Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt már, hogy egy barát vagy...

Volt már, hogy egy barát vagy egy rokon a megszállotatokká vált? Vagy esetleg külső szemlélőként tapasztaltatok ilyent?

Figyelt kérdés

Mi a jobb megoldás, végérvényesen leépíteni nullára a kapcsolatot vagy lejjebb venni a fokozatot és azon a szinten tartani, idővel esetleg feljebb építeni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 10. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt és van is.
2018. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen rokonom. Utánoz rengeteg mindenben a maga módján, képességei szintjén. Talán az a megoldás, hogy nyíltan megbeszélni, hogy ki mit csinál, gondol, ki mit miért tesz úgy, ahogyan tesz, ez hova vezet, kinek idegesítő, majd rávezetni, hogy ő is-, "mi" is élhetjük az életünket ilyen gyerekes hozzáállás nélkül is.
2018. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemigen, de olyan volt hogy vadidegenekkel beszédbe elegyedtem,kicsit dilisek voltak, de kedvesek(egy "felnőtt" nő, meg egy kislány, állítólagos testvérek).

A padon ültem, ők meg egy mellettem lévő padon és ők kezdeményezték a beszélgetést... Eleinte teljesen normális párbeszéd volt, még örültem is mert kicsit untam magam.Aztán teljesen értelmetlen dolgokat kezdtek mondogatni, rájuk hagytam, de folytatták és még amikor próbáltam finoman normális irányba terelni a beszélgetést, rám se hederítettek.Amikor elegem lett, felálltam és közöltem hogy dokgom van.Erre ők szigtén felálltak.Elindultam szép lassan és követtek... Na mondom biztos csak véletlen.Gyorsabb tempóra kapcsoltam, hátranézek,látom ők a nyomomban még mindig.

Na akkor aztán rendesen futásnak eredtem és tettem egy nagy kerülőt hazafelé.Szerencsére lemaradtak.


De ezzel még nincs vége.Másnap ülök kint az erkélyen(panel 3.emelet)

Látom hogy ott sétálnak az utcán és hallom hogy nevemet ordítják.Voktam olyan hülye hogy bemutatkoztam... Majdnem észre is vettek, mert pont úgy ültem hogy abból a szögből rájuk láttam, de hálistennek ők nem láttak meg.Utána nem láttam őket többé és utólag inkább vicces volt az egész.Az volt a rémítő az egészben ahogy az egész beszélgetés kezdett elfajultak meg rámtapadtak.


Bocsánat ha offoltam de nekem ez volt az egyetlen ilyen élményem.Bele se merek gondolni milyen lenne ha a barátaim, meg rokonaim viselkednének így.Bár keresztanyám volt hogy így viselkedett de csak mert megértően hallgattam akár órákon át de mostanában már túl elfoglalt vagyok hogy egyáltalán epcsíphessen "egy kis" beszélgetésre.

2018. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
# 3/3 Időpont ma 17:04 nem baj az offért, sőt, nem is 100%-os off; és meg is értelek. Nekem egy ilyen szobatársnőm volt a kórházban. Azt hitte, hogy 24/7 kíváncsi vagyok a beszámolóira. Hú, amikor hazaengedtek a kórházból, az első éjszakámon itthon élveztem leginkább a csendet :)
2018. aug. 10. 17:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt meg tudom érteni.😆
2018. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja illetve még a kérdésemhez egy kérdés>; finom vagy urva visszautasításnál kell aggódni, hogy az illető magába zuhan és esetleg kárt tesz magában vagy másban? Lehet érdemesebb megbeszélés nélkül inkább kerülni, ebből kiindulva vagy az se jó megoldás?
2018. aug. 10. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mindegy neki, mit mondasz, akkor kerüld de ha nem szélsősésegesen ragaszkodó vagy mániákus akkor beszéld meg vele vagy utalj rá burkoltan ha amúgy normális.
2018. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi baj abból ha visszautasítod az intenzív jelenlétét az életedben.Ha magától nem jön rá, hogy sok amit csinál, akkor neked kell lépned.Finoman, ha nem erőszakosan tolja rád magát, de nyersen ha csak abból ért.
2018. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!