Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van értelme ennek a barátságna...

Van értelme ennek a barátságnak?(bőv. lent)

Figyelt kérdés

Van egy régi jóbarátnőm, együtt nőttünk fel, viszont az utolsó 5 évben eltávolodtunk egymástól.

Mindketten férjhez mentünk, gyerekeink lettek.

5 év alatt sokszor próbáltam közös programokat szervezni, persze mindig lemondta, sőt, 5 éve nem is találkozunk személyesen, csak boltokban.

(Egy városban élünk)

Néhány hete felkeresett, hogy lenne e kedvem találkozni? Ahogy beszélgettünk, szó volt arról, milyen drága manapság minden. Esetleg a körmét megcsinálhatnám e? (Körmös végzettségem van, de nem dolgozom a szakmában)

Én boldogan igent mondtam, majd a beszélgetés után kezdett derengeni, hogy semmi másért nem kíváncsi rám csupán azért, mert egy többezer forintos szolgáltatást meg tudnék neki csinálni ingyen.

Én agyalom túl és nem így van, vagy még is csak jól látom?

5 évig le se tojta a fejem, már el is engedtem mint barátot, mert próbáltam tartani vele a kapcsolatot, de úgy éreztem ő nem akarja, így nem erőltettem már én sem.

Mit tennének a helyemben?



2023. máj. 3. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem engednem,hogy kihasználjon!
2023. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen caka kihasznál, ez már régen nem barátság.
2023. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen semmiképp ne vállald, valamiből neked is meg kell élni (még ha nem is ez a fő szakmád). Ici-pici kedvezményt adhatsz a régi idők emlékére,de ez sem kötelező. Ha normális, akkor a körmözés végén megkérdezi, hogy mennyivel tartozik. Mindennek van határa. Ez nem olyan, mint amikor meghívod egy kávéra vagy kajálni. Itt te dolgozol, a te időd, energiád és eszközeid viszed a vásárra.

Én ha valamiért ismerős vagy barát szolgáltatását/ vállalkozását veszem igénybe, sosem húznám le őket. Azért járok hozzájuk,mert megbízok bennük és tudom, hogy számíthatok a minőségre. Időpont ügyileg tudnak velem rugalmasak lenni,de ezt sem várnám el.

2023. máj. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 NTBS ***** válasza:
Nincs.
2023. máj. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pofatlan. Ha kajara ker kolcson, szerencsetlen, es iszonyu kinos, hogy toled, de ertheto.

En azt hittem, azert akart talalkozni, hogy elmondja depi, beszukult lett az elete.

Igy nagyon konnyu a dolgod. Egy pillanatig se erezd magad rosszul, ha leepited.

2023. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pofátlanság, ingyen ne csináld meg neki.
2023. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sem ingyen sem pénzért nem csinálom meg neki, ha eddig tojt rám, akkor nem is kell keresni
2023. máj. 6. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!