Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszakítanátok egy 20 éves,...

Megszakítanátok egy 20 éves, gyerekkor óta tartó szoros barátságot, ha a barátnőd paranoid skizofréniás lett?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?


Hogyan lehet segíteni és megmenteni egy ilyen barátságot?



2023. jan. 27. 00:42
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
9-és, nagyon köszönöm a filmajánlást, feltétlenül megnézem.
2023. jan. 27. 01:55
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Értem! Tudom, hogy nem vagy orvos, sem ápoló, de ha szereted őt, mint barátot, ha fontos vagy neki és biztonságot adsz neki, akkor ne engedd el a kezét szerintem. Azért mondom, mert ezek, amiket írtál, nem annyira vészesek, nem annyira nyomasztóak, mintha démoni megtapasztalásai lennének, ami lenyomná a te életedet is.


Talán a mérték itt az egyik kulcs, ne minden nap legyél vele. Ezt magadon kellene megfigyelni, hogy mennyi találkozás az, ami nem terhel meg téged érzelmileg.


Én sem vagyok orvos, de próbáld őt kizökkenteni ebből, próbáld olyan helyzetekbe vinni, ahol nyugodt lehet, ahol csak te meg ő vagytok.


Illetve van még egy gondolatom. Ha van hozzá türelmed, szíved és lelked, lehet hogy a barátnőd ad neked ezzel egy hatalmas leckét és tudást az életben. A húgom hallássérülten született, ezzel a problémával kellett felnőnöm. De én lettem az egyedüli, aki teljes mértékben érti a beszédét, mert gyerekkorom óta ráhangolódott az agyam az ő nyelvezetére. És tudod milyen tudást kaptam ettől? Ma 4 nyelven beszélek aktívan napi szinten, mert nagyon gyorsan tudok nyelveket tanulni... Az orosz ABC-t úgy tanultam meg, hogy az agyam egyszerűen csak ráhangolódott. Én magam sem értem. De arról van szó, hogy olykor a nehéz szituáció fejleszti az egyet rendkívüli módon.


Szóval érted? Ha nem annyira nyomasztó vele lenni, vagy ha meg tudod szokni, mert végülis nem nyomja a lelkedet, akkor lehet, hogy általa te valami nagyszerű dolgot tudsz megtanulni az életben, sőt, ha tanulmányozod a betegségét, ha bújod egy kicsit a pszichológiai irodalmat, ha így próbálsz segíteni neki, lehet, hogy te leszel a kulcsa a gyógyulásának.


Az orvosoknak mi csak egy név vagyunk az 500-ból, nem éreznek irántunk semmit, hipp-hopp beskatujáznak minket valami betegségbe, begyógyszereznek minket, de a szeretet, a törődés, az odafigyelés olykor csodákat tud művelni a mentális betegségeknél.

2023. jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

12-es, nagyon köszönöm a válaszod. 💙 A húgoddal kapcsolatban pedig igazán fantasztikus, amit írtál!


Nagyon szeretem a barátnőmet és rengeteg emlék összeköt minket, így valószínűleg ezt az utat választom és kitartok mellette, szüksége van rám.

2023. jan. 27. 02:19
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon rendes tőled, gyönyörű lelked van! 💙


Sok kitartás kívánok neked és remélem, hogy vissza tudod hozni a barátnődet, és vigyázz magadra is!

2023. jan. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves szavaidat! Neked is gyönyörű lelked van. 🦋
2023. jan. 27. 02:50
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekem gyermekkori barátnőm lett skizofrén. Mindenki úgy tudja depressziós.

Tesója mondta el nekem mi a szitu.

Azt se tudja, hogy én tudom.



Férjhez ment, gyermeket szült.

Terhesen nem szedhette a gyógyszert. Beteg lett. Aztán helyrejött megint.


Az utóbbi pár évben nem keres.

Ezek a betegek elzárkóznak az emberektől, nem bíznak meg senkiben érzelmileg elsivárosodnak.

Lehet,hogy ő is hanyagolni fog téged. Nem neked kell megszakítani a kapcsolatot

2023. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
14%

Itt ahol én lakom, a leírt tünetek a lakosság felére igazak, mégsem járnak pszichiátriára.

Ennyi miatt kár volt szétbaxni gyógyszerekkel egy embert.

2023. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
próbálj ki valami tudatmódosító szert. gombát, vagy lsd-t vagy legalább füvet és akkor érteni fogod jobban, hogy mennyire érzékeny dolog a tudat. és hogy sok ezekből ami nem jó neki lehetne jó is. ami nem jelenti, hogy tudsz változtatni bármin, mert az életünk eléggé beszorít minket helyzetekbe. de más ha az ember úgy tekint erre, mint egy nagyon érzékeny tudatra. amúgy én úgy tudom, hogy a legtöbb rossz érzést az okozza nekik, hogy úgy van felépítve a társadalom, hogy nem tudnak helyet találni benne.
2023. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
24%
Attól függ, az illető kezelteti-e magát és milyen állapotban van. Nekem volt skizofrén ismerősöm, jobban mondva nem vér szerinti, hanem házasodás útjáb családba került rokon, nem volt folyamatosan kezelve... életveszélyes helyzetbe is keverte magát. Lehet felszínesnek meg önzőnek nevezni, de én a saját épségemet nem kockáztatnám csak azért, hogy elmondhassam agaról, hogy én vagyok az Év Barátja 2023 Díj nyertese.
2023. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%
Megszakítanám a kapcsolatot, félnék tőle. Legközelebb azt hiszi, hogy egy gyilkos vagyok és megöl önvédelemből, szóval nagyon messziről kerülném.
2023. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!