Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire van értelme újra...

Mennyire van értelme újra felvenni a kapcsolatot a másikkal abból a célból hogy újra barátok legyünk ha az a barátság már egy hónapja vegetert?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 03:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha nem kaptal valaszt, nekem is irhatsz
2023. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#8

Szívesen elmondom: nálunk voltunk, mert a baráti összejöveteleink nálunk szoktak lenni, mivel az van mindenkinek közel. Van két kutyám. Az illető kutyabolond, csak a kutyák igényeit hajlamos nem figyelembe venni, ez többször volt már probléma. Most is így volt, beszélgettünk, a kutya odament hozzá, ő pedig az első két lábát megragadva magára húzta. Vagy legalábbis próbálta. A kutyának ez nem tetszett, felnyüszített, majd elment az ágy alá. Emberünk odament és megpróbálta kirángatni onnan, én itt csatlakoztam be és szúrtam le (mivel társasoztunk, engem is irritált, hogy közben ezt hallani a háttérben), hogy "jó, most már elég lesz, okkal bújt el én meg nem hallok semmit".


Vége volt a játéknak, beszélgettünk, a kutyám az egyik másik barátunk ölébe kuporodott. Ez a barátnőm odament a kutyához megint és elkezdett neki gagyogni. Én ekkor megjegyeztem, hogy ha a kutyát folyamatosan zargatja valaki, nem leszünk nálunk és ez rád is vonatkozik, xy (van egy másik barátunk a baráti körben, ő is néha ezt csinálja, neki is szóltunk már párszor de ő ennél az esetnél nem volt jelen).


Erre a szóban forgó barát elkezdett hisztizni, hogy ő mégis mit b*sztatta a kutyát, elmondtam neki, hogy ha a kutya úgy dönt, hogy elbújik vagy a helyére megy, azt kellett volna tiszteletben tartani, mert az az a bizonyos határ.


Összeszedte a cuccait, hazament és azóta nem beszéltünk.


A hangnemről annyit, hogy én általában kulturáltan szólok, most is így volt, engem lepett meg a legjobban, hogy egy olyan ember kéri ezt ki magának, akinek azért fel van vágva a nyelve, mikor mást kell leb@szni és nagyon oda tudja mondani, de ha őt kérik meg valamire, az már nem pálya.


Szívesen!

2023. jan. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
#12 mi ez a történet és miről beszélsz?
2023. jan. 30. 09:16
 14/18 anonim ***** válasza:

Arról már nem is beszélve, hogy ha egy barátom megbánt, akkor nem szokás miatta az egész baráti társaságot "büntetni" és otthagyni, de nyilvánvalóan egyes emberek vitakultúrája addig terjed, hogy ha valami nem komfortos nekik, rávágják az emberre az ajtót, a telefont meg tiltogatnak. Nem hiszem, hogy ez normális dolog, ennél még az is jobb, ha kölcsönösen lehülyézzük egymást és utána megbeszéljük.


Egy ilyen hidegháborúval nem tudok és őszintén nem is akarok mit kezdeni, főleg hogy a barátaim írtak azóta neki és azt is leszarta.

2023. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13


Nyolcas vitatta, hogy tényleg szánalmas dolog miatt szakadt meg a kapcsolatom az egyik barátommal. 3-as voltam.

2023. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy egész hónapja? Vannak barátaim, akiket el sodort a szél kicsit, nem beszélünk mindennap, de ha azon múlna tűzbe mennék értük.
2023. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Már egy hónapja?

Én a heten 3 olyan baráttal vettem fel a kapcsolatot, akikkel már 20 éve nem is láttuk egymást

2023. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem is leírhatnád.
2023. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!