Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme van a barátságnak?

Mi értelme van a barátságnak?

Figyelt kérdés
Voltak barátaim,de ezek mindig csak kihasználtak,szivattak,vertek,becsaptak,elárultak,ígérgettek,amiből semmi sem lett,csicskáztattak stb..Már nincsenek barátaim.Nincs semmi szociális életem.Vágyok emberi kapcsolatokra és szeretetre,de eddig minden ember csak belémrúgott,ha barátkozni akartam,annak mindig csak pofáraesés,csalódás és fájdalom lett a vége.Általános és középiskolás koromban is ki voltam közösítve,mindenki utált.Emiatt szociális fóbiám lett,az utcán ha meglátom hogy jön velem szembr valaki,ha tehetem,inkább átmegyek a másik oldalra.Az emberektől félni kell,csak ártani akarnak nekem.Jobb őket elkerülni.A macska a legjobb barátom.Tőle nem kell félni,nem fog szivatni meg csicskáztatni.

2018. júl. 21. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor csinálj valamit, amiben kiemelkedsz a kortársaidtól.


Tanulj meg egy nyelvet.

Kezdj elsportolni, "gyúrd ki" magad, ha lány vagy akkor csak formásodj.

Keress munkát, és építs karriert, hogy lenyomd azokat pár év alatt akik kritizáltak, kinevettek.


Olvass egy csomó könyvet.


Fejleszd magad, és előbb-utóbb bevonzod az értelmes embereket, barátokat.


Ha valamiben jobb vagy mint mások, akkor már nem fognak szívatni, kinevetni, csicskáztatni.

2018. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Dehogynem.

Mellesleg mi értelme lenne,ha azért nem szivatának,mert “jobb” vagyok náluk?Az ember alapvetően gonosz.Gonosz emberekkel mi értelme van barátkozni?Nem akarok ezek közt élni.

Meg már teljesen antiszociális lettem miattuk,ott tartok,hogy már a boltban nem merek kenyeret kérni

2018. júl. 21. 13:51
 3/15 anonim ***** válasza:

Először azt kell letisztáznod magadban, hogy mit szeretnél. Írhatunk tanácsokat, válaszokat, hogy mi mit tennénk és hogyan gondoljuk. Ha ez benned egy lezárt és fix dolog, és nem akarsz rajta változtatni, akkor fölöslegesen írtad ki a kérdést.

25 éves vagyok, férfi. 11 éve ismerem a legjobb barátomat. Nagyon szeretem, olyan mintha a testvérem lenne. Mindenben segítjük egymás. A kapcsolatunk nem kiegyenlített.Van hogy ő rak többet bele a kapcsolatba, van hogy én. De így az idővel midig kiegyenlített. Fontos az is hogy megtanultuk egymást szeretni, de ez minden emberi kapcsolatra igaz. Mindenkinek más a szeretetnyelve és úgy működik egy kapcsolat ha a másiknak megtanulod a szeretetnyelvét. Te most sajnos egy rossz helyzetben vagy. Kaptál az élettől egy szemüveget, ami nagyon érzékennyé tette a látásmódod, mivel negatív élményekkel és érzelmekkel vagy telítve. Így látsz mindent. De ez nem feltétlenül reális. Ez olyan mint amikor a 3 éves gyerek kezébe keveredik egy kés és megvágja magát. Elutasítja a kést, retteg tőle mert fájdalmat okozott neki, mindaddig amíg az anyja meg nem mutatja neki hogy valójában hogyan kell használni és mire jó az a kés.

Sajnos úgy érzem rajtad, hogy a leírtak alapján a szüleiddel sem lehetett igazán jó a kapcsolatod és sérült a gyerekkorodban a kötődési mintád, amely minden emberi kapcsolatban szerepet játszik.

Ha gondolod írj privátban aztán beszélhetünk a dologról!

2018. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem semmi értelme a barátságoknak, mert az embernek úgyis szinte mindent önmaga kell megcsinálnia. Inni vagy hasonló "értelmes" tevékenységet meg szintén, magában is tud csinálni.
2018. júl. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát, én is így jártam.


Csak érdekből barátkoztak velem, hátam mögött meg kibeszéltek, lenéztek, kigúnyoltak, aztán rájöttem, hogy tulképp úgyis egyedül vagyok, csak magamra számíthatok, minek ragaszkodjak ilyen "barátokhoz" - na azóta nincsenek barátaim, igaz akkor sem voltak szóval nincs is különbség.


De nekem is rossz.


Én minden ismerősömet felköszöntöm szüli-névnapján, valahogy engem meg mindig elfelejtenek - és akkor az ember ne legyen megsértődve?!


Nekem is van macskám, de nem nevezném igaz barátnak, mert ő is csak akkor hízeleg, ha kell neki valami. :D

2018. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy szerintem ez csak a nőknél van így, a pasiknál egész jó barátságok szoktak kialakulni egymás között, irigylem is őket.
2018. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Légyszi írjatok nemet is mert tök más a dolog megítélése lányok és fiúk között.

A kérdező és az 5 ös szerintem jó barátok lennének és nem a macska miatt. Tudjátok mindketten milyen a rossz barátság, azt hogy milyennek nem kell lennie,ugyan azokat a dolgokat éltétek meg, így valszeg tudjátok azt is milyen a jó barátság. Alapból lenne egy közös pont. A negatív élmények. Nem is rossz kezdetnek :D

a 3-as voltam

2018. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 he84 ***** válasza:
Az ilyen emberek nem barátok, mert akik tényleg barátok, azok nem csinálnak ilyeneket, még a haverok se. Sajnos rossz embereket fogtál ki. Remélem majd találsz olyan normális embert, aki idővel tényleg jó barátod lesz, nem bánt rendszeresen és nem árul el. Ám nem szabad erre nagyon rágörcsölni, mert az is befolyásolhatja a dolgokat. Valóban a férfiak között jobban működnek a barátságok, legalábbis általában. De azért nők között is van néhány jó barátság, meg nő-férfi között is. És bizonyos helyzetekben valóban jobb egy férfi barát. Na de nőben is lehet ilyen, nem szeretek általánosítani. Egy jó barát kitart melletted, segít ha kell és ha tud. És kérlek ne általánosíts, mert nem minden ember gonosz! Csak mert voltak rossz tapasztalataid, az nem azt jelenti, hogy akkor szinte minden ember olyan! Az meg már túlzás, hogy félsz kimenni az utcára és vásárolni is, próbáld meg ezeket leküzdeni! Ameddig ilyen megkeseredett és negatív a hozzáállásod, addig a barátkozás nem nagyon fog sikerülni senkivel se, mert megérzik és hátrány lehet!
2018. júl. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi az az akár társas hobbi/érdeklődési kör, amin keresztül tudnál barátságot szerezni?
2018. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Vicces,hogy ilyeneket írsz,hogy egy barát kitart mellettem és segít ha tud..

SOHA nem volt ilyen barátom,aki kitartott volna mellettem vagy segített volna bármiben is.Engem mindig csak kihasználtak,aztán eldobtak mint egy megunt játékot.

2 barátom volt,aki ragaszkodott hozzám,de csak azért,mert tudtak engem szivatni meg tudtak röhögni rajtam.Persze ha nekem kellett valami,ők is cserbenhagytak.Egy idő után már nem bírtam elviselni,hogy megaláznak mások elött,ezért én magam szakítottam meg velük örökre a kapcsolatot.Jobb barátok nélkül,mint olyanokkal,akik folyton bántanak.

Nem tudom,a lányok milyenek,soha nem voltak lánybarátaim.


Az edzés érdekel.

2018. júl. 21. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!