Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A munkahelyi baràtsàgokban...

A munkahelyi baràtsàgokban miért van az eltàvolodàs ha az egyik fél màs munkahelyre kerül vagy hosszabb ideig tàvol van beteg szabadsàg,szülési szabadsàg miatt?

Figyelt kérdés
Adott egy helyzet,egy személy mesélte:a munkatàsnőjével aki àllapotos és amióta ez kiderült nem dolgozik így a köztük lévő kapcsolat is ritkult.Talàlkoznak de kevesebbet és nem csak a talàlkozàsok sűrűsége a gond hanem az hogy a munkatàrsnő azóta nem érdeklődik üzenetbe,telefonon sem túl gyakran irànta.Ameddig dolgozott addig nem így volt.Az ismerősnőm azt mondta ő mindesdig úgy gondolta sok közös van bennük de màrvúgy làtja ez nem így van.Elkezdett gondolkodni azon is hogy a munkatàrsnő- baràtnő csak felszinesen mutatta be a baràtjàt neki azelőtt.Aki azóta a férje.Vagy azon volt màs a tàrsasàgból akit hívott hogy menjenek négyesben talàlkozni.Őt sose hívtak olyankor.Szerintem itt tipikus munkahelyi baràtsàgról van szó ami a munkàból kifolyólag kötődött.Ameddig egy helyen vannak ott a közös kapocs a munka és ebből kifolyólag munkahelyen kívül is talalkoznak,vagy munka utan megisznak egy kavet,olykor szinhazat,koncertet is terveznek.Amint a masik hosszabb ideig tavol van lazit a szalakon az a fel akinek kevesbe fontos a masik es zavarni kezdi a masik jelentkezese.
2023. febr. 26. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Mert ezek a legtobb esetben csak felszines, kenyszer kapcsolatok. Ha talaltok egymasban valami kozoset, akkor joban lesztek, mert mindenkinek jobb ugy, ha jokedvuen telik a munka.

De ez nem azt jelenti, hogy egyebkent a valo eletben ti barmikor is baratkoznatok egymassal, ha mondjuk valahol mashol talalkoztatok volna.

2023. febr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezt jol irod ha talalnak egymasban valami kozoset.De ez nem azt jelenti,hogy mindenben annyira kozosek.Csak az a fel aki jobban kotodott ugy erzekeli sok volt bennuk a kozos es most latja nem igy van.Mert hosszu ido telik el mire a masik erdeklodik iranta es ameddig ott a munka addig lehet tobbszor egymasra irnak munkaugyben is es akkor irkalnak mas dolgokrol is.De amint nincs a munka most egy ideig azzal egyidejuleg az erdeklodes is csokken.
2023. febr. 26. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így működik. Azért alakulnak ki szoros kapcsolatok, mert napi szinten találkoztok. Ha ez megszűnik, akkor törvényszerűen halványulni kezd a dolog.


Én is számos munkatársamra gondolok vissza nagy szeretettel a mai napig, ám az elszakadás után pár hónap alatt teljesen elhalt a kommunikáció a legközelebbiekkel is.

2023. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kérdésre válaszolva: ha elmegy, akkor átalakul az élete, nem bizti, hogy addig is olyan szoros volt ez a kapcsolat, inkább csak munkkpcsolatna érezte ezt a másik eddig is.

Szülési szabi: egy munkahelyen nem kötelező jópofizni munkán kívül, mindenki a saját életét kell, hogy élje.

2023. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as igen jol irod addig szoros ameddig napi szinten van kapcsolat,de kerdes valojaban mennyire szoros ha ez szettudja vinni a kapcsolatot.

4-es igen egyik fel ugy erezte a masik pedig jobban kotodott,tobbet kepzelt bele mint ami volt csak ehhez kellett a masik eltavolodasa is,hogy rajojjon nincs annyi kozos dolog bennuk.Ez inkabb egy szukseg a kollektivan belul ahol klikkesedes megy hogy valakikkel osszetartsanak es bar biztos vannak kapcsolodasi pontok de ezek nem elegek.

2023. febr. 26. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:

En egy volt kollegaval tartom szorosabban ugymond a kapcsolatot. De ott mas volt az ok, nem a munka.


Mindketten melegek vagyunk, es szegeny vegighallgatgatta az egesz coming outomat :D meg sok mindenrol beszamoltam neki, ami a pasizasommal kapcsolatos. Rola tudtam h meleg, o viszont nem tudta rolam, es ket honappal azutan h elment a cegtol, akkor vettem fel vele igazan a kapcsolatot. De ennyi igazabol.


Ha tenyleg nincs semmilyen szoros kotelek ugy nehez.

2023. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt ugy nez ki addig volt szoros kotelek,latszolag ameddig a kollegano nem ment el szulesire.Most meg hogy nincs a munka egy ideig,meg uj eletallapot valoszinu mas baratokat vesz jobban elo azokat akik mindig is a baratai voltak munkahelytol fuggetlenul.Es az hogy ideiglenesen kiesett a munkafolyamatbol magaval vonta a kapcsolat minosegenek megvaltozasat is.Ezert is van az mindig a masik fel kezdemenyez,ugy kell unszolni az illetot mert ha nem talalkoznak a munkan napi vagy legalabb heti tobbszor akkor mar annyira nem jut az eszebe a kollegano- baratno.
2023. febr. 27. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent ez velem is igy volt, mikor atmentem egy masik teambe. Volt egy "srac", harminc psr eves akivel nagyon jol megertettuk egymast. De miutan nem is egy telephelyen dolgozunk igy nem irnak mar ram. Sztem ez termeszetes. Azert a munkahelyi baratsaghoz az is kell h rendszeresen talizzatok. Most ha fokent Home Officebol dolgozik az ember ugy sokkal nehezebb.
2023. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Itt addig volt rendszeres,vagy tobbe- kevesbe rendszeres talalkozas munkan kivul is ameddig a masik fel bejart a munkara.A munkahelyrol valo ideiglenes kieeses ami hosszabb ideju lesz magaval hozta az illeto reszerol a tavolodast is.Most utkoznek ki a kulonbsegek kozottuk.Es az ismerosno raeszmelt o azt hitte sok kozos van bennuk de kiderult ez megsem igy van.De ameddig egyutt dolgoztak ez nem volt annyira szembetuno neki.Most azon elgondolkodott neki az illeto parja felszinesen volt bemutatva es most ha elmegy hozzajuk es ott van a ferje is nem tudja hogy fog folyni a kommunikacio mivel o sose volt bevonva a vele valo talalkozasokba igy lefagy a kommunikacio.A polgari eskuvore az lett mondva nem hivnak senkit majd ha a gyerek egy eves lesz mindent egybe megtartanak.Szerintem hivtak ok kozelebbieket az eskuvore ez kamu,etetos szoveg ez lett mondva mert hulyen hangzott volna ha azt mondja a kollegano akik csaladtagok,legkozelebbi baratok azok ott lesznek.Lattam kepet szep nagy torta volt amit felvagott az ifju par a hatter nem latszott,de ahol szep nagy torta van ott vannak meghivottak meg biztosan volt ebed vagy vacsora is szuk korben.Ha ez leesik az illetonek az meg nagyobb tavolsagot fog eredmenyezni kozottuk,mert az nagy csalodas is lesz a masikban.Az ugy szokott lenni van olyan ismeros,barat a meghivottak kozul aki majd kesobb elszolja magat milyen volt az eskuvo nem is tudva arrol a masiknak mi lett mondva.Ilyenben mar volt tapasztalatom nekem de nem eskuvorol volt szo.
2023. febr. 27. 11:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!