Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom hogy írjak rá a...

Nem tudom hogy írjak rá a barátnőmre, akire egy hónapja mérges lettem?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz...


1 hónapja elég csúnyán elmondtam a véleményemet a barátnőmnek, mert már nagyon kiakasztott azzal, hogy segíteni akart olyan dolgokban, amikben nem tud, nem akarom és mindig ez volt a téma és nem akartam folyton ezekről beszélni, mert már a munkavégzésben is zavart, hogy "el kell gondolkodni, azon amit mond". És eléggé depis vagyok mostanában, amúgy is el kell menjek pszichológushoz, de előtte neki nyíltam meg, és túlzásba vitte az aggodalmaskodást, ezért nem tudtam már kezelni, mert felnőtt nőként nem ilyesmire van most szükségem.


Pl: eltűntem egy fél napra és reggel azzal ébresztett telefonon, hogy szétaggódta magàt miattam, mert nem írtam vissza. És olyan dolgokban próbál tanácsot adni, amiket ő sem tud megoldani. Sok hasonló gondunk van, és eléggé másképp gondolkodunk ezekről, ami nem mindig segít,de ez belefér.

De amikor aggódok valami miatt, akkor nem segít, ha azt mondja ne aggódj, Isten úgyis segít, mert én nem is vagyok keresztény. És igazából mindenről úgy beszél, mintha a kereszténység nekem természetes lenne, mintha kritizálnom kellene az LMBTQ-t vagy elfogadni, hogy ő ettől ki van borulva (és ezt megértem, mert van a ló másik oldala), de világi emberként engem zavarnak dolgok, mert olyan mintha engem sem fogadna el így. Nyíltan nem mondok ki dolgokat, például, hogy az emberek tőbbsége szexel a házasság előtt, és szerinte ugyan "bűn", de ezek tények, akkor is ha nem tetszik. És megkért, hogy ne szexeljek a házasság előtt, mert nincs olyan ember, akiért megérné... és szerintem ezek olyan dolgok, amihez nincsen köze, mert egy barátság nem párkapcsolat. Értem én hogy aggódik, de 25 éves felnőtt nő vagyok, még nem volt párom, szeretnék, de nagyon nehezen megy ez nekem és ő nem támogat ebben sajnos.


Konkrétan 1 hónapot kértem tőle, hogy nekem egy kis levegő kell.


Letelt a hónap, érdemben nem keresett ő, csak munkaügyben (mert munkatárs is), és én ezt most olyan kínosnak érzem, szerettem volna elhinni, hogy menthető a dolog, de nem tudom mi változna ha elhívnám egy kávéra. Bocsánatot már kértem, de az volt rá a válasz, hogy szeretné, ha jobban lennék.


Hiába hívnám el kávézni, én nem tudnék mit mondani. Elképzeltem már többször is, de mindig az lesz a vége, hogy bár meg se szólalnék, mert elmondanám mi volt a baj, de annak megint nem örülne...


Én azt gondolom, hogy megbocsáthatatlan, ahogy viselkedtem, volt már hogy kiborultam emberektől, de azok az első "hiszti" után leléptek és azt mondták, borzalmas vagyok.


Szerintem neki sincs rám szüksége így, de közben meg szeretnék a barátja lenni, de sokszor megbántott, ő nem érti mikben, csak én.


És nem tudom hogyan lehetne közeledni, kritizálni nem akarom, de ha megint kezdődik a korábbi stílus, akkor is elfutnék szerintem...


Még nem voltam szakembernél, februárra kaptam időpontot.



2022. jan. 13. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezt neked kell helyrehoznod. Gyógyulj meg mielőbb!
2022. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Keress fel egy pszichológust. Mert nem normális viselkedés ez....

És mindenképpen elgondolkododtató ha mindenki lelép mellőled akkor tényleg nagy a baj veled.

Örülnöd kellett volna hogy próbál segíteni és nem hajtott el a fas.zba a negativitásod miatt.

Először keress fel egy orvost.

2022. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Na a vallási részbe nem akarok bele szólni, mert nekem már volt párkapcsolat ami ez miatt ment tönkre (már ha jól értem azt hogy párkapcsolatról van szó). A lényeg annyi hogy én hittem istenben, de ennek ellenére nem úgy cselekedtem mint egy keresztény, nálam a szex is mehetett volna de szűz volt lány és stb stb...de lényegében a vallás miatt lett vége.


A lényeg az hogy amikor az ember 1 hónapig szünetet kér akkor gyakorlatilag csak hülyíti a másikat, még az is jobb ha azonnal elküld valaki a p..ba, és szó szerint én már nem foglalkoznék veled 1 hónap szünet után.


Sőt amikor kimondtad volna azt hogy szünet kell már hagytalak volna...menj el orvoshoz nyilván, de ezek a dolgok nem valami fair playek a másik emberrel szemben. 29f

2022. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem hagyd a csudába ezt a "barátságot"!!!


Ahol az egyik erőszakoskodik a másikkal - hittérít - ott nem lehet hosszú távon békesség, egység.


Majd lesz egy másik barátnőd, akivel jobban ki fogtok jönni. Ha ő nem tisztel téged - a határaidat nem veszi figyelembe -, akkor miért keresnéd?! Kell neked a folytonos feszélyezettség érzés?!

2022. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy az első mondja!!
2022. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

NŐK VAGYUNK! 5 éve az egyik legközelebbi barátnőm.


És a párkapcsolat hiánya miatt azt értem, hogy ÉN szeretnék végre egy kapcsolatot, mert 25 éves nőként nincs már végtelen időm sajnos. De ő folyamatosan kifogásokat gyárt ezzel kapcsolatban, ő 26 évesen úgy érzi ráér ez és a Bibliára hivatkozik.


Még csak az elfogadást sem láttam rajta, hogy ezen változtatni szeretnék.


Vannak rajta kívül barátnőim, de fizikailag ő volt a legközelebb, a többieket nem terhelhettem munkahelyi ügyekkel sem.


És egy dolog, hogy valaki segíteni akar, de neki ez a rögeszméjévé vált. Mindig az én gondjaimról akart beszélni, nekem meg már fájt, hogy nincs más témánk, mert utáltam magam és nem akartam még jobban belerángatni a negativitásba és én sem akartam negatív lenni azért, mert "már megint témánál vagyunk".


Egy párkapcsolatban sem szeretnék mindig arról beszélni hogy miben kéne változnom, másképp gondolkodnom. Mert ez sokszor teher, amikor a másik okosabbnak hiszi magát.

2022. jan. 13. 21:21
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

A 6-os válaszod alapján nagyon egészségesen gondolkodsz kérdező! A hiba nem nálad van, hanem az ő erőszakosságánál. Manipulál téged érzelmileg.


Ha engem kérdezel, én megszakítanám vele a kapcsolatot. De ez én vagyok...


A döntést neked kell meghoznod. Mi csak "besegítünk" ebbe a folyamatba.

2022. jan. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Szerintem mond meg neki hogy hiánzik és mond meg mit godolsz.

ha nem történik semmi kár gondolkodni rajta.

2022. jan. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem messengeren.
2022. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sikerült megbeszélnünk egy találkát, Messengeren. :)
2022. jan. 17. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!