Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez már toxikus vagy csak én...

Ez már toxikus vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel rengeteg mindenről tudunk beszélgetni, nem adtam neki eddig okot bizalmatlanságra sem, nem árultam el, viszont úgy érzem, hogy féltékenykedik. Ha lett új pasija, akkor az exekre mindig féltékeny volt, vagy a szakítás után azokra a lányokra, akik összejöttek később az exével.

Ő saját maga is úgy fogalmazott, hogy néha betegesen féltékeny tud lenni, mert zavarja az, ha lecserélik őt, vagy hogy nem ő a legjobb és a legkülönlegesebb.

Az egyik volt gimis osztálytársnőjének (akivel nincsenek rosszban, de annyira jóban sem) gyakran belájkolom a fotóit, mert nagyon szépnek gondolom, hasonló a stílusunk is, múltkor írtam is az egyik képe alá egy hozzászólást, hogy szuper helyen nyaral, tök jó neki és Mónika helyett Moncsinak szólítottam. Erre az a barátnőm egyből írt nekem egy passzív agresszív üzenetet, hogy "nem is tudta, hogy ilyen barátnők vagyunk" meg poént csinált abból, hogy Moncsizom őt. Dührohamot kaptam, ami tőlem elég szokatlan.

Fogalmam sincs, hogy miért reagáltam annyira hevesen, de nagyon felhúzott.

Szerintetek én reagálom túl vagy félhetek attól, hogy ugyanazt fogja csinálni velem is, mint az exeivel?


2023. febr. 19. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt fogja csinálni veled is, egyértelmű. Nekem is volt szerencsém ennyire extrém féltékeny emberhez, és igen, baeomi toxikus. Jogosan kaptál dührohamot, a passzív agresszív elszólások nagyon idegesítőek tudnak lenni.
2023. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Soha nem értettem ezt a viselkedést. Miért okoz valakinek gondot az, hogy a másik mással is próbál barátkozni vagy mással is jóban van? És különben is, mi köze van hozzá, hogy én rajta kívül kivel barátkozom? Fogadni mernék, hogy irigykedik arra a csajra, mert sikeres és szép.
2023. febr. 19. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nárcisztikus
2023. febr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Belátja, hogy féltékeny típus, de ez tényleg kicsit szerintem betegesen sok nála. Olyan dolgokkal törődik, ami már szerintem nem az ő hatásköre, és nagyon-nagyon ő akar a középpontban lenni, nekem ez jön le erről.

Én a helyedben - ha tényleg jó barátnőd - felvezetném neki, hogy nem-e gondolja, hogy tényleg túlságosan féltékeny, és néha túlreagál dolgokat? Kíváncsi vagyok látatlanban is, hogy mi lenne egy ilyen embernek a válasza, ha megindokolnád neki, hogy attól még a barátnőd marad, hogy másokkal is kommunikálsz. Talán elgondolkozik kicsit magában, ha van egy csöppnyi lelkiismerete, hátha ráeszmél, hogy milyen is valójában. Egyébként szerintem ha beleegyezne, egy pszichológushoz simán elmehetne, ha van rá lehetősége, mert amit írtál szerintem kissé beteges, és lehetne rajta javítani.

2023. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy néha tök értelmes, de máskor is volt már példa arra, hogy furán viselkedett. És ezt a kettőséget félek, hogy nem fogja elbírni a barátságunk. Sok mindent elnéztem neki, és konfrontáltam is már, de ő mindig csak arra fogja, hogy neki ilyen a temperamentuma és mindenki fogadja őt el ilyennek. Nem nagyon képes mentalizálni, belátni azt, hogy esetleg neki kellene változtatni a viselkedésén és nem másoknak alkalmazkodni hozzá. Ezt miért nem látja be?
2023. febr. 19. 23:34
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Akkor viszont igaza van a 3-asnak, hogy nárcisztikus. Ő a középpont, hozzá kell alkalmazkodni, és ő csinál mindent jól, de a hibáiról nem tehet, nem tud változni.

Az ilyen emberek általában jól tudják, hogy hibásak, csak nem akarják belátni, és inkább manipulatív útra térnek át, hogy "fogadj el így, ezen nem tudok változtatni", pedig szerintem tudnának (nem vagyok szakember).

Nyilván ő a barátnőd, és biztos szereted a hibái ellenére, de azért tartsd észben, hogy a személyisége önmagát helyezi előtérbe, ezért lehet, hogy azt akarja hogy foglalkozzanak vele, és hogy ő így egyéniség.

Az ilyen egyéniségek elmehetnek a francba szerintem, aki nem képes/nem akar változtatni magán mások érdekében, és önmaga érdekében is, annak tudjuk a barátságnak általában vége... és lehet ez durva kijelentés...

2023. febr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, elképzelhető, hogy nárcisztikus.

Próbálok távolságot tartani már egy ideje, mert nincs kedvem folyamatosan ilyen "hisztikkel" foglalkozni. Az embernek van más dolga is, minthogy még felesleges problémákon zaklassa fel magát. A nárcisztikusok szerintem a semmiből, az egérből is elefántot csinálnak.

2023. febr. 20. 00:01
 8/10 A kérdező kommentje:
*bolhából is elefántot csinálnak :D
2023. febr. 20. 00:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól teszed, nem éri meg ilyen embereken felidegesíteni magad. Az idegszálak egészsége sokat ér.
2023. febr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

"zavarja az, ha lecserélik őt, vagy hogy nem ő a legjobb és a legkülönlegesebb."


Kellemetlen amikor tisztában van a valósággal, de mindenáron kell egy megküzdési mechanizmus, ami elnyomja a gondolatot.

2023. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!