Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan adjam tudtára valakinek...

Hogyan adjam tudtára valakinek, hogy szívesen barátkoznék vele?

Figyelt kérdés

Van egy tulajdonképpen haver, akit online már legalább 1-2 éve ismerek és néha beszélünk. Mint kiderült éppen abba a városba költöztem, ahol ő is lakik és találkoztunk, 2x is. Mutatott helyeket stb. Én tökre élveztem ezeket alkalmakat, csak az a gond, hogy szociális fóbiám van és nehezen oldódok fel még szimpatikus társaságban is, ezért azt gyanítom, úgy festhetett a dolog, hogy nem érzem jól magam. Pedig erről szó sem volt, csak egyszerűen szociálisan egy krumpli vagyok és többnyire inkább csöndben voltam vagy hülyeségeket beszéltem (felszínes dolgok, amik megölik a beszélgetést). Mindezt nem szándékosan tettem, egyszerűen csak jött és nagyon kínos volt.


Azért is kellemetlen a helyzet, mert általában ő tette az első lépést afelé, hogy találkozzunk, baratkozzunk. Tudatosan segíteni is akart ebben a bénaságomban, amit én visszautasítottam, mert bepánikoltam.


Utolsó találkozó óta nem beszéltünk, és bánt a dolog. Tippek?



2023. febr. 28. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Mutasd meg neki ezt a kérdést!
2023. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, írásban neked is könnyebb. Csak mert beleillik a képletbe :)

Írd meg neki, hogy klassz volt a múltkor, van-e kedve *ide* eljönni? Ha igent mond, akkor kérdezd meg, mikor ér rá.

Nekem elég karakán stílusom van, ráadásul resting b_tch face társul hozzá, és sokan azt hiszik, hogy nem vagyok barátságos... addig, míg meg nem szokják, hogy ezek nem hordoznak többletjelentést. Nincs bajom, nem morcos vagyok, csak nem vigyorgok alapjáraton, stb. De ha beszélgetek valakivel, azonnal váltok, és akkor észreveszik. Ahogy az ilyen hülye viselkedés is csökken majd az idővel, ahogy megszokod a társaságát, mert ez így szokott lenni. Csak neki is meg kell szoknia, hogy ne gondoljon mögé olyat, ami nincs ott.

Szóval próbálj meg ilyenkor te lenni a kezdeményező fél, lássa, hogy nem hagy hidegen téged a dolog. Minél többet vársz, annál nehezebb lesz.

Meg közben azért magadon sem árt dolgozni, hogy legyen egy olyan kommunikációs eszközkészleted, amivel kompenzálhatod a hiányosságaidat.

2023. febr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak írd le neki, hogy szociális fóbiával küzdesz, de egyébként köszönöd az idegenvezetést, élvezted a társaságát, szívesen találkoznál vele a jövőben.
2023. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!