Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szokás, kellene külön ajándékk...

Szokás, kellene külön ajándékkal készülni lánybúcsúra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kiskori legjobb barátnőmnek nemsokára lesz a lánybúcsúja - eredetileg nem is akart, de kitalált egy programlehetőséget, amit a barátaival közösen állunk az ő részére is. Ezeket a lányokat nem ismerem, tehát nem egy a baráti társaságunk és ott a lányok se ismerik egymást, tehát mindenki mint "különálló" barátnő fog érkezni.

A programot teljes egészébe kifizette 1 csaj, mi mindent pénzt utaltunk neki, de voltak 1-2en akik megkéstek vele, és volt kis macera -

beszéltük közös csoportba hogy adhatnánk-e valami személyes külön ajcsit is, de végül arra jutottunk hogy macerás lenne megint a pénzbeszedés, és hogy így is a programot, meg piákat fizetjük - és úgy lett lezárva a dolog hogy aki akar adhat valami személyeset vagy kis ajit.

Én leszek a tanú is, tehát úgy érzem hogy talán illene valamit adnom, de nincs ötletem mert a személyes ajándékot már az esküvőre tervezem. Esetleg valami fehérnemű,vagy relax csomag? Vagy lehet ezek feleslegesek?

Az a helyzet hogy ez a lánycsapat se tűnik úgy mint akikkel nagyon lehetne együtt tervezni:S


25L


2023. febr. 23. 16:17
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsánat igen tehát én vagyok a tanú, és én kérdeztem a barátnőmet anno hogy szeretne e lánybúcsút, mert akkor segítek szervezni-akkor kioffolta hogy ez hülyeség nem akar. Majd látott egy program lehetőséget, és kb most ő így magának leszervezte de mondtam neki h az anyagiakat intézzük mi. Tehát nem feltétlen lenne ez amolyan hagyományos lánybúcsú.(Ő nem is bírja a tipik ilyen dolgokat, koszorús lány se lesz)
2023. febr. 23. 16:19
 2/2 Vas Sándor Tibor válasza:

Szia!

Habár nem teljesen vagyok releváns 29/F létemre, azért több nő ismerősömnek volt már lánybúcsúja, illetve szervezett valakinek lánybúcsút.

Először is a főkérdés, ajándékot nem igazán szokás adni ilyenkor. Azt inkább esküvőre. Ha pedig te vagy a tanú, akkor ahogy érzed (általában neked kell lebonyolítanod a lánybúcsút, de olyan hagyomány is van, hogy a tanú nem ad ajándékot még az esküvőre sem, hanem a tanú kap ajándékot a pártól, mikor felkérik tanúnak.

A lényeg, ha szeretnél az esküvőn nászajándékot adni, akkor természetesen csak rajtad múlik, lánybúcsúra viszont nem szoktak ajándékozni.

A társaságtól szerintem fölösleges félned, ez férfiaknál és nőknél is egyaránt ugyan úgy működik, amint beindul a buli, mindenki haver (és közös téma a menyasszony).

2023. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!