Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki buta emberekkel barátkozik?

Figyelt kérdés
Ő elég intelligens, viszont buta emberekkel barátkozik, elmondása szerint neki mindegy, csak rendes legyen az adott barát. Véleményem szerint ez nem elég, viszont nem értem, hogy egy értelmes ember hogy barátkozhat nála butábbakkal.

#barátság #általános intelligencia
2020. nov. 29. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Zsák a foltját.
2020. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"értelmes ember hogy barátkozhat nála butábbakkal"


Akkor ennyi erővel senki ne barátkozzon senkivel, mert mindenki értelmesebb vagy butább a másiktól :D

2020. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben? Arra gondolsz, hogy a buta emberek valamilyen szinten kiegészítik őt, a hiányzó önbizalmát?
2020. nov. 29. 11:36
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es: Nem az apró különbségekről van szó, hanem szakadékról.
2020. nov. 29. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
ősrégi mondás: madarat tolláról, .....
2020. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy meg kellene különböztetni az okos embert a butától, amikor barátkozásról van szó. Tudod az emberek hatással vannak egymásra, legyen az pozitív vagy akár negatí hatás. Vannak nekem is "butább" barátaim, akikkel szeretek együtt lenni. Viszont szeretek időt tölteni nálam sokkal okosabb emberekkel, mert azzal én is "okosabb" leszek. Átveszem a gondolkodásmódjukat és a hozzáállásukat és felzárkózok hozzájuk. Ugyan ez történik akkor is, amikor egy nálad butább emberrel barátkozol, ő hozzád fog felzárkózni. Így tudun kegyüttesen fejlődni. Nem hiszem hogy rendjén van az hogy csak azért nem barátkozunk valakivel mert nem a saját szellemi szintünkön van. Rengeteget lehet tanulni egy olyan embertől is, aki szerinted butább nálad. Máshogy áll az éethez és máshogy látja a dolgokat. De ez minden egyes emberre igaz. Ráadásul miért ne lehetne élvezni egy ilyen ember társaságát? Az egyik legjobb barátom is nagyon gyenge szellemi téren, viszont ahogy hozzá áll az élethez az nagyon szép. Olyan értékrendje van, amiről telejes bizonysággal meg van győzve, hogy az tiszteletre méltó. Nincs fenntartása másokkal szemben, legyen az akárki és akármilyen. Persze, majd idő közben eldönt hogy érdemes-e az a valaki a tiszteletre, vagy sem. Sokszor belegondolok hogy mennyire egyszerű és szép életet él. Nem akar óriási dolgokat megszerezni vagy elérni, csak nyugodtan és békésen szeretne élni, és úgy is él. És boldog. Én hajszolok egy csomó mindent, és talán egész életembe hajszolni fogom és nem érem el azt amit akarom. Nem tudohatom hogy végül mi lesz. Ő nem akar sokat, és elérte, amitől nagyon boldog és jól érzi magát. Na ez az a helyzet, amikor én sokkal butábbnak érzem magam nálla, holott nekem jobbak a szellemi adottságaim az övénél.
2020. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valószínűleg nem arra helyezi a hangsúlyt, hogy ki mennyit tud.

Kollégának lehet nagyon jó az, ha tudásban toppon van az ember, de barátnak akkor jó valaki, ha segítőkész, kedves, megértitek egymást, van közös téma, szabadidős programok stb.

Munka után, szabadidejében nem hiszem, hogy az illető magas szintű matematikáról meg tudományoktról akar beszélni, akármilyen intelligens is.

2020. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta olyan környezetben vagyok, ahol csak ilyenekkel tartom a kapcsolatot, mert egy nagy önértékelési problémám van, és azt gondolom, hogy csak velük tudom magamat megértetni.
2020. nov. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 1 olyan barátom, akit nem az eszéért szeretek. Nyilván megtanultam, hogy komolyabb témákba nem megyek bele, viszont cserébe olyan hatalmas szíve van és annyira megbízható, hogy rögtön nem érdekel hozzá tud-e szólni a csillagászathoz.


Ha valaki primitív és ostoba azt nem szeretem, de nem csináltatok mindenkivel IQ tesztet akihez hozzászólok és bizony van, hogy megkedvelek valakit mire kiderül, hogy butább vagy okosabb nálam.

2020. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyit azért tegyünk hozzá, hogy egy buta ember is lehet értelmes. És egy intelligens ember sem feltétlenül lesz értelmes.
2020. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!