Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Toxikus a barátságom?

Toxikus a barátságom?

Figyelt kérdés

A "legjobb barátnőmmel" körülbelül 2 éve vagyok nagyon jóban.

AZ első 1 év fanatsztikus volt, azt hittem lelki társat találtam. Aztán jött a lejtő. Az elmúlt pár hónapban rendesen átváltozott, mintha más ember lenne. Nem bírja elviselni, hogy vannak más barátaim rajta kivül, és ez már nem az egészséges féltékenységi szint, azt mondja rühelli a másik barátomat és azt akarja hogy meghaljon. Pedig nem is találkozott vele. Mindenen megsértődik és már nincsen szabad akaratom, amolyan érzelmi zsarolás "ha nem azt csinálod amit mondok, megsértődök" Nem merek ellentmondani neki, mert akkor napokig ignorál aztán én kérek bocsánatot amiért nem neki adtam igazat. Rendszeresen otthagy a francba.


Mit kéne tennem?



2023. máj. 23. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha meg szeretnéd menteni a barátságot, próbáld meg a tudtára adni, hogy fontos neked és nem tudják pótolni az egyéb barátaid.


A tényleges tanácsom, viszont az, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot. Nem a legegészségesebb az örökkévalóságig egy kisajátító és féltékenykedő barátot tutujgatni.

2023. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Szard le.
2023. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy bántalmazó elmebeteg.

Számos barátom van. Vannak, akiket összeeresztettem, pl szilveszterkor, vannak, akiket nem.

MI KÖZE BÁRMELYIK BARÁTODNAK AHHOZ, HOGY TE MÉG KIKKEL BARÁTKOZOL?!

Normális?

Sajnos úgy tűnik, hogy te alkalmas vagy alanynak, mert még te érzed rosszul magad, te magyarázkodaz, és ahelyett, hogy megszakítanád vele a kapcsolatot, itt gyötrődsz a gyakorin.

Kapcsolatot megszakítani, mindenhonnan törölni. Élni az életedet a saját értékrended szerint.

Ez a pszichózisban szenvedő meg kuka.

2023. máj. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván nem szeretnél kiszállni a barátságból, máskülönben a kérdést sem írtad volna ki. ❤️ (Ez egy szív alakú emoji)


Azt tudnod kell, hogy az ilyen viselkedés hátterében valami kötődési probléma áll. Nem ellened szól csak valószínűleg a barátnőd életében nem vagy alig volt egy biztos pont, egy ember aki mellett biztonságban érezte magát, egy ember aki MINDIG ott volt neki. Esetleg akiket ismert csak fájdalmat okoztak neki. Esetleg valaki nagyon édes volt mindig vele, de csak hogy kihasználja.


Szóval ilyen szörnyű kapcsolatai voltak... Aztán jöttél te. Eltelt egy év és látva, hogy most mások is bejöttek a képbe és félelmet kelt benne, hogy nem csak ő a legfontosabb, esetleg kevesebbszer érzi, hogy azt megadod neki amit ő akarna.


Ő csak el akar attól menekülni, hogy megint úgy érezze magát akár csak egy percig is ahogy korábban: elhanyagolva, megalázva, kihasználva. Vagy lehet fél, hogy megint visszajön a régi kaocsolata, ahol kihasználva van, mert már elvesztette a bizalmat az embereknen. Ezért ilyen erőszakos, mert nem akarja rosszul érezni magát, nem akarja akár csak egy percig is ugyanazt a fájdalmat viszontérezni.


Azt kellene kiderítenetek efyütt, hogy mi ennek a gyökere és ekérni, hogy megértse, te nem vagy rossz szándékú és te mindig ott maradsz neki.

2023. máj. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
4. Voltam: még annyi, hogy ezek az emberek nem látják ilyen tisztán, hogy mi a viselkedésük gyökere, nem értik meg, hogy ez egy önvédelem a részükről a múltjuk miatt, ezért kell őket erre rávezetni erre.
2023. máj. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Voltam en is ilyen helyzetben.Egy rossz elethelyzeteben ismertem meg,kozel kerultunk egymashoz.Jol elbeszelgettunk,programoztunk.Aztan valahogy megvaltozott bar voltak furcsasagai.Nem tudtuk kitisztazni a dolgokat igy volt amit en tobbszor a szemere hanytam ami ismetlodott a reszerol es vegul o dobalta ram hogy toxikus kapcsolat,jatszmazok,jatszom az o aldozatat,sajnaltatom magam,birtoklo vagyok,elszamoltatom...ezek a dolgok inkabb belole szarmaztak,ram vetitette oket.Ez is kb.ket eves baratsag es nagyjabol egy ev utan jottek a gondok...a problema az volt hogy tul gyorsan es erosen kotodtunk egymashoz.Vegul o dobott engem par honapja,mondvan semmilyen formaban nem fog jelentkezni.Irt egy honappal ezelott bejonne a munkahelyemre,az egyik idopontra mondta nem tudott jonni,eljon masik nap es ir elotte.Errol azota nem irt.Epp irta Karacsonyra,de semmi kulonoset a multkorit nem emlitette.Meg azt se egy szoval se most hogy rendezne a kapcsolatot.En magamtol nem irtam neki meg ha valakivel megszakitom a kapcsolatot biztos nem irnek neki ha elozoleg nem tisztazom a helyzetet es nem biztositom afelol hogy a megszakitas hirtelen felindulas volt es nem ugy gondoltam.Ilyen esetben irnek.
dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!