Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan legyenek barátaim?

Hogyan legyenek barátaim?

Figyelt kérdés

Tudom ez a kérdés egy kicsikét elcsépelt lehet, de én tényleg szeretnék rá választ kapni.


Jelenlegi helyzetemben, hogy kikerültem az egyetemről és már egy ideje dolgozom egyszerűen nem tudom hol lehetne barátokat "szerezni". Kissé komplikáltabb magyarázatot igényel a dolog, szóval bele is kezdek.


Középiskolából van egy legjobb barátnőm, akinek szintén van párja, viszont teljesen el vannak havazva az élet nevű dologgal, hétfőtől szombatig dolgoznak (a srác sokszor 12 órában), tehát munka, bevásárlás, főzés és azt a kis szabadidejüket teljesen érthető, hogy egymással, családdal stb. szeretnék tölteni. Így velük a találkozás max évi 1-2 alkalomban merül ki és az is inkább barátnős, pletyizős, mintsem közös összeröffenés.


Ezen kívül az egyetemen akikkel jóban voltam csoporttársak, inkább voltak felületes barátságok és akkor eljárkáltunk órák után, de azóta eltűntek, szétszéledtek, megszakadt a kapcsolat, rgo veszett ügy (próbáltam).


Most, hogy dolgozom (24 éves vagyok) az átlag életkor a munkahelyemen 40+. Jól kijövök a kollégáimmal, elbeszélgetünk, de valljuk be nem egy korosztály vagyunk. Próbáltam az ő tanácsukat is kikérni, de sokra nem jutottam. A legjobb válasz az volt, hogy majd a következő munkahelyeden biztos találsz barátokat. Itt nem gondolnak bele, hogy hülyeséget tanácsoltak? Váltsak munkahelyet ezért? És ha szeretnék még évekig itt dolgozni? Egyáltalán nem értik a helyzetet és csak ilyen blődségekkel tudnak "segíteni".


Van egy párom, aki barát téren szintén ilyen "szerencsés" helyzetben van, mint én. Ő vidéken járt iskolába, egyetemre és nála is dettó ugyan az a helyzet, hogy mindenki szétszéledt, a felszínes bulis kapcsolatok akkor jók voltak, de mára már se hírük se hanvuk. A munkahelye tükörképe az enyémnek, azzal kiegészítve, hogy náluk az átlag életkor talán még magasabb.


Szóval konkrétan ketten vagyunk tanácstalanok, hogy mégis hol kéne társaságot összeverbuválni, akikkel időnként lehetne találkozni. Úgy gondolom nálunk nem a szokásos "visszahúzódó típus vagyok ezért nincs barátom" helyzet áll fent, hanem a környezetünkből adódóan igen korlátozottak a lehetőségek. A fb-os csoportok nem igazán váltak be vagy jutottak volna el odáig, hogy találkozzunk bárkivel. A munka miatt a sportegyesületekre nem igazán lenne energiánk.


Ti mit tanácsolnátok vagy hol próbálkoznátok? Előre is köszi.



2023. márc. 29. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nekem sincsenek barátaim és soha nem is voltak, pedig jól kijövök az osztálytársaimmal, de még soha sem hívtak el sehova. Gondolom unalmasnak tartanak. Én például magamon próbálok változtatni, hiszen nyilvánvalóan bennem van a hiba. Mindenki másnak vannak barátai, szóval csak én lehetek az elfuserált. Próbálok nem gondolni rá. Ettől függetlenül neked sok sikert, öszintén remélem hogy bekerülsz egy jó társaságba.
2023. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Hasonlóan jártam én is mint a párod, megoldani nem sikerült, szóval ötletem sincs.


Azért sok sikert!

2023. márc. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 NTBS ***** válasza:
61%
Hobbi? Szórakozó hely? Túrázás?
2023. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aterzem a problémád..
2023. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!