Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit értetek az alatt hogy egy...

Mit értetek az alatt hogy egy baràt ràtok telepszik? Mit éreztek túl soknak egy baràtsàgban?

Figyelt kérdés
2023. máj. 8. 21:39
 1/2 Rising Phoenix ***** válasza:
Egy "barátnőm" kizárólag azért keresi a társaságomat, mert unatkozik otthon a kis családdal. Takarítónője van, nem dolgozik, gyerekek nagyok már, nem igényelnek extrém sok figyelmet, apuci unalmas (szerinte). Megőrül összezárva velük, ezért mindig valakivel valahol bandáznak, valaki mindig kell, aki szórakoztatja őket. Ez a szórakoztatás abból áll, hogy hallgatod ahogy panaszkodik a "szar" éltére, téged viszont még csak végig sem hallgat, ha véletlenül megkérdezte, hogy vagy. Bármit mondasz, ő tud egy még jobb sztorit, bármire rá tud kontrázni, és nem képes ésszel felfogni, hogy esetleg más dolgod is van, mint a társaságában tartózkodni. Hívogat, írogat és nem érti a nem szót, maximum megsértődni tud, ha nem mész oda, ahova kéri. Rendszeresen a gyerekeken keresztül erőszakolja ki, hogy találkozzunk, mert ugye a lányomnak nyilván nem mondom, hogy nem találkozhat a barátnőjével, csak azért mert az ő anyja engem irritál. Azt nem értem csak, hogy az ilyen ember mire fel nevezi magát barátnak és miért sértődik meg, ha én nem így érzek. Az ilyen felszínes barátság lehet olyan, ami rád telepszik. Valódi barát társaságát soha nem éreztem még terhesnek.
2023. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rátelepedésnél szinte megfojtja az egyik barát a másikat; állandóan együtt akar lenni vele, csakis vele szervezne programokat, de olyan szinten, hogy már majdnem ellehetetleníti a barátjának, hogy másokkal is találkozzon/kapcsolatot tartson fent, érdemi szinten legalábbis. Online is állandóan keresi, de már szinte idegesítően sokszor és/vagy nem lehet onnantól "leállítani". Az a tipikus eset, amikor már 3x köszöntök el, de újra feldob egy témát.

Vagy, ha nem is ennyire durván, akkor is valami hasonlót tudnék erre mondani, csak tompábban.


Nekem, például, az állandó/csak írogatás tud sok lenni; sokkal szívesebben beszélek bárkivel telefonon vagy személyesen, mert -őszintén szólva- elég az állandó pötyögésből. Meg abból az elvárásból, hogy amint megkapom, válaszolnom kell azonnal, mert nálam a telefon és jelezte, hogy kézbesítve.

Illetve konkrétabb példával: nekem az is sok volt, amikor gimis legjobb barátnőm elvárta, hogy azonnal és mindent eldobva segítsek neki, mondjuk háziban, ha kell órákon át. Vagy épp, hogy hallgassam, ahogy az angol tanárát szidta, aki több házit adott. Ezzel szemben én nem számíthattam rá, és, amikor hiányoztam betegség miatt, szinte éreztette velem, hogy szívességet tesz azzal, hogy elküldi a közös órai dolgokat.. szóval a kölcsönösség hiánya.

22/L

2023. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!