Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért fogynak el a barátok...

Miért fogynak el a barátok évről évre?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, és úgy érzem évről évre kevesebb embert érdekel,hogy tulajdonképp mi van velem. Én igyekszem mindenkivel kommunikálni,és tartani kapcsolatot,már amennyit a munka,háztartás,párkapcsolat enged,de kezdem azt látni,hogy fogynak azok az emberek,akik tényleg êlvezik is a kommunikációt velem

Régen nagyon sok barátom volt,most úgy érzem lassan egy sem, pedig nem voltam én nyitottabb,zárkózottabb régen sem. Akikkel úgy ahogy tartani tudom a kapcsolatot is csak a saját dolgaikat nyomják megállás nélkül,majd a másik fél dolgait meg sem hallgatva távoznak.


Más is tapasztalta már ezt?


2023. máj. 28. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ilyen az amikor családod van. Más élethelyzet, olyan mint amikor 8 évig össze vagy zárva általános iskolába és azt gondolod hogy megmaradnak majd az ott kötött barátságok...
2023. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az elsőnek igaza van. Ahogy telik az idő, úgy változik minden körülmény és az emberek is ezzel együtt.
2023. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezt tapasztaltam.

És főleg akkor,amikor kapcsolata lett a barátaimnak,sajnos olyanokkal,akik teljesen befolyásolják őket ,elzárják és érzelmileg kisajátítják.

Arra nem vagyok vevő,hogy akkor,abban a másfél órában lehet találkozni,amikor az asszonyka ledől délután aludni,és akkor is órát nézegetve,mert ha felébred,akkor már ott kell lenni.

Három igaz barátom volt,ma nincs senki.Ugyanaz mindnél,párkapcsolat,ráadásul nem friss szerelem. Még utóbbit megérteném.

Ha pedig panaszkodni megtaláltak,akkor még ők voltak megsértődve, amikor azt mondtam, nem panaszkodunk arra, akivel utána dugunk...

Lehet bennem van a hiba,de nagyon önzőek az emberek,én ezt nem tudom elfogadni és tolerálni.Így magam vagyok,de szabadabb az életem.

Nekem is volt párom,de soha senkit nem hanyagoltam el miatta.Így neveltek,hogy a barátság érték,néha még a párkapcsolatnál is értékesebb.


F

2023. máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valahol normális. Mi egyetem alatt folyton együtt voltunk, aztán egyetem után mindenkinek párkapcsolat, munka, másoddiploma, ezer dolog. Ettől nem vagyunk kevésbé barátok, csak kevesebbet találkozunk. Pl. szorgalmi időszakban egy-kéthavonta van bármilyen találkozás, nyáron egy-két hetente. Valószínűleg ha gyerek is lesz, még kevesebbet találkozunk majd. Az élet ilyen, egy ideig a barátok a legfontosabbak aztán szép lassan a család lesz a legfontosabb.
2023. máj. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
akit barátnak lehet nevezni , azok a személyek foglalkoznak veled X év után is.
2023. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én múlt héten kerültem olyan helyzetbe, hogy a kolegák tartottak egy pörkölt főzést, nem tudtam elmenni, mert túlóráztam + pont akkor cseréltem a régi, rossz állapotú mosógépem egy másikra, egyszerűen nem volt időm.


Nem sokára 30 vagyok, előtérben van a pénz, munka, ezen túl a fűnyírás, takarítás, ügyintézni valók, stb. Nem jut idő az emberi kapcsolatokra.

Az élet ilyen, ezzel jár sajnos.

2023. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk aki csak a sajat dolgait nyomatja neked, felőled pedig nem is kerdez, sztem az ilyen utan ne bankodj egy percig se.
2023. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn egyszerűen belefáradtam . Belefáradtam ès el engedtem a tèmàt, miutàn elegem lett abból, hogy csak akkor talál meg már csak valaki amikor kell valami.
2023. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert nincs központi figura aki jó példát statuálna mint például nálunk mert nálunk az volt hogy osztálytársaim csúfoltak de osztályfőnökömnek köszönhetően legmenőbb gyerek lettem és olyan menő lettem hogy mindenki felnéz rám és követi példámat és én vidám vagyok meg segítőkész és ezért mindenki más is vidám és segítőkész és ezért lenne fontos mindenhol kiválasztani ilyen központi figurát.
2023. máj. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az emberek változnak. Vele együtt változik minden.
2023. máj. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!