Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csak addig "kellek"...

Miért csak addig "kellek" valakinek, amíg nagyon ráér?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalom ezt az emberekkel, különösen baráti kapcsolatoknál, hogy amikor épp nincs semmi extra az életükben, kiegyensúlyozottak, akkor folyton beszélünk, írnak normálisan, találkozunk, de amint ez megváltozik, ez szinte teljesen eltűnik.

Nem tudom, nektek milyenek a barátaitok, de pl nővérem baráti társasága évek óta folyton összejár, nem igazán volt ilyen eset.

Én megértem, ha valaki elfoglalt, de ez úgy jön le, hogy amíg unatkozik, addig jó vagyok, utána meg eldob úgymond.

Másrészt, nekem nem lehet problémám? Amit mondjuk szeretnék megbeszélni vele. Emiatt is rossz ez.

Én ezt lányoknál szoktam amúgy tapasztalni.


Szerintetek miért van ez?


2023. márc. 20. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert nincsenek igaz barátaid. Ennyi csupán. Remélem egyszer sikerül találj valakit, mert amúgy az igaz barátok kincsek.
2023. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már kamaszként rájöttem arra, hogy nagyon kevés az a típusú ember, aki megéri barátságra, és olyan mint én. Szóval nem is éreztem, hogy akarnék energiát fektetni olyanba, akin látom, hogy nem törődik velem.


Ez teljesen normális, a modern társadalom "hatalmas fejlődésének" a velejárója (illúzió, mese, hogy mi felfelé fejlődünk, valójában lefelé párszáz éve). Izoláció, valódi humán értékek már nem fontosak, csak nagyon kevés embernek.


Szóval ne magadat érezd rossznak. Az a normális, ha van igényed, ki akarod adni magadat, szeretnéd hogy a másik is meghallgasson.


Nekem mindig csak 2-3 barátom volt maximum, de azok igaziak, akiknek bármikor bármiről mesélhetek, érdekli őket, felkeresnek hogy mi van velem, hiányolnak, PANASZKODNAK ha nem írok és nem mesélek!


De ez abba került, hogy én 99.99%-ával az emberekkel nem is próbálkozom semmit sem, már az elején érzem, hogy a másik milyen.


Ha akarod nekem dobhatsz egy üzenetet a problémádról.

2023. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

A baratsag nem munkahely. Ha nem erek ra,nem keresem. Ez nem parkapcsolat. Nem gaz,ha evente egyszer talalkozunk.


Felnott ember meg nem tud csetelgetni allandoan. Ugyse potolja a szemelyes talit.

2023. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos ezt párválasztó korban vettem észre nőknél. Pedig mindig is nagy hírnöke voltam annak, hogy igenis van nök között őszinte barátság, de rá kellett jönnöm, hogy ah, amit ők annak hívnak, az nem az a minőség, mint ami a férfiaknál van. Legalább is párválasztó korban. A későbbiekről egyelőre nem tudok beszámolni, nyugdíjas még nem voltam.


Sajnos a párválasztás a nőknél annyira központi kérdés ebben az időben, hogy minden felülír és egyszerűen kipörögnek ezek a barátságok. :-( Én is így jártam rengeteg barátnőmmel. Egy idő után már nem is írtam nekik, ill. nem válaszoltam nekik, mert nevetséges volt, hogy egy egyszerű kávézást komoly előkészületek előznek meg, bezzeg pasikkal minden este képes órákon át chatelni, meg állandóan Tinder randikra jár. Ehhez nekem nincs lelki erőm.

2023. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nalam is az a helyzet mar nincs erom az ilyen"baratkozasokhoz".Epp olyan fazisban vagyok hogy elegem van belole! Jobb hogy ne legyen senki,meg egyedul lenni mint folosleges dolgokon agyalni,ami elveszi a lelki beket es megterhelo.

Jol irja az elso valaszolo ezek nem igaz baratok.

Megertem az elkeseredettsegedet...jo magam is tapasztolok ilyet ha unalmas neki,nincs programja vagy epp rossz passzba van startol amugy meg ha en nem hivnam o se hivna par hetig se talalkozni,irkalni irkal sokat is,meg kuldozget videokat.De az nem igaz hogy nem er talalkozni valaki ha epp zsufoltabb is az idoszak par hetente 1,5 hetente egy rohadt kavera vagy setara.Ugyse nem otthon ul egesz ido alatt meg vannak programjai,talalkozik masokkal.Elfoglaltsagra,kimerultsegre,faradsagra,rossz kedvre hivatkozik meg nincs energiaja...erdekes par honapja epp hulla faradt volt delutan de lattam este elment egy koncertre velem persze azon a heten lemondott egy koncertet es par nappal elotte mondta biztos nem fog raerni akkor mar elore tudja sok a munka...

2023. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
megnyugtatlak hogy nem csak lányok viselkednek így. az ilyen "barátságokat" el kell engedni . tudom mert ugyanezt éltem én is . ott voltam ha kellett és támogattam ahogy csak lehetet ,fordítva ugyanezt nem várhattam el. de nem is vártam caak olykor jól esett volna egy kis érdeklődés ,viszont mikor kellett neki valami tőlem egy "hogy vagyok-ot elengedett és max akkor találkozott velem mikor tényleg senki mással nem tudott . undorító dolog más jóságát kihasználni ! azt javsalom neked is ,hogy az ilyen "barátságot" engedd el . tényleg jobb egyedül mint olyan ember,emberek táraságában kikről tudod hogy abszolút le se szrnak
2023. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hasonló van velem is. Igaz, hogy ír meg tarjuk a kapcsolatot, de találkozni már régen találkoztunk. Kisbabája van és ezt meg is értem, de már azért növöget a baba és mással tud találkozni, azt figyeltem meg. Én meg szívem szerint megbeszélném vele, hogy mi legyen mert nekem ez a csak irkálás nem elég, de akkor én lennék az, aki ragaszkodik túlságosan. Másrészt meg nem is akarom meg se beszélni, majd lesz ahogy lesz. Igyekszek én is úgy viselkedni, ahogy ő viselkedik velem.
2023. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
még jó hogy ragaszkodol hozzá hiszen batrátodnak tartod . amúgy lehet eddig tényleg nem sok ideje volt a baba miatt és mivel ezekszerint ugyanúgy tettél mint Ő ,hogy nem igazán kerested a társaságát úgy érezheti Ő is hogy elidegenültetek egymástól és ezért találkozik mással nem pedig veled . itt mindenképpen a kommunikáció a kulcs. meg kell beszélni a dolgokat és kiderül hogy mi is a helyzet veletek.
2023. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kerestem én, elég sokat irkálunk. Sokszor megbeszéltük a dolgokat, de ő nem olyan lelkis mint én. Meglátogattam a babát is. Mondta, hogy majd még menjek. Aztán akartam is, de jött a kifogás. Igaz, gondjai is voltak. Aztán írta, hogy majd ha jön a jó idő, akkor szól és menjek. Azóta is irkálunk, de nem veti fel, hogy találkozzunk. Előbb-utóbb meg fogom ezt beszélni vele, de azt se akarom hogy rámenős legyek.
2023. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!