Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az mennyire hihető, hogy...

Az mennyire hihető, hogy valaki annyira elfoglalt, hogy hónapok óta nem ér rá egy max. félórás online beszélgetésre?

Figyelt kérdés

Én már 15 éve külföldön élek. Odahaza a szülővárosomban van egy haver. Amikor kijöttem, eleinte ugyebár e-maileztünk, majd pár évvel később ezt felváltotta az online hívásos beszélgetés. Mostanáig úgy nézett ki, hogy átlagban havonta beszéltünk. Amikor beszélünk, az 20-30 percig szokott tartani. Évente kétszer látogatok haza, egyszer nyáron, egyszer télen, olyankor természetesen találkozunk.

Na most, az elmúlt kb. 2 évben szembetűnt, hogy szinte mindig én írok őrá, hogy beszélhetnénk. Ez legelőször akkor gondolkodtatott el, amikor tavalyelőtt 2 hónap is eltelt úgy, hogy nem jelentkezett. Most utoljára akkor beszéltünk, amikor újévkor személyesen találkoztunk, akkor úgy köszöntünk el, hogy majd valamikor februárban csevegünk. Gondoltam, majd jelentkezik. De nem így történt. Márciusban ráírtam, hogy időszerű lenne beszélni, azt írta, még nem tudja mikor jöhet össze, mert nagyon elfoglalt. Most kívánt kellemes Húsvétot, megköszöntem, és újfent utaltam rá, hogy beszélhetnénk valamikor. De ismét a szokásos hivatkozás, hogy nagyon el van havazva, meg összejöttek a dolgok, majd összehozzuk, de nem mostanában.

Kérdés, ez lehetséges, hogy valaki tényleg ennyire elfoglalt? Oké, házas, két gyereke van (de amúgy mindkettő nemrég nagykorú lett), a munka mellett nyilván vannak házkörüli teendők, meg családi programok. De azt kötve hiszem, hogy hónapok óta minden egyes ébren töltött másodpercet munkával, családi dolgokkal meg ház körüli tevékenységekkel töltene, és nem érne rá egy maximum félórás (de inkább csak kb. 20 perces) beszélgetésre. Lehetséges, hogy már rámunt haverilag, és igazából az elmúlt években, amikor beszélünk vagy találkozunk, azt ő a maga részéről csak illemből teszi, de igazából nem vágyik a társaságomra?



2023. ápr. 10. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Simán lehet, fél óra az nem kevés.
2023. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: De ez akkor azt feltételezné, hogy hónapok óta szabadidős dolgokat sem csinált (tévézés, filmnézés, zenehallgatás, játékok stb.). Pedig azokról mindig mesél, amikor beszélünk.
2023. ápr. 10. 12:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha nem vagy ott helyben akkor az emberek eltávolodnak. Csoda hogy eddig egyébként kitartott ez az egész.

Unokatesóm kiköltözött londonba, alig ír ránk, soha semmi boldog szülit meg semmi, aztán idővel rájöttünk hogy leszar minket, szal mi se eröltettük tovább. 1 évben egyszer hazajön, akkor koccintunk meg beszélgetünk, de ennyi.

Van amikor a másik fél ezt már nem akarja, neki ez teher. Szerintem a barátod se akarja ezt már olyan rendszerességgel. Hagyd, aztán ha ő keres és küldi a csetlinket akkor belépsz, de addig ne eröltesd. Haő akar, majd jelentkezik.

2023. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eltávolodtatok egymástól, ennyi. Nekem is van egy nagyon jó barátom, ő is évek óta kint él külföldön. Hiába beszélünk rendszeresen, nincs benne a mindennapjaimban, másokkal beszélgetek többségében és már egyre kevesebb közös téma van. Hiába vagyunk jó barátok, nemigen van miről beszélni lassan, mert másokkal többet és többször beszélek/találkozom.
2023. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elhidegültetek, eltávolodtatok egymástól az évek alatt, ami teljesen természetes dolog. Az pedig szép szó, hogy eddig kibírta a haverság. Ez sem okvetlenül a vége lenne amúgy.

Csak közben már nem vagytok egymás mindennapjainak aktív (!) részese/része, kevesebb lett a közös téma, már a régi emlékek/dolgok is valószínűleg sokszor előjöttek, és ő valószínűleg úgy érzi, hogy ez a haverság már korántsem annyira fontos, mint rég. Mert változtak a prioritások. Közben hiába tart(hat) kedves haverjának, de könnyen lehet, hogy azt a kb. havi beszélgetést sokallja, még ha nem is tűnik annyira soknak, mert nem is vagytok már annyira közel egymáshoz, nincs is elég téma, és lehet, hogy vontatottnak is érzi így.

2023. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem maskepp volt hasonlo a kapcsolattartas tobb barattal. Amikor hazalatogattam, sok es jol sikerult talalkozas, beszelgetesek is, programok is, biztos, hogy kolcsonosen jok.

Mikor kint vagyok, semmi, de mivel surun jartam haza, nem vettem zokon.

Viszont jott a covid. Es ekkor lett feltuno, hogy megszuntem letezni. Pedig ahol elek, hullottak az emberek, rohadtul szigoru volt, es alig volt nyitas anno. En lezartam ezeket, kulon-kulon. Nem erdekel, mennyi eves baratsag. Nem vesztettek el senkit, de szartak ram. Viszont en nem egy lemez vagyok, amit neha elovesznek hallgatni vagy nem.

Esetedben ez az eroltetes tulment a lerazas fazisan, es szinte nyomasztoan, fenyegetoen hatnak a bejelentkezeseid, hiszen a masik nem akart beszelgetni. Es valahol igy mar a maradek kedv is eltunik.

Sajnos eroltetve lett az, ami mar nincs.

Amugy evekig pihentetett megszakadt baratsagok ujra is folytatodhatnak. De ez ha az volt valaha, nincs.

2023. ápr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
16%
Nagyon kamu. Hónapokon keresztül nincs 1 óra szabadideje.
2023. ápr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!