja, hogy rossz barát volt,de had kapjon meg egy esélyt. Viszont nekem mar semmi kedvem ehez, teljesen kiábrándultam, rengetegszer megbántott és már egyáltalán nem élvez prioritast az életembe. Neha szokott írni, hogy csinaljunk valamit, de mindig lerázom. Rosszul esett, hogy nem tartotta tiszteletben a döntésemet és még ő jött sírni és még nekem kellett vígasztalni. Viszont néhány barátom szerint túl szigorú vagyok és mindenkinek jár második esély, de nekem mar kedvem sincs ehez a lányhoz. Szerintetek mit tegyek?

2023. jan. 26. 15:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, ha eddig ennyire leszart most miért számít neki az, hogy jóban legyünk.
2023. jan. 26. 15:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm...majdnem gyanez a sztori volt nálam is anno. Általános iskolás legjobb barátnő, aztán a gimiben is.


A húszas éveink legelején jártunk, amikor az épp aktuális pasija eltiltotta tőlem. 3 évig nem beszéltünk.


Utána sírva keresett meg, hogy sajnálja. Én adtam neki még egy esélyt. Nem kellett volna. Hiába akartam nagyon, már nem volt ugyanaz. Nem bíztam meg benne, bármennyire is szerettem volna.

Szóval szép lassan kihűlt a "barátság". Utólag az időt sajnálom, amit elpazaroltam rá.


Nálam nem működött és azóta én senkinek nem adok második esélyt.

A helyedben sem adnék, mert ez is kifejezetten gusztustalan volt.


De biztos lesz itt olyan, akinek sikerült másodjára és azóta minden rendben.

2023. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom :(

Igazából ami a legjobban visszatart, hogy azóta ismertem meg olyan emberejet akikkel sokkal jobban érzem magam, sokkal jobban egy hullámhosszon vagyunk. Ráadásul van másik kiskori barátom is, aki már egyetemre jár, de érdekes módon ő végig kitartott mellettem és azt erzem, hogy ez a barátnőm is megtehette volna, ha tényleg fontos vagyok.

2023. jan. 26. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Csak hülyére akar venni téged, ne hagyd neki.
2023. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem adnék második esélyt, amiket veled tett az undorító. Nem kellene egy ilyen negatív személy az életembe. Ezek általában úgy szokták működni, hogy adsz második esélyt, egy ideig normális, utánna meg minden ugyanolyan lesz mint eddig.

Persze mindig vannak kivételek, de nem hiszem, hogy ő ezek közé tartozik + ha te már inkább tehernek érzed a vele való találkozást/beszélgetést akkor ez is egy jelzés magad felé, hogy inkább hagynod kéne.

2023. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem vagy vele szigorú.

Többször megbeszéltetek programokat, amikre nemcsak rászervezett, hanem arra is akadt példa, hogy utolsó pillanatban mondta el csak neked azt. Tehát nem tisztelt eléggé, és azért kicsit sunyin is járt el. A találkozó lemondás is sokszoros eset, a szülinapi dolog sem tűnik olyan véletlennek.. én már nem adnék neki új esélyt.

Csak akkor gondolkodott el a tettein, illetve azok következményein, mikor már nagyon is késő volt.


Vannak persze kivételek, de sokan nem igazán érdemlik meg a második esélyt.

Egy volt legjobb barátnőmnek adtam nemrég, de nem tudott vele élni. Egy darabig úgy tűnt, megértette mi volt a gond, aztán pár hét után újra megjelentek a dolgok, amik előtte gondot okoztak, onnantól meg már a második felvonás ment. Sajnos.


Illetve, ez már erőltetett is lenne köztetek. Írtad is, hogy nincs hozzá kedved (amit teljesen meg tudok érteni, nem bántásból írtam), akkor inkább tényleg el kell engedni.

2023. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez annyira jellemző, hogy akkor kell valami/valaki, mikor már elvesztettük. Jól mondták a többiek, nemcsak 1-2 esetben ültetett fel, hanem többször és ráadásul egyik sem a véletlen műve volt. Mindegyik általad leírt példa olyan, hogy simán meg lehetett volna normálisan is oldani -ha akarta volna. Én sem erőltetném a barátság felmelegítését, nem tűnik megbízhatónak a csajszi. A bizalom pedig nélkülözhetetlen bármilyen emberi kapcsolatról is van szó.

Fókuszáj inkább azokra az emberekre, akikkel jól érzed magad, és akikre számíthatsz. :)

2023. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!