Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek barátokat...

Nodiggity202 kérdése:

Hogyan szerezzek barátokat külföldön?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy Olaszországban kezdtem el dolgozni, pontosan egy hete érkeztem. Keves embernek adatik meg ez a program, amelynek a kiváltságait élvezhetem (fizetés mellett ingyen szállás, ingyen utazás biztosítása…stb). Többkörös interjú után döntöttek úgy, hogy felvesznek, jellegét tekintve karitatív tevékenység. A többi munkatársam spanyol, francia, illetve német. Magyarként megtisztelő a lehetőség, tényleg.

Pont emiatt érzem azt, hogy jó sz.r dolog panaszkodni, nem is akarok így tenni, viszont nagyon boldogtalan vagyok itt.

A munkatársak - ahogy az lenni szokott - összezárnak, hiszen ismerik egymást már régebb óta es az azonos nemzetiségűeknél nem is kérdés, hogy együtt töltik a szabadidejüket. Többször próbáltam feléjük nyitni, és habár nem elutasítóak, eddig hasonló gesztust egyáltalán nem tapasztaltam felőlük.

Kicsit megrémiszt a helyzet. Fél év a program időtartama, addig nem szeretnék egyedül lenni.

Azon kaptam magam, hogy a hétköznapok még el is teltek, úgy-ahogy a tanítással. Majd hétvégén hosszú sétákat tettem, hogy kicsit jobban megismerjem a várost, hiszen nem volt mit csinálni, de azon kaptam magam, hogy nagyon nehéz egyedül bármit is élveznem. Nem vagyok társaság- és/vagy társfüggő, vagy durván extrovertált, csak jól esne, ha valaki legalább egy kicsit érdeklődne felőlem, vagy törődne velem. Akire számíthatnék.

Ha az otthoniakat felhívom, mindig az a reakció, hogy nem mehetek haza és lehetetlen, hogy egy olyan csodálatos helyen rosszul érezzem magam.

Egy nyávogós p.csának érzem ilyenkor magam.

Legyszives segítsetek, hogyan találhatnék itt barátokat. 😊

Előre is köszönöm a válaszotokat!

20/L


2023. ápr. 3. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress hobbikat. Annyi minden van, olyan furcsák nekem az ilyen kérdések, minden héten van legalább egy. Nézd meg, hogy mi van a közeledben, valami tánc, küzdősportok, egyéb hobbik/sportok, ahol megismersz új embereket és van lehetőséged barátkozni.
2023. ápr. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mert tényleg egy nyávogós pcsa vagy, már bocs. egy hete érkeztél, és máris belehalsz a borzalmas és elviselhetetlen magányba, mert nincs aki körülugráljon téged. meg nem is lesz, ha ennyire ragaszkodsz a fajelmélet azon fejezetéhez, hogy barátkozni csak a saját állampolgársággal lehet. öt éve vagyok külföldön, egyszer sem dolgoztam magyarokkal, mégis van egy tök csomó barátom. vajon mégis miért? ja, biztos nem azért, mert nem döntöttem el jó előre, hogy jajj hát én egy szegény kis magyar vagyok, és ezek a gonosz franciák sosem fognak befogadni. ezek ilyen önbeteljesítő elképzelések, tehát máskor vigyázz velük jobban.
2023. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves második: én nyitottam feléjük, ha esetleg félreértettél volna valamit… 🤣 Ergo most kijelentetted, hogy számukra fontos a fajelmélet, hiszen ők voltak azok, akik a saját nyelvükön folytatták a csevegést, míg a társaságukban voltam. 🤗
2023. ápr. 4. 12:57
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

"Ha az otthoniakat felhívom"


Ezek szerint rajtuk kívül nem tudsz senkit sem felhívni és otthon sincsenek barátaid. Ha lenne akkor azokat miért nem hívod vagy ők téged?

Lehet negatív a kisugárzásod és nem vagy szimpi egy idegen környezetben.

Szabadidődben kóborolj, ismerd meg a várost, környéket, csak így lehet barátkozni is másokkal.

2023. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az otthoniak egyenlőek a szülőkkel és a volt munkatársaimmal. De én itt is szeretnék barátokat… Szerintem ez nem egy nagy dolog.

De köszönöm, talán a negatív kisugárzás lehet az oka.

2023. ápr. 4. 15:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!