Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyana utasítanátok vissza...

Hogyana utasítanátok vissza egy meghívást lánybúcsúra? Mit mondanátok hogy miért nem tudtok elmenni rá?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elmenni. Két embert ismerek csak (az egyik a menyasszony de őt se nagyon ismerem, a férjem jóban van az ő vőlegényével és ő meg a legénybúcsúra és gondolom innen jött az, hogy engem meg meghív a lánybúcsúra) és a másik csajszit se ismerem annyira szóval mondjuk úgy nem ismerek senkit se de velük már találkoztam közös programokon (úgy, hogy több ember volt ott) és olyankor mindig úgy éreztem hogy olyan kisebbségi komplexusom van tőlük. Sajnos nincs rendben az önbizalmam és egyéb lelki problémáim is vannak (járok pszichológushoz is két hónapja) és a fentebb leírtak miatt nem szeretnék menni, tudjátok "összezárva" lenni 9 másik ismeretlen emberrel egy egész hétvégén. És nem tudom mit mondhatnék, ha esetleg valaki megkérdezi az esküvőn hogy miért nem mentem a lánybúcsúra? Nem szeretnék senkit se megbántani, de nem is szeretném senki orrára se kötni az igazi okát (azért nem, mert nekem ez ilyen bensősebb dolog és nem érzem úgy hogy "ismerősökre" tartozna). Tudnátok esetleg olyan kifogást mondani ami számotokra elfogadható lenne? Vagy tudnátok tanácsot adni, hogy ti mit csinálnátok a helyemben? (én egyébként azt vallom, hogy az őszinteség a legjobb és a legegyenesebb...csak nem tudom hogy ezt hogy lehetne úgy elmondani hogy ne nézzenek rám furcsán rám). Köszönöm!

2021. szept. 16. 09:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Nemet mondasz és kész. Ha nem ismered őket, akkor miért gondolod, hogy magyarázkodnod kéne? :D
2021. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Elmondod neki hogy ne haragudjon meg de nem szeretnél elmenni, nem akarod kívülállónak érezni magad, nem ismersz senkit és úgy gondolod nem ez a megfelelő alkalom az ismerkedés.
2021. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
A nők mindent túlgondolnak, és kizárólag bővített körmondatokban képesek hosszasan mellébeszélni egy egyszerű NEM helyett.
2021. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Igy van, ahogy az első irja. Nem és kész. Nem kell magyarázkodni.
2021. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

Anban a pár napban segíteni kell

-szüleidnek

-tesódnak

Festés,költözés,nagytakarítás,gyerekre vigyázni,orvoshoz vinni/ kísérni etc. Ilyenek miatt biztos nem haragudnék ( bár én egy sima nem miatt sem ).

2021. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom hogy nem de visszakérdeznek, hogy oké de miért nem?
2021. szept. 16. 10:17
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

"Sajnos nem tudok jönni, nem érzem jól magam."

És nem kell részletezni, hogy nem fizikailag, hanem lelkileg nem vagy jól.

Ha nagyon erőltetik, hogy mi van, akkor tereld olyan irányba, mintha valaki betegség lappangana benned és nem akarod megfertőzni őket.

2021. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
Akkor határozottan megmondod, hogy nem tartozol magyarázattal és kész.
2021. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De az nem lenne bunkó? Mármint nektek mi lenne a véleményetek ha meghívnátok valakit a lánybúcsútokra aztán oké szól, hogy nem fog jönni. Majd megkérdezitek hogy miért nem tudott jönni és így nem hajlandó elmondani hanem csak hárít és mondja hogy nem tartozik magyarázattal…
2021. szept. 16. 10:33
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Miért érdekel olyan emberek véleménye, akiket nem ismersz és nem érdekelnek annyira, hogy elmenjél a lánybúcsúra miattuk?


Leélhetsz úgy is egy egész életet, hogy minden döntéseddel elszámolsz valakinek, de az egy stresszes és boldogtalan élet lesz.

2021. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!