Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem találom a helyem, de ez...

Nem találom a helyem, de ez komplikáltabb, mit tegyek? 20l

Figyelt kérdés
Az a nagy harci helyzet, hogy ahogy megfigyeltem az emberi kapcsolataimat általános iskolától kezdve a csendesebb visszahúzódóbb emberekkel voltam jóba, de pont csak azért, mert egyik félnek sem volt más. Aztán gimiben is hasonló volt a szituáció, majd neten kezdtem barátkozni, az online barátok betöltötték az űrt, ami hiányzott a valódi hús-vér életemből. Mára sajnos ezek is leépültek, mivel mindenki felnőtt, egyetemen van, vagy dolgozik, párkapcsolata lett. Viszont nekem egyetemen sem sikerült kialakítani barátságot. Van egy feltételezésem, hogy mi miatt alakult így a személyiségem, életem. 5 éves korom előtt szociális gyerek voltam. Tudniillik, hogy utána vesztettem el a bátyámat, 5 éves voltam és abban az időszakban sajnos a rengeteg negatívum maradt bennem tudat alatt is és tudatosan is. Szüleim érthetően nem foglalkoztak annyit velem mivel kivoltak teljesen lelkileg, mint előtte így háttérben éreztem magam. Az ovis ballagásomon bennem maradt anya mondata, hogy "bármihez kedvem lenne csak ünnepelni nem", mindenki feketében volt. Az akkori fejemmel nem tulajdonítottam neki nagy hangsúlyt, hiszen magát a halált sem tudtam még felfogni, de biztosan elmélyült bennem. Nővérem már a saját életét építette a férjével. Aztán iskolába kerültem, szüleim még mindig nem voltak toppon, majd megérkezett nővérem első kisgyermeke, aki ragyogást hozott a család életébe és ő vált fontossá, én 7-8 évesen pedig már nem, féltékeny voltam, mai napig bennem van a gyerekei felé egyfajta irigység érzet. Sajnos nővéremmel nem jó a kapcsolat a nagy korkülönbség miatt is. Másrészt tudom, hogy akkor kezdtem elzárkózni tőle, mikor 8-9 éves koromban játszottam a gyerekeivel, vagy szimplán velem voltak és én "vigyáztam" rájuk és amikor baleset történt, elesett az egyik és beütötte a fejét akkor negatívan, csúnya szavakkal ordibált velem. Több ilyen szituáció is történt, ami miatt fokozatosan elzárkóztam. Majd, ahogy az évek teltek, sosem közeledett felém annyira, mindig én vigyáztam a gyerekeire, játszottam velük ő meg elvolt anyuval, vagy a férjével. Szeretnék nyitni felé, mert tudom, hogy ha a szüleink nem lesznek, akkor ki más maradna a családunk részéről, ha nem egymásnak? Emlékszem, hogy rengeteget jártunk a temetőbe és anya mindig sírt és vitt magával, próbáltam vigasztalni rengetegszer. Sokat gondolkodtam ezen, a történeteken és ezt az időszakot tudom oknak mondani, alacsony lett az önértékelésem is és tényleg a baráti kapcsolataim is sokszor kaotikusak voltak. Nem hibáztatom szüleimet, megértem min mentek keresztül, ahogy az egész családot is. Csak szeretném helyrehozni magam egyszerűen, mert félek megszólítani embereket. Félek beszélgetni velük, hacsak ők nem kezdeményeznek. Az emberi kapcsolatok hiányoznak az életemből, sokat szorongok, és kevésnek érzem magam és rágódok órákon, napokon keresztül ez január óta teljesen rottyá tett mentálisan, a szorongásokat tudom már helyelközel kezelni, de tudom, hogy változtatnom kell, hiszen nagyon rossz volt az elmúlt két hónap, valamikor azt éreztem, hogy teljesen egyedül maradok és nincs értelme az életemnek, teljes kilátástalanságot és sötétséget éreztem, belső ürességet. Ez változott, megtanultam helyelközel kezelni, de az az érzés, hogy valami hiányzik az életemből megvan és nem érzem magam boldognak. Nem vagyok az a bulizós, cigizős, ivós fajta. Arra vágynék, hogy legyen egy köröm akivel el tudok menni ebédelni, kávézni, esténként összeülni és beszélgetni, eltölteni az időt és számíthatni egymásra. Csak egyszerűen fogalmam sincs, hogy kezdjem el a változást, sajnos pszichológust anyagiak miatt nem engedhetjük meg rendszeresen, egyébként 1-2 havonta járok amit megengedhetünk magunknak, de azt érzem az kevés.

2023. márc. 12. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Érthető ha így érzel...

Szülő vonalon annyi hogy velem is történtek borzalmas tragédiák, de a gyerekemet ugyanúgy próbáltam boldoggá tenni és nem kimutatni neki hogy rottyon vagyok.

És főleg nem elhanyagolni ezèrt.

2023. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami veled történt. Te voltál kicsiként ennek az egésznek az elszenvedője sajnos. A mi családunkban nem történt ilyen tragédia de én is ugyan ilyen személyiségű vagyok mint te (Volt azért 1-2 dolog amiért ilyen lettem én is.)

Nekem voltak barátaim /társaságom egy darabig de annak is hatalmas nagy kudarc lett a vége. Azt bánom, hogy soha nem tudtam senkivel kialakítani (1 személlyel) egy igazi barátságot aki mindig ott lenne. A netes barátkozással én is próbálkoztam de az gyorsan meg tud romlani, kell a személyes kontakt. Szerintem próbálj csak 1 igaz barátot keresni megadnak (fiú/lány mindegy szerintem) akivel tényleg meg tudod találni a közös hangot. A társaságokkal csak a baj van.

2023. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira sajnálom én is,amit átéltél kérdező:( nem egyszerű a helyzet. A szüleidre nem lehet neheztelni, egy gyermek elvesztése szörnyű tragédia lehet. Egy ilyet talán sosem lehet feldolgozni. Nincs arra előírás, hogy hogyan "kell" gyászolni, náluk ez így jött ki. Abból a szempontból nem volt ez a legszerencsésebb, hogy téged elhanyagoltak :( a nővéred viszont nem viselkedett valami szépen, mikor téged vett elő,ha baja esett a gyerekének. Te is gyerek voltál, ő meg felnőtt, övé a felelősség... Na mindegy.

Ha nem írtad volna le, hogy 20 éves vagy, többnek gondoltalak volna. Ahogyan írsz nagy fokú önreflexióra enged következtetni, ennyi idős korban ez nem jellemző. :) Folytasd az önismereti munkát a pszichológussal, még ha csak ilyen ritkán is tudsz járni. Én is járok terápiába heti rendszerességgel lassan egy éve és sokkal jobban érzem magam (önértékelési gondok, szorongás, kiégés stb miatt kezdtem el).

Ami a barátkozást illeti: van olyan szabadidős tevékenység, téma, terület,ami érdekel? Ha igen és van olyan közösség,ami erre szerveződött és csinálnak programokat,az szerintem jó kiindulási pont lehet. A közös érdeklődés összehozza az embereket. De ami ennél is fontosabb, hogy az önértékelésedet , önbizalmadat turbózd kicsit fel. Mi tesz boldoggá? Mitől érzed jól magad? Mitől van sikerérzeted? Van egy másik kérdés itt kiírva arról, hogy kinek honnan lettek felnőtt korban barátai. Az egyik lány írta, hogy voltak események,ahol egymás mellé keveredtek más lányokkal,akik szintén egyedül érkeztek és egyszercsak elindult a kommunikáció.

Az, hogy foglalkozol magaddal és a problémával,az már jó! Össze fog jönni, meglátod. Én sem vagyok nagy társaság párti, kevés barát legyen inkább, és velük legyen minőségi a kapcsolat.

2023. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Szomorú a történeted nagyon. Megkérdezhetem, hogyan és hány évesen hunyt el a bátyád?

Mivel sok év alatt jutottál ebbe a mentális tudatállapotba, ráadásul a gyermekként szerzett èlmények jórészt beleégnek mélyen az ember lelki és szellemi világába, ezért aztán a változtatás sem lesz könnyű menet. Ami a legfontosabb, próbáld magad elfogadni olyannak, amilyen most vagy, ebben a pillanatban! Ha egymagad vagy, barátok nélkül, akkor is! Ugyanis ez semmilyen értékitéletet nem közvetít feléd! Végeredményben egyedül jövünk a világra és egymagunk is távozunk belőle. Ami meg a kettő között van, csak kibirjuk valahogy :D

Jön a tavasz, egy hónap múlva itt a jó idő: irány a természet, a hegyek, a rétek, az erdők. Akár itt is szerezhetsz olyan embert, akivel el tudnál menni egyet túrázni. Miért is ne?

2023. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Srácok látom a próbálkozásaitokat de ne.. szánalom. Egy ilyen komoly témánál is már utalgattok… nem az ismerkedés kategóriában van ez a kérdés. Élete egyik legnagyobb hibája lenne amúgy is innen elkezdenie valakivel valamit is..
2023. márc. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
5:os, miért vagy olyan szigorú az ide iro emberekkel kapcsolatban?
2023. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet már csak az itteni alap elfogultságom, de valahogy mégis vélek az írásokban olyat felfedezni, hogy el játszuk a nagy együttérzést de azért bele biggyesztünk a szövegünkbe egy kis olyat, hogy “amúgy ja sajnállak meg minden de írhatnál, majd én segítek neked”. Ha egy fiú írta volna ki alapból nem így lennének megfogalmazva a szövegek (keress hasonlót és nézd meg tényleg így van). Az itteni fiúkáknak teljesen mindegy, hogy mi a téma mindenképp belecsempésznek egy kis ismerkedési lehetőséget a szövegükbe. Ha van valami kérdésem és nem írom le a nemem akkor mindig van 2-3 privát ilyen szándékkal szépen körítve. (Nem nő vagyok mielőtt betaláltok ismét egy pár üzenettel).
2023. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

7es: ja, csak a gond az,hogy én egy olyan utalást sem látok az előző megjegyzésekben, melyben akár csak két szóval ajánlanák magukat a válaszadók. Kerestem ilyet: "írj privátban!", nem talaltam, aztán ilyet : "esetleg irhatnál nekem." Nem találtam.

Szerintem kicsit "rémeket" látsz. ..

2023. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Hello, #3 válasz írója vagyok és 32N (na bumm). Bármennyire erőlködök, nem igazán látom, miből vetted le, hogy bármelyikünk is rá akar startolni a kérdezőre. Sajnálom,ha neked rosszak a tapasztalataid, de vagyunk azért itt még páran, akiket csak a segítő szándék vezérel,ha írunk egy kérdés alá. A másik két hozzászóló nevében nem beszélhetek, de szerintem ők is hasonlóan voltak, mikor válaszoltak. :)

Amúgy írtam már másik barátkozással kapcsolatos kérdés alá,amit fiú írt és senki nem értelmezett félre semmit:)

2023. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8

Mert nem szó szerint kell benne keresni. De nem is megyek bele, elegem van már a sok vitából.

2023. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!