Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt màr részetek mérgező...

Volt màr részetek mérgező baràtsàgban? Mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés
Nagyon stresszbe vitt benneteket? Volt olyan érzésetek hogy amellett hogy sokat elvesz az illető sokat is ad? Olyan dolgokat amiket màstól nem kaptok meg?Pont ezért nehéz szabadulni tőle.Ez teszi ellentmondàsossà is a kapcsolatot.Egymàs mellett van a jó amit màstól olyan formàban nem kapsz,meg a rossz is,ami viszont nagyon megkeserit.
2023. jan. 28. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Igen, volt részem. De nem azért, mert "sokat elvesz az illető sokat is ad? Olyan dolgokat amiket màstól nem kaptok meg?" hanem szimplán kihasználás, egyoldalú dolgok és cserébe semmit se..


Én pont most építettem le egy ilyen baráti kapcsolatot.


De egyébként ha megkeserít valami akkor hosszú távon mindenképpen jobb lépni.

2023. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1-es igen kihasznalas de eleinte adott is,vagyis inkabb ugy tunt.

Hogy sikerult lezarnod a kapcsolatot?

2023. jan. 28. 20:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Én próbáltam többször a barátságot az egyik általános osztálytársammal, de rá kellett jönnöm hogy nem kell erőltetni ami nem megy.

Persze nem mondom hogy az én részemről nem voltam hibás, de nem akartam küszködni ha vannak olyan emberek is a környezetemben akik nyugodtak és nem generálnak problémákat a barátságban!

2023. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3-as milyen problemakat tapasztaltal es mibol erezted hogy eroltetett?
2023. jan. 28. 20:23
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
volt sajnos, egy autista fogyatékos srác azt hitte hogy legjobb barátok vagyunk de sikerült megszabadulnom tőle
2023. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Lelki szemetes voltam, amíg rá nem jöttem, hogy ez neki nem egy szar időszak, amikor meghallgatom, hanem az egész élete egy panasz dráma
2023. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az egesz elete egy panasz drama...milyen jo megfogalmazas
2023. jan. 28. 20:43
 8/14 A kérdező kommentje:
Tenyleg ez jellemzo ezekre az emberekre meg ok maguk mondjak megcsomorlottnek erzik magukat
2023. jan. 28. 20:44
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Igen, még gimiben. Viszonylag friss, úgyhogy sokat tudnék mesélni róla, de inkább igyekszem tömöríteni.

Lelki szemetesnek használt, nem tudta elviselni, amikor nem az ő kívánsága teljesült, elvárta, hogy mindent eldobva mindig elérhető legyek a számára, holott rá a végén már nem is lehetett számítani. Az elején se mindig, de akkor kivétel nélkül igen, amikor neki abból haszna származott. Volt kis érzelmi manipulálás is.

Szinte az egész osztályt próbálta kibeszélni nekem (nem igazán vagyok vevő ilyen dolgokra), majd egy pillanattal később már azokkal jópofizott, akiket azelőtt szapult. Szokása volt elolvasni az üzeneteim, de alig válaszolt rájuk, kérdéseknél dettó, ellenben, ha ő nem kapott tőlem választ ~10 percen belül képes volt 2-3 appon írogatni és üzenetekkel elárasztani. (ilyen: hellóóó?, miért nem válaszooolsz? szintűeket kell elképzelni)

Végül pedig, amikor elmondtam neki, hogy nem esik jól, ahogy velem bánik, neki állt feljebb. Én lettem minden rossz és gonosz, ő meg az ártatlan áldozat.


Sokat vett, alig adott, a végén pedig egyre többször tehernek éreztem már csak a jelenlétét, társaságát is. Bevallom őszintén, a barátság elején és közepén gyűjtött pozitív emlékekbe, élményekbe kapaszkodtam sokáig, hiába volt több a negatív.

2023. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es koszonom a beszamolot.Az erzelmi manipulacio ismeretes.Meg sok mindent ir,kuldozget videokat.O valaszol nekem.Inkabb talalkozoknal erzem azt hogy pattint amikor meg neki jo lehetne 3-4 egymas utani nap is.
2023. jan. 28. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!