Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátság megerősítésében...

Egy barátság megerősítésében segíthet, ha néha olyan témák kerülnek elő, amikben nincs egyetértés vagy mondjuk lehet konfliktust rejt?

Figyelt kérdés

Van egy Magyarországon élő haverom, én Béscben lakom, és tegnap előjöttem egy olyan témával -szülőkhöz való kötődés, szülők befolyása a gyerekre még 30 éves korukban is-ahol a másik fél részéről a konklúzió az volt, hogy lehet pszichológushoz kellene mennem ezzel a dologgal, mert nem jó, ha még a harminchoz közel is anyumtól függök érzelmileg ennyire.


Amúgy teljesen igaza van, csak neki teljesen más a családi háttere. Az anyja meghalt, apjával nem nagyon tartja a kapcsolatot, és ő már 18 évesen elköltözött otthonról, majd nem sokkal utána kapcsolatban is volt. Rajtam meg azt látja, hogy kicsit ellentmondásban élek magammal.


Van amúgy a srácnak egy nagyon őszinte stílusa, ami néha fáj, de ugyanakkor meg az, hogy pszichológust ajánl, meg próbál rávetíteni a gyengéimre az meg lehet arra utal, hogy azért törődik velem. Csak ezek az érzelmi dolgok nem egyszerű témák, és annál meg jobban kedvelem a srácot, mint hogy mémek küldözgetésébőlmeg a "szia, mizu" típusú üzenetekből álljon a beszélgetésünk.



2023. márc. 16. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De most mi a kérdés? Már meg is válaszoltad.Ha neked nem elegendő a felszínes haveriság, akkor kemény témákba is bele kell menni. Valamit valamiért.

Az meg, hogy terápiára menj, hogy függ a másik családi hátterétől? Igaza van, és ez akkor is találó észrevétel lenne, ha ő ugyanúgy függne az anyjától. Téged az nem ment fel az önismereti munka (azaz az életed feletti felelősségvállalás alól), hogy mások mit csinálnak.

2023. márc. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Az meg, hogy terápiára menj, hogy függ a másik családi hátterétől?"


Ahogy röviden le is írtam, neki teljesen máshogy alakult az élete, 18 évesen úgymond levált a szüleirõl. Így õ ebben a témában könnyebben tud tanácsod adni, de nyilván ezt is csak bizonyos információkra alapozza.


De volt egy mondata, hogy neki nem teljesen kerek a történetem, így mindenben nem tud tanácsot adni. Ezért jobb egy szakember.


Itt igazából csak attól tartok, vagy félek, hogy így, hogy megmutattam ezt az énemet is, vagy hogy így, hogy beszéltünk mélyebb témákról is - még akkornis, ha õ elég õszinte és nyers stílusban fogalmazott, akkor attól még megerõsödhet a barátságunk, vagy ez alapján pont azt érzi, hogy egy ilyen lelkileg éretlen valakivel õ nem akarna barátságot. És ettõl a gondolattól szorongok.

2023. márc. 16. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs de. Nálad észrevett valamit, ajánlott pszichológust, mert ő nem az. Ezt nagyon helyesen közölte is Te meg erre kontrázol, érvényteleníted, hogy de neki így, meg neki úgy a családja. Neki meg a családjának nincs köze a te dolgaidhoz.

Gondolom azt vártad, hogy hasonlóan kinyíljon és beszéljen magáról. Ezt nincs jogod elvárni. Attól még te elmondhatod a gondjaidat, ha bízol benne. De ha nem tud segíteni mással, mint ajánl egy igazi szakembert, azt neked kötelességed elfogadni.

2023. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt en ertem, es akarok is szakemberhez fordulni, mert nem erzem, hogy meg tudnek birkozni ezzel a teherrel. Es itt masrol is szo van...pl munkahelyi szorongas, meg minden, amirol kulon nem beszeltem.


Itt az egyeduli kerdesem, hogy szerintetek egy ilyen beszelgetes vegso soron megerositheti a baratsagunkat, plane ha latja rajtam, hogy tenyleg jarok majd szakemberhez, es fejlesztem magam. Vagy ugy van vele, hogy neki amugy nem hianyoznak az ilyen emberek...


Tudom sokat porgok ezen, de erdekelne a valaszotok. Mert amugy szimpatizalok a sraccal, jo vele idot tolteni, mikor 1-2 havonta talizunk. Ezert is mertem tegnap kitarulkozni.

2023. márc. 16. 11:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy az ilyen mélyebb, érzelmesebb beszélgetések erősítik meg a barátságot, azért nem értik a többiek mit akarsz, mert ez egyértelmű. Sokkal erősebb ez olyan barátság, ahol sok mindent tudnak egymásról a felek, jót és rosszat egyaránt, mint egy olyan haveri kapcsolat, amiben csak mémeket küldözgetnek és sztorizgatnak. Egyébként nekem nem az jött le, hogy ő gyengének tart, szimplán próbált segíteni. Attól, hogy valaki tudja, hogy van egy problémád, még nem fog lenézni (ha tényleg a barátod).


Amúgy hogy a tényleges kérdésre válaszoljak, vagyis a vitázásra, szerintem nem. Szeretek vitatkozni, a legjobb barátommal rendszeresen vitatunk meg olyan dolgokat, amikben nem értünk egyet, érvelünk egymás ellen. De nem mondanám, hogy ez erősítené a kapcsolatunkat. Olyan szempontból jó, persze, hogy ha én pl. vegán leszek, nem fogom leordítani hogy legyen ő is az, mert nem zavar az ellenvélemény. Szerintem ez a tolerancia mindennemű kapcsolatban nagyon fontos, mert senki nem tud mindenben egyetérteni. De összességében nem mondanám, hogy maguk a viták építőbben hatnának a kapcsolatunkra, mint mondjuk a kedvenc sorozatunk új részének kibeszélése.

2023. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!