Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan dolgozzátok fel, ha...

Hogyan dolgozzátok fel, ha elvesztettetek egy jó barátot?

Figyelt kérdés

Az egyik volt legjobb barátnőm folyamatosan leráz.


Három éve külföldre költözött, eleinte rengeteget telefonált, aztán a következő évben már nem kérdezte meg, hogy velem mi van, csak konkrétan órákat mesélt a saját problémáiról. Persze ha magamtól felhoztam, akkor meghallgatta, de volt, hogy három több órás beszélgetés alatt nem hangzott el semmilyen rám vonatkozó kérdés és fel sem tűnt neki. Nekem mégis a legrégebbi barátnőm, több, mint 20 évet voltunk barátok, most meg egy éve próbálok vele messengeren beszélni, de folyton leráz. Már a terhességem alatt sem értem el, így nem is tudja, hogy van egy gyerekem, nekem meg még mindig időről-időre eszembe jut, hogy erre vagy arra mit mondana. Az igazság az, hogy anyósommal vannak problémáink, mert sok mindenben nem értünk egyet, és olyan jó lenne valakivel beszélni róla, de ezek annyira bizalmas dolgok, hogy rajta kívül senkivel nem tudom elképzelni, hogy erről beszélek. De közben tudom, hogy már benne sem tudnék úgy megbízni és valószínűleg, ha beszélnénk, akkor sem azt érezném, hogy bármit el akarok mondani neki.


A legrosszabb mégis az, hogy nem is tudom, hogy miért nem keres. Tettem valamit? Vagy ő változott meg? Vagy irigykedik rám? Vagy csak ennyire nem jelentettem neki semmit? Hogyan lehet ezen túllépni?


2023. ápr. 9. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Hagyd őt. Nem kíváncsi már rád. Hogy miért? Valószínűleg nincs különösebb oka. Lehet a távolság, a külön töltött idő. Nincs már rád szüksége. Nem a te hibád.

A problémáidat pedig, ha nincs més, pszichológussal is megbeszélheted. Többek közt erre vannak kitalálva. Fizetett barát, aki megjallgatja a dolgaidat és mond rá valamit. Hamarosan kováltja őket (és a barátok egy részét) a mesterséges intelligencia.

2023. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de a pszichológus csak meghallgat, pont, hogy nem ad tanácsot.


Pedig nekem inkább tanács kéne, meg olyan együttérzés, hogy másnak is rossz , de kibírta, esetleg az, hogy a megfelelő helyeken együtt szidják velem anyósomat.


A pszichológus pocsék barát, ahelyett, hogy úgy viselkedne, mint egy normális ember, csak meghallgatja a bajaimat és arra próbál rávenni, hogy “dolgozzam fel”.


De igaziból ezeket nem kell feldolgozni. Ezek kisebb hétköznapi bosszúságok, amik el fognak múlni, csak jó lenne morogni egy kört rajta. De nem akarok olyannak, aki azt gondolja, hogy komolyan is gondolom, amit mondok.

2023. ápr. 12. 12:00
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Igen, ebben igazad van. Néha már reflexből írom a pszichológust. De neked nem arra van szükséged. Maximum ilyen végső megoldás lehet, ha tényleg nincs más.

Könnyű mondani, de szerezz új barátokat, vagy valamilyen meglévő ismerőssel próbáld elmélyíteni a kapcsolatotokat.

Amúgy sokaknak nincsenek igazán mély barátai, inkább csak felszínes kapcsolatai. Gondolj arra, hogy neked még szerencséd volt, hogy évekig volt ilyen közeli jó barátnőd.

Hogy hogy dolgozd fel? Idővel menni fog. A lényeg, hogy te nem csináltál semmi rosszat. A távolság az oka, meg gondolom az új élethelyzet, amiben mindketten vagytok. Neki a külföld, neked az anyaság. Lehet vannak új barátai is, az itthoniakra már nincs szüksége. Nem szép dolog, de logikus.

2023. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Meg, hogy időt szántál rá, tényleg majd csak egyszer túl leszek rajta, gondolom olyan, mint a szakítás XD
2023. ápr. 12. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!