Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan vagyok mérges a...

Jogosan vagyok mérges a barátaimra?

Figyelt kérdés

Csütörtökön volt a 18. szülinapom, és úgy volt, hogy szombaton fogok ünnepelni a 4 legjobb barátommal.

Amikor reggel a suliban felköszöntöttek, megkérdeztem, hogy legyen a szombat (élményfürdő+nálam alvás lett volna a program), és az volt a reakciójuk, hogy "Jaa, az most szombaaat?". Már februárban megmondtam a konkrét időpontot és azóta többször megismételtem. Erre mégse emlékeztek rá. Mint kiderült négyből kettő nem ért rá, egy pedig azt hitte valamiért, hogy 19-e volt a dátum, de ezen kívül nem beszéltünk semmit, hogy akkor most mi legyen vele meg ilyenek.

Aztán pénteken meg se említették. Mintha soha nem is létezett volna a terv. Ezért péntek este beírtam a csoportunkba, kicsit (nagyon) sértetten, hogy "akkor nem lesz buli, bár gondolom senkit sem érdekel" (nem volt a legbölcsebb lépés, tudom). Ez volt az egyetlen és utolsó üzenetem azóta.

Erre az egyik barátnőm engem hibáztatott (tipikusan az az ember, akinek mindig igaza kell, hogy legyen), a többiek pedig nem értették mi bajom. "Most erről nem tehetünk lolxdd"-t kaptam össz-vissz, meg két mentegetőzést.

Ráadásul idén már 3 szülinap volt előttem és érdekes módon mindenkié rendesen meg volt tartva, azzal a programmal, amit szerettek volna, csak az enyém nem. Igazándiból nem az fáj, hogy nem volt megtartva (ha időben szóltak volna, hogy ne készüljek itthon), hanem az, hogy el is felejtették.


Gondoltam egy kis idő múlva le fogok nyugodni és más fényben fogom látni az esetet, de még mindig ugyanolyan dühös és csalódott vagyok.



Sajnálom, ha nagyon bő lére eresztettem a sztorit. Köszönöm a válaszokat!



2023. márc. 12. 19:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló, majdnem 6 éve vagyunk osztálytársak mind az 5-en (6 osztályos gimi, végzősök vagyunk), kettőjükkel már az eleje óta legjobb barátnők vagyunk, a másik kettővel meg olyan 2 éve lettünk nagyon jóban.


9-es válaszoló, én fizettem volna a belépőjüket, ezt tudták is, eszemben se lett volna kifizettetni velük (olyan 4000 Ft/fő lett volna).

Ajándékot kaptam, azért is kérdeztem a szombatról, mert eddig mindenkinek a buliján adtuk az ajándékot, nem a suliban.

2023. márc. 12. 21:50
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek nem a barátaid. Tudom, nehéz elhinni, de nem azok. Még most kezd el tudatosítani magadban, hogy minnél könnyebb legyen feldolgoznod.

Sajnálom. Ez nehéz, főleg ilyen hirtelen, viszont muszáj megtenned. Magadért. És innentől, ha lehet, több olyan emberrel vedd magad körül, akikre valóban tudsz számítani.

2023. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Máskor is előfordult hasonló? Amikor úgy érezted, nem törődtek veled, cserben hagytak vagy háttérbe szorultál?
2023. márc. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Teljesen jogosan vagy mérges. Nem tűnnek túl jó barátnőknek.
2023. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen létszámú társaságban már van rangsor és bizony van olyan, aki benne van, mert nem zavar sok vizet, de nem olyan fontos a többieknek, mint az illető hiszi. Simán kifelejtik dolgokból, hozzá nem alkalmazkodnak, nem sokat számít a véleménye. Ez vagy te valószínűleg.
2023. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
“Strébertalálkozó” 😂😂😂sírok :D
2023. márc. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy meglepetésbulit akarnak/akartak tartani?
2023. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%

A meglepetésbuli nekem is eszembe jutott erről, nem lehet, hogy ez volt/van amúgy a háttérben?


Ha pedig nem; teljesen jogos a reakciód. Nem túl szimpatikusan viselkedtek, finoman fogalmazva, és az írásaik, üzeneteik sem tüntették fel őket jobb színben. Elfelejtették a bulit, vagy nem is érdekelte őket, és ahelyett, hogy ezt rendesen bevallották volna, úgy viselkedtek, ahogy.

Sajnálom, hogy így nyilvánult meg, főleg a 18. szülinapodon, de ők valóban nem a barátaid. Nem könnyű az ilyen, viszont próbáld meg őket elengedni, és olyan emberekkel körbevenni magad, akikre számíthatsz, és tisztességesek.

2023. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire extrovertáltak a barátnőid, gondolom, nem annyira. Suli mellett megterhelő lehet, hogy az eddigi 11 hétvégéből már négyre is szerveztek nekik valamit.
2023. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!